Skocz do zawartości

Rozbudowa PC pod BF3 multiplayer


Recommended Posts

Witam, mój PC przedstawia się chwili obecnej następująco:

CPU - Intel Celeron Dual Core G530 2x 2.4 GHz LGA 1155 BOX

MOBO - Gigabyte H61M-S2V-B3 (PCIE/DZW/VGA/GLAN/SATA/DDR3)

RAM - GoodRAM DDR3 1x4GB 1333MHz CL9

GPU - Vertex3D ATI Radeon HD 4850 1GB GDDR5/256bit

HDD - Seagate Barracuda 7200.12 500GB SATA

DVD - Asus nagrywarka DVD DRW-24B5ST

PSU - Chieftec GPA-500S8 500W

CASE - SilentiumPC Brutus 410

Czasem gdy gram na mapach z 64 ludźmi to nie jest do końca płynnie, słyszałem, że to tej gry potrzebny jest 4 rdzeniowy proc więc zastanawiałbym się nad i3 2100 (2C/4T) za około 350 z gwarancją, ale na allegro rzadko się pojawiają.. A może zmienić kartę? I czy zasilacz spokojnie wytrzyma ze zmianą procesora i karty w przyszłości?

 

Powiedzmy, że mam

350zł + to, co dostanę za proca i płytę ~ 600zł

Myślałem również nad zmianą podstawki na AM3+ i kupno 4 fizycznych rdzeni - AMD Athlon II X4 640

 

Na przykład

Gigabyte GA-78LMT-S2P obsługuje proce 125W i ma sekcje 4+1 około 170zł

AMD Athlon II X4 640 około 350zł do tego małe OC, więc potrzebuje też

SilentiumPC Spartan HE923 czytałem, że tani i dobry około 70zł

 

Jaka grafika byłaby dla niego najmocniejsza, tzn jakiej maksymalnie nie ograniczy? Od czego zależy ograniczanie GPU przez CPU?

Link to post
Share on other sites

Z testów w BF3, na które patrzyłem na tomshardware wynika, że gra działa dobrze nawet na 2 rdzeniach jeżeli są dobre, więc teoretycznie ten i3 2100 powinien być ok [choć ja bym wