Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Poszukuję nowych słuchawek z mikrofonem. Obecnie posiadam Creative Fatality HS-800 i jestem zadowolony, bo nie jestem jakimś audiofilem. Jednak chcąc udoskonalić nagrania musiałem zacząć nagrywać komentarz głosowy osobno i odszumiać głos. jest to strasznie uciążliwe i czasochłonne. Postanowiłem zainwestować w jakiś zestaw na USB. Myślałem na początku o Logitech G35 ale jest to strasznie drogie i podobno nie takie fantastyczne jakby się wydawało (nie ma np. ustawiania głośności na kablu :P). Nie jest dla mnie jakoś strasznie ważny dźwięk, który słyszę a raczej dobry mikrofon. No i oczywiście niestety nie posiadam karty dźwiękowej (jeżeli taka informacja jest potrzebna).

Bardzo proszę o jakieś propozycje słuchawek z dobrym mikrofonem, na USB, chętnie z pokrętłem głośności na kablu, do 400 zł max.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam! :)

Link to post
Share on other sites

Witam! Od niedawna sam mam te Logitech`y i muszę powiedzieć, że jest to całkiem przyjemny zestaw z emulacją dźwięku 7.1 oraz mikrofonem z odszumianiem. Oczywiście daleko mu do zestawów dobrych firm, służących do słuchania muzyki, ale często gram rozmawiając przez TS i kupiłem ten zestaw żeby nie przeszkadzać żonie i córce w nocy. Żaden z moich rozmówców nie narzekał na jakość dźwięku zbieranego przez mikrofon, ani na żadne odgłosy otoczenia, mimo że mam dość głośny komputer (dużo wentylatorów). Ustawinie głośności na kablu co prawda nie ma, ale ma je na lewej słuchawce, co jest nawet wygodniejsze od pilota umieszczonego na kablu (zawsze pod ręką i jakoś tak naturalnie się nim operuje)m Ma tam też dadtkowe przyciski, niezbyt przydatne, oraz przycisk wyłączający mikrofon (na jego końcu jest czerwona dioda która widać kątem oka kiedy mikrofon jest wyłączony. Wyłącza się też po podniesieniu mikrofonu do góry). Ale, jeśli ma Ci to służyć tylko do nagrywania komentarzy w dobrej jakości to może pomyśl o oddzielnym mikrofonie. Sam używam Blue Snowball kiedy nie muszę używać słuchawek i żaden zestaw wbudowany nie przebije go jakością.

Link to post
Share on other sites

Na start proponuję wziąć Superlux HD-330 + Zalman ZM-MIC1. Jeżeli nie wystarczy jakość mikrofonu to bierzesz T.Bone SC300.

Nie kupuj słuchawek z mikrofonem, bo to zazwyczaj świnki morskie(tj. ani świnki, ani morskie).

Edytowane przez Sasior
Link to post
Share on other sites

Bardzo proszę o jakieś propozycje słuchawek z dobrym mikrofonem, na USB, chętnie z pokrętłem głośności na kablu, do 400 zł max.

skoro nie interesuje cie jakość dźwięku to idź do marketu i wybierz pierwszą dobrze leżąca ci na głowie tandetę od RAZERA, Creativa , Logitecha bądź Syberie

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

skoro nie interesuje cie jakość dźwięku to idź do marketu i wybierz pierwszą dobrze leżąca ci na głowie tandetę od RAZERA, Creativa , Logitecha bądź Syberie

 

Po co od razu takie ostre słowa. Wiadomo, że żaden Creative, Logitech czy inny zestaw typowo komputerowy nie dorówna zestawom Hi-Fi ale nie każdy potrzebuje aż takich wrażeń, a nazywanie tych zestawów "tandetą" jest strzałem nad poprzeczkę. To trochę tak, jakby ktoś pojechał Ci, że używasz beznadziejnego procka albo używasz kijowej myszki, bo pewnie nei zależy Ci na wypasionym komputerze. Chce chłopak zestaw do 400 zl to poleć mu coś do 400 zł a nie odpowiadaj, jakby Cię irytowało to, co ktoś chce używać.

Link to post
Share on other sites

Po co od razu takie ostre słowa. Wiadomo, że żaden Creative, Logitech czy inny zestaw typowo komputerowy nie dorówna zestawom Hi-Fi ale nie każdy potrzebuje aż takich wrażeń, a nazywanie tych zestawów "tandetą" jest strzałem nad poprzeczkę. To trochę tak, jakby ktoś pojechał Ci, że używasz beznadziejnego procka albo używasz kijowej myszki, bo pewnie nei zależy Ci na wypasionym komputerze. Chce chłopak zestaw do 400 zl to poleć mu coś do 400 zł a nie odpowiadaj, jakby Cię irytowało to, co ktoś chce używać.

