Skocz do zawartości

Sensowny wybór karty


Recommended Posts

Obecnie mam Phenoma II x4 955BE, 2x2GB OCZ DDR2 1066MHz i kartę graficzną GeForce GTX260. Na jaką kartę opłacało by się wymienić bym mógł grać sobie płynnie w Battlefield 3? Obecnie gra chodzi jako tako na minimalnych ustawieniach. Rozmyślałem nad GTX560Ti, a może Radek HD6870 będzie też dobry? Jeżeli chodzi o kasę to chciał bym przeznaczyć maksymalnie 800 zł. Rozważałem jeszcze zmianę płyty głównej i danie tam 2x4GB DDR3 - czy ma to jakiś sens jeżeli chodzi o wydajność w grach? Jak duży wzrost względem GTX260 można uzyskać na wymienionych wyżej kartach? A może warto wybrać inna kartę?

Edytowane przez endrju_pl
Link to post
Share on other sites

Jeżeli karta ma być nowa to GTX560Ti.

Co do RAMu to jeżeli masz system 32bitowy to nic nie zmieniaj, do grania starczy. :P

 

A wzrost wydajności - to najbardziej chyba Cię to zainteresuje: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Battlefield_3_PC_-_premiera_i_testy_wydajnosci-4187/strona/15973.html

Edytowane przez Bomber3d
Link to post
Share on other sites

Z pewnością zauważyłbyś różnicę między DDR2, a DDR3, tylko nie wiem jaki jest sens kupowania płyty pod AM3.. Co do karty do tego procka to idealna byłaby właśnie HD6870 od XFX'a z 2 wentylatorami: cicha i chłodna

 

lub GTX560Ti.

Edytowane przez kitin
Link to post
Share on other sites

Ale głupi błąd, nie napisałem w jakiej rozdzielczości gram...ech... No więc gram w 1680x1050 i na razie nie planuję się przesiadać na FullHD. System mam 64 bitowy. Procesora nie podkręcałem, zaraz sprawdzę co się da z niego wycisnąć. Wcześniej na tej płytce próbowałem Phenoma x2 550BE, ale coś nie bardzo chciał chodzić, wzrost w grach był jak podkręciłem do 3,4GHz, a później jakoś dziwnie, bo im wyżej tym klatek mniej, pewnie był niestabilny. Wymiana płytki mogła by mieć troszkę sensu bo można w niezłej cenie sprzedać teraz DDR2, a mam 2x2GB OCZ, a za tę cenę ( lub dokładając kilkadziesiąt zł) kupić 2x4GB. Poza tym płytka jest po przejściach, po pewnej burzy zjarał się jeden port usb i karta sieciowa.

 

Swoją droga 6950 nie byłby chyba złym rozwiązaniem, można go mieć nowego za niecałe 800 zł http://allegro.pl/asus-radeon-hd6950-directcuii-1gb-ddr5-box-nowa-i2501356943.html .

Edytowane przez endrju_pl
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...