Skocz do zawartości

Restart co 2h, zasilacz czy płyta?


Recommended Posts

Witajcie,

 

od już dłuższego czasu mam taki problem z komputerem że restartuje mi się regularnie co 2 godziny... na początku myślę: pamięć! no to wziąłem, wyjmowałem kości sprawdzałem... nic...

 

szczerze mówiąc wyeliminowałem wszystko oprócz płyty zasilacza tylko... nie mam jak sprawdzić czy to jedno czy drugie... nie mam płyt ani zasilaczy leżących na zbyciu do przetestowania a wydawać teraz 200zl na zasilacz czy więcej na płytę tylko po to żeby się przekonać że to jednak nie to, to dzięki postoję.

 

mój sprzęt to:

 

ASUS P5K-E wifi/ap, Q6600 + thermaltake 120 extreme, HD4850, OCZ 2x2GB 800MHz + 2x 1GB Kingston HyperX 800MHz, obudowa HAF 932, zailacz Chieftec 530W, 2x 160GB Segate 7200.11

 

jakieś pomysły lub ktoś miał podobną sytuację/problem?

 

z góry dziękuję za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Przyczyną może być również soft... Pomyślał kolega o tym? :)

Proponuję zadbać o dobry program AV. Nie musi być przyczyną wirus, ale może.

Przydałoby się również sprawdzić rejestry choćby programem CClaener.

Również Menedżer Zadań - Tuż przed ową 2-godziną sprawdzić, jakie procesy są uruchamiane, a które nie występują wcześniej.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Cześć :hahaha:

Niekiedy jest to sprawka baterii na płycie. Koszt wymiany jest dość niski, więc jak wszystko zawiedzie można spróbować i tego, choć to raczej nie to :)

 

Jeśli to nie RAM, zacząłbym od włączenia możliwości odczytu kody z niebieskiego ekranu wyświetlanego tużp rzed startem. PPM na mój komputer ---> Właściwości ---> zaawansowane ---> ustawienia ---> zapisz wydarzenie do dziennika i daj mały zrzut pamięci 64KB. Wtedy spisz kod błędu i pogoogluj, ew. wklej tu i będziemy myśleć dalej :wariat:

 

Opcja skanowania różnymi programami jest dobra, ale nie musi być w tym wypadku. Prędzej spróbuj zainstalować np nowe sterowniki od karty graficznej - to też częsta przyczyna takich cudów.

Link to post
Share on other sites

używam AVG na codzień, spróbuję jeszcze CCleaner jak wrócę do domu chociaż dość sceptycznie się nastawiam :hahaha:

 

Cześć :hahaha:

Niekiedy jest to sprawka baterii na płycie. Koszt wymiany jest dość niski, więc jak wszystko zawiedzie można spróbować i tego, choć to raczej nie to :)

 

Jeśli to nie RAM, zacząłbym od włączenia możliwości odczytu kody z niebieskiego ekranu wyświetlanego tużp rzed startem. PPM na mój komputer ---> Właściwości ---> zaawansowane ---> ustawienia ---> zapisz wydarzenie do dziennika i daj mały zrzut pamięci 64KB. Wtedy spisz kod błędu i pogoogluj, ew. wklej tu i będziemy myśleć dalej :wariat:

 

Opcja skanowania różnymi programami jest dobra, ale nie musi być w tym wypadku. Prędzej spróbuj zainstalować np nowe sterowniki od karty graficznej - to też częsta przyczyna takich cudów.

Sterki najnowsze ściagałem 3-4 dni temu - nic

 

W sumie nie pomyślałem o zrzucie, dzięki za podpowiedź sprawdzę jak wrocę do domu !

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...