 

Ale w tej sytuacji to stuprocentowa racja. Albo autor tematu bierze, choćby zestaw o którym wspomniałem, albo idzie do dowolnego sklepu i bierze dowolne słuchawki ze stajni Creative/Razer/Roccat/Logitech. Po prostu zmarnowane pieniądze. W tym budżecie może kupić bardzo opłacalne i przyjemnie grające Superluxy i przyzwoity mikrofon do nagrywania dźwięku i jeszcze trochę zostanie.

 

Jedyne słuchawki z mikrofonem, gdzie to i to się sprawdza to Sennheisery PC 360/350, ale one są poza budżet i nie są zbyt opłacalne.

Edytowane przez Sasior
Link to post
Share on other sites

Po co od razu takie ostre słowa. Wiadomo, że żaden Creative, Logitech czy inny zestaw typowo komputerowy nie dorówna zestawom Hi-Fi ale nie każdy potrzebuje aż takich wrażeń, a nazywanie tych zestawów "tandetą" jest strzałem nad poprzeczkę. To trochę tak, jakby ktoś pojechał Ci, że używasz beznadziejnego procka albo używasz kijowej myszki, bo pewnie nei zależy Ci na wypasionym komputerze. Chce chłopak zestaw do 400 zl to poleć mu coś do 400 zł a nie odpowiadaj, jakby Cię irytowało to, co ktoś chce używać.

 

bo posłuchałem sobie tej tandety i szkoda mi naprawdę ludzi wydających na nie, aż 400zł .Jakość dźwięku woła o pomstę do nieba, wykonanie beznadziejne (łamie się bardzo często),mikrofon taki średni, wygoda w miarę. Tak mało plusów za 400zł ? One są nieopłacalne, żeby nie napisać jedne z gorszych słuchawek dla graczy. Oczywiście jak ktoś całe życie słuchał na radio mono, to będzie wniebowzięty :)

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

dokładnie, jak chcesz słuchawek na takim poziomie to wio do sklepu nie dla idiotów tam pułki się uginają od takich no-name'ów w cenie do 150zł, które oferują ~to samo, co wszystkie 3 razy droższe creativy, razery i inne plasteelseries

 

a jak już się decydujesz na zakup czegoś za 4 stówki, to niech to będzie sprzęt wart tych 4 stówek, o nic innego nie chodzi

Link to post
Share on other sites

bo posłuchałem sobie tej tandety i szkoda mi naprawdę ludzi wydających na nie, aż 400zł .Jakość dźwięku woła o pomstę do nieba, wykonanie beznadziejne (łamie się bardzo często),mikrofon taki średni, wygoda w miarę. Tak mało plusów za 400zł ? One są nieopłacalne, żeby nie napisać jedne z gorszych słuchawek dla graczy. Oczywiście jak ktoś całe życie słuchał na radio mono, to będzie wniebowzięty :)

Ok, zważ tylko ile on chce przeznaczyć na taki zestaw, że zależy mu też w tej cenie na mikrofonie i jeżeli to nie jest dla Ciebie argument to dołóż mu brakującą kwotę ponad te 400 zł które ma żeby kupił coś lepszego... Nie każdy potrzebuje dźwięku na poziomi audiofilskim, za kilka tyś czy nawet kilkaset zł więcej... Sam odpiąłem swoje z-906 na rzecz podłączonego do karty zestawu hi-fi, a słuchawek używam tylko do gier albo nocnego oglądania filmów, żeby nie budzić żony i córki i nie potrzebuje do tego zestawu dla audiofilów, bo te mi w zupełności wystarczą, jak większości przeciętnych graczy czy użytkowników. Reasumując, bierz pod uwagę jego budżet i potrzeby, a nie wciskasz mu rzeczy, których nie potrzebuje, jak jakiś sprzedawca w sklepie i nie obrażaj się bo ktoś chce kupić "tandete" a nie to co uważasz za słuszne...

 

dokładnie, jak chcesz słuchawek na takim poziomie to wio do sklepu nie dla idiotów tam pułki się uginają od takich no-name'ów w cenie do 150zł, które oferują ~to samo, co wszystkie 3 razy droższe creativy, razery i inne plasteelseries

 

a jak już się decydujesz na zakup czegoś za 4 stówki, to niech to będzie sprzęt wart tych 4 stówek, o nic innego nie chodzi

 

Problem w tym, że on wyraźnie zaznaczył, że potrzebuje mikrofonu w tej cenie, a nie słuchawek do odtwarzania muzyki...

