Skocz do zawartości

Wysokie temperatury (i5 2500k+hr-02 macho+zalman STG2)


Recommended Posts

Witam, posiadam obudowę fractal design core 3000, zamontowane są w niej 4 wentyle (1x120mm na froncie tłoczy, 1x140mm na froncie tłoczy, 1x120mm z tyłu wyciaga, 1x140mm u góry wyciąga). Mój proc to I5 2500K jeszcze NIE kręcony + HR-02 macho + pasta zalman STG2. Problem polega na tym, że moim zdaniem, mam za wysokie temperatury. Oto wyniki z HWmonitor (idlle, wyświetlany tylko pulpit):

 

 

temperatury max:

core 0 31*

core 1 33*

core 2 30*

core 3 35*

package-35*

 

temperatury min:

core 0 30*

core 1 32*

core 2 29*

core 3 32*

package-34*

 

Dodam że w pokoju miałem 30*

Edytowane przez behemothxx
Link to post
Share on other sites

Temperatury są OK. Myślę, że bezpieczna granica to 85-90 stopni przy pełnym obciążeniu. Pamiętaj o tym przy podkręcaniu, jeśli będziesz miał taki zamiar. Twój procesor ma duży potencjał oc i grzechem byłoby go nie wykorzystać.

Link to post
Share on other sites

Temperatury są OK. Myślę, że bezpieczna granica to 85-90 stopni przy pełnym obciążeniu. Pamiętaj o tym przy podkręcaniu, jeśli będziesz miał taki zamiar. Twój procesor ma duży potencjał oc i grzechem byłoby go nie wykorzystać.

No kolego przesadzasz w tej chwili 70 stopni dla 2500K i nie wyżej

AC jest Ci nie potrzebne przy tym procku bo nawet takie za 400 zł by wielkiej róznicy nie zrobiło moim zdaniem. Te procki są dość chłodne przy oc 4.5 powinno być około 65-7 stopni zależy od napięcia też

Edytowane przez aleksander12
Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Jak oceniacie te wyniki? Może być lepiej na AC?

Czytasz w ogóle co inni piszą? Poza tym ani na AC ani na LC nie zejdziesz poniżej temperatury otoczenia...

 

Jeśli bym podkręcił do 4,5ghz, to do ilu wzrosła by średnio temp?

Kwestia sztuki procesora. Poza tym sam to u siebie sprawdź bo my nie wróżki...
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...