Skocz do zawartości

Obniżanie taktowań karty pod czas gry ...


Recommended Posts

Witam , otóż pisałem na forum w sprawie problemu mojej karty ale nie dostałem żadnej konkretnej porady , więc piszę jeszcze raz ...

Otóż posiadam kartę nvindia gtx 460 1gb ASUS , karta ta dobrze służyła mi rok , po roku użytkowania zauważyłem że gry mi się zacinają , a wcześniej chodziły wyśmienicie , np w crysis 2 miałem 64 klatki w ustawieniach maksymalnych , a teraz mam tylko 7 klatek więc to chyba nie jest normalne ? Karta ma domyślnie 675 mhz na gpu , a podczas gry czy sprawdzania bechmarkiem jest tylko 51 mhz ! Przepraszam że piszę po raz drugi ten temat ale nie mogłem już wytrzymać , każda gra mi się zacina tak że nie da się grać , nawet na minimalnych ! chciałbym aby ktoś pomógł mi rozwiązać ten problem , za każdą pomoc serdecznie dziękuje.

 

Informacje komputera :

Procesor i5 2500k 3,80ghz

Gtx 460 Asus 1gb

4GB pamięci good ram

Zasilacz Tagan 500W

Dysk 500 gb seegate

 

P.S Sterowniki i inne duperele zostały z aktulizowane więc sam nie wiem ....

 

Karta została też sprawdzona przez specjaliste ( obecnie mój kolega ) i nie ma tam żadnych uszkodzenień więc nie wiem , może to wina softu ? albo coś ?

Link to post
Share on other sites

Zaczynamy od reinstalacji sterów. Poprzednie muszą być usunięte specjalnymi programami jak driver sweeper. Intalujemy od nowa. Jeśli nie to próbujemy starszych sterów. Sprawdź temperatury karty podczas gry. Jeśli jest na gwarancji to po sprawdzeniu czy zachowuje się tak samo na innym kompie możesz ją śmiało słać.

Link to post
Share on other sites

Karta nie przechodzi w tryb 3D, myślę, że to coś softwarowego więc zacznij od porządnego przeinstalowania sterowników (stare dokładnie usunąć i dopiero po tym instalować nowe).

W ostateczności (choć nie lubię dawać takich rad bo to pójście na łatwiznę) reinstall systemu, ew. jak masz jakiś zapasowy dysk, można szybko postawić świeży system aby sprawdzić czy karta będzie działać normalnie.

Link to post
Share on other sites

I zaczął ją ograniczać po roku dopiero? Ani to tak mocna karta jak na ten proc. Dla siebie są odpowiednie. Zaczynaj zabawe ze sterownikami :)

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...