 

Poza tym nie podał jakiej karty dźwiękowej używa, więc jeśli nawet kupiłby jakieś mega wypasione ultra audiofilskie słuchawki i podpiąłby do integry to mógłby doznać szkou, jak to ch...o gra. Nikt jakoś nie podjął tego wątku, no chyba że od razu doradza mu kupno jakiegoś ASUSA za 1000 zł :)

Edytowane przez Rothgnaar
Link to post
Share on other sites

Ok, zważ tylko ile on chce przeznaczyć na taki zestaw, że zależy mu też w tej cenie na mikrofonie i jeżeli to nie jest dla Ciebie argument to dołóż mu brakującą kwotę ponad te 400 zł które ma żeby kupił coś lepszego... Nie każdy potrzebuje dźwięku na poziomi audiofilskim, za kilka tyś czy nawet kilkaset zł więcej... Sam odpiąłem swoje z-906 na rzecz podłączonego do karty zestawu hi-fi, a słuchawek używam tylko do gier albo nocnego oglądania filmów, żeby nie budzić żony i córki i nie potrzebuje do tego zestawu dla audiofilów, bo te mi w zupełności wystarczą, jak większości przeciętnych graczy czy użytkowników. Reasumując, bierz pod uwagę jego budżet i potrzeby, a nie wciskasz mu rzeczy, których nie potrzebuje, jak jakiś sprzedawca w sklepie i nie obrażaj się bo ktoś chce kupić "tandete" a nie to co uważasz za słuszne...

 

 

 

Problem w tym, że on wyraźnie zaznaczył, że potrzebuje mikrofonu w tej cenie, a nie słuchawek do odtwarzania muzyki...

 

Podaj mi słuchawki z mikrofonem, które przebiją choćby Zalmana za 20 zł pod względem jakości nagrywanego dźwięku?

Nie mówiąc o choćby zestawach normalnych słuchawek z T.Bone SC 300/SC 440, bo taki secik kupi sobie w tym budżecie bez najmniejszego problemu.

 

Po prostu albo kupuje coś dobrego, co jest lepsze pod KAŻDYM względem, albo coś co nie będzie dobre w czymkolwiek.

Link to post
Share on other sites

Podaj mi słuchawki z mikrofonem, które przebiją choćby Zalmana za 20 zł pod względem jakości nagrywanego dźwięku?

Nie mówiąc o choćby zestawach normalnych słuchawek z T.Bone SC 300/SC 440, bo taki secik kupi sobie w tym budżecie bez najmniejszego problemu.

 

Po prostu albo kupuje coś dobrego, co jest lepsze pod KAŻDYM względem, albo coś co nie będzie dobre w czymkolwiek.

 

Chociażby logitech g35 który ma mikrofon z odszumianiem i stosunkowo dobrze zbiera dźwięk (akurat mam te słuchawki i jest to sprawdzone - zestaw jest pod USB więc pomija kartę dźwiękową, a tym samym jej jakość nie ma wpływu na nagrywany głos)... poza tym zauważ, że w swoim pierwszym poście zaproponowałem mu przemyślenie kupna samego mikrofonu (choćby blue snowball którego też używam na codzień i który spokojnie mieści się w budżecie, tyle tylko że przy takim rozwiązaniu będzie zbierał wszelkie dźwięki otoczenia), który przebiłby wszystkie zestawy zintegrowane...

Link to post
Share on other sites

problem w tym, że cały czas insynuujesz nam ceny z kosmosu i próbujesz wyzywać od audiofili a w temacie AKG GHS 1

No i git, więc wystarczy mu to zaproponować, a nie wrzucać chłopakowi, że jak mu słoń na ucho nadepnął albo nie zależy na dźwięku to ma se kupić "tandete", krótko i rzeczowo. Spinam się trochę bo w prawie każdym poście jest pełno tego typu wypowiedzi, zamiast rzeczowo doradzić i pokazać zalety to łatwiej większości "ekspertów" (nie pije tu do nikogo konkretnego, po prostu uogólniam i nie tyczy to wszystkich) potrafi tylko deprecjonować to co w ich mniemaniu jest "be" nei podając żadnej propozycji (posty adivxv5), a jak ktoś myśli inaczej to jest idiotą, nie zna się i w ogóle powinien nie wchodzić na żadne fora (też uogólnienie), czym mnie ostatnio bardzo irytują...

Edytowane przez Rothgnaar
Link to post
Share on other sites

Ok, zważ tylko ile on chce przeznaczyć na taki zestaw, że zależy mu też w tej cenie na mikrofonie i jeżeli to nie jest dla Ciebie argument to dołóż mu brakującą kwotę ponad te 400 zł które ma żeby kupił coś lepszego

KOSS SB-40

a w temacie AKG GHS 1

jeszcze by się coś znalazło, np. z otwartych modeli senków PC320

Nie każdy potrzebuje dźwięku na poziomi audiofilskim

proszę cie poczytaj na Wikipedii o audiofilach, bo nie masz za bardzo pojęcia co to jest i kto to jest, a nadużywasz tego nieznanego ci wyrazu. Zapewniam cię, że to nie ma prawie nic wspólnego z PC audio. Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

proszę cie poczytaj na Wikipedii o audiofilach, bo nie masz za bardzo pojęcia co to jest i kto to jest, a nadużywasz tego nieznanego ci wyrazu. Zapewniam cię, że to nie ma prawie nic wspólnego z PC audio.

wiem kto to jest audiofil, nie muszę tego szukać w słowniku wyrazów obcych (Tobie radzę poszerzyć nieco horyzonty, bo wikipedia nei zawsze prawdę Ci powie :)). Nadużywam go z premedytacją, choć nie zgodzę się że nei ma to nic wspólnego z PC Audio (istnieją profesjonalne zestawy audio dla komputerów (patrz studia nagraniowe czy zestawy do profesjonalnej obróbki dźwięku). Nadużywam go, bo jak czytam posty sprowadzające temat do poziomu "tandet" i przepaściach dzielących zestawy "tandetne" od słuchawek za 300 - 500 zł. to mnie pusty śmiech ogarnia. Zapewniam Cię, że gdyby Twoje wywody na ten temat przeczytał prawdziwy Audiofil to padłby ze śmiechu

Link to post
Share on other sites

W przeciwieństwie do ciebie nie polecam, "tandety" od której zapewnienie nic lepszego oprócz słuchawek 4games, logiplastyka, to nie słuchałeś.

przepaściach dzielących zestawy "tandetne" od słuchawek za 300 - 500 zł

ja wiem, że się długo czego do specjalisty, ale może nie jest jeszcze za późno

Twoje wywody na ten temat przeczytał prawdziwy Audiofil to padłby ze śmiechu

W twoim przypadku to i koń padł z osłami :) Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

W przeciwieństwie do ciebie nie polecam, "tandety" od której zapewnienie nic lepszego oprócz słuchawek 4games, logiplastyka, to nie słuchałeś. ja wiem, że się długo czego do specjalisty, ale może nie jest jeszcze za późno W twoim przypadku to i koń padł z osłami :)

Widzę. że ciśnienie Ci się podnosi, brak sensownych argumentów i ogólna frustracja przeważnie kończy się obrażaniem rozmówcy, po to żeby się dowartościować i zdyskredytować drugą stronę... Uwielbiam takie osoby, nie potrafiące rzeczowo rozmawiać :)...

 

dobra panowie, trochę odetchnijcie i policzcie do 10, co?

Spokojnie, ja nie zamierzam nikogo obrażać, napisałem tylko swoje wrażenia z używania G35 i tyle, nie zamierzam dyskutować z kimś, kto uważa, że jego racja jest jedyną słuszną :)

Edytowane przez Rothgnaar
Link to post
Share on other sites

Z całej ten konwersacji próbowałem coś wyciągnąć co mnie interesuje :P Wypisałem kilka pozycji:

 

1. Superlux HD-330 + Zalman ZM-MIC1 - No słuchawek nie potrzebuję, jednak mikrofon jak za taką cenę jest dosyć fajny. Pytanie, czy oferuje on lepszą jakość niż mój obecny Creative HS-800? Zaznaczam, że nie mam karty dźwiękowej więc tego jack'a bym podłączył do integry. Nie będzie szumów?

 

2. Logitech G35 - Pozycja dosyć droga, a rzeczywiście zastanawiam się czy oferuje dobrą jakość mikro. Ma dużo "bajerów" (te przyciski i modulacje). Słyszałem, że czasami w grach jest problem jak nie ma dźwięków 7.1 ustawionych.

 

3. T.Bone SC300 - Mikrofon studyjny. Ma on podłączenie na USB? Czy zbiera on dźwięki otoczenia? Muszę być cały czas nad nim pochylony by było cały czas dobrze słychać?

 

4. Blue Snowball - Jak wyżej.

 

5. AKG GHS 1 - Podłączenie jack. Zaznaczam że nie mam integrę :(

 

6. KOSS SB-40 - Jak wyżej.

 

Może i bym się dał przekonać do zakupu samego mikro. Dużo osób polecało też Blue Yeti jednak jest dosyć drogi.

 

P.S. Będę miał kartę dźwiękową USB Creative SB Play!. Zobaczymy czy wytłumi ona obecne szumy na moim Creative HS-800.

Edytowane przez MrSetoKami
Link to post
Share on other sites

Superlux HD-330 + Zalman ZM-MIC1 - No słuchawek nie potrzebuję, jednak mikrofon jak za taką cenę jest dosyć fajny. Pytanie, czy oferuje on lepszą jakość niż mój obecny Creative HS-800? Zaznaczam, że nie mam karty dźwiękowej więc tego jack'a bym podłączył do integry. Nie będzie szumów?

Superluxy to inna klasa dźwięku przy tych słuchawko-podobnym sprzęcie. Tak samo z mikrofonem, choć bardzo czuły. Masz do wydania 400, więc zostanie na kartę ? która bardzo w tym wypadku przydała.

Logitech G35

Tandeta, podaruj sobie naprawdę :P

AKG GHS 1 - Podłączenie jack. Zaznaczam że nie mam integrę

Dobrze śmiga na integrze.

KOSS SB-40 - Jak wyżej.

120Ohm może być ciężko podłączając do integry, ale i tak lepiej jak przydatku G35. Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

(...) 2. Logitech G35 - Pozycja dosyć droga, a rzeczywiście zastanawiam się czy oferuje dobrą jakość mikro. Ma dużo "bajerów" (te przyciski i modulacje). Słyszałem, że czasami w grach jest problem jak nie ma dźwięków 7.1 ustawionych.(...) 4. Blue Snowball - Jak wyżej.[/font][/color] (...)Dużo osób polecało też Blue Yeti jednak jest dosyć drogi.

Logitech G35 - zestaw typowo dla graczy, choć jak mówiłem, ja z nim nie mam żadnych problemów. Po wyłączeniu dźwięku 7.1 faktycznie jakość się pogarsza znacznie.

 

Blue Snowball - bardzo dobrze zbiera dźwięk, nie musisz się nad nim pochylać, u mnie stoi ok 1,5 m ode mnie i nie ma żadnych problemów, tyle że zbiera też dźwięki z otoczenia.

 

Blue Yeti - Klasę wyższy od snowball`a, lepszy dźwięk, bardziej wyraźny, ale co za tym idzie słychać też wszystko co się dzieje wokoło.

 

Z resztą wymienionych nie miałem styczności.

Link to post
Share on other sites

Masz do wydania 400, więc zostanie na kartę ? która bardzo w tym wypadku przydała

Tylko jest ten problem, że mam płytę główną MSI Z77A-GD55 gdzie nie ma slotu PCI tylko PCI-E, a wiem że karty dźwiękowe na PCI-E są dużo droższe niż na PCI.

 

tyle że zbiera też dźwięki z otoczenia

Widziałem, że te mikrofony mają jakieś ustawienia gdzie wychwytują dźwięki tylko z przodu a nie w około.
Link to post
Share on other sites

Tylko jest ten problem, że mam płytę główną MSI Z77A-GD55 gdzie nie ma slotu PCI tylko PCI-E, a wiem że karty dźwiękowe na PCI-E są dużo droższe niż na PCI. Widziałem, że te mikrofony mają jakieś ustawienia gdzie wychwytują dźwięki tylko z przodu a nie w około.

Tak, mają takie ustawienia, ale nie zmienia to faktu, że i tak dość dobrze zbierają nie tylko głos ale i resztę otoczenia. W trybie dookólnym potrafi mi zbierać odgłosy z całego domu :)

 

edit: Choć przy odrobinie chęci i pobawieniu się ustawieniami, ustawiając mikrofon przed sobą, można zniwelować te odgłosy, przynajmniej w większości, a nagrany głos wciąż będzie wyraźny i czysty.

Edytowane przez Rothgnaar
Link to post
Share on other sites

A może tak się jeszcze zapytam czy jakiś dobry mikrofon na USB będzie nagrywał z dobrą jakością nawet gdy nie posiadam karty dźwiękowej? Próbowałem Karta dźwiękowa Creative SB Play! ale też są szumy ale jakieś takie dziwne piski w tle :|

Tak, mikrofon podłączony przez USB, będzie nagrywał nawet bez karty dźwiękowej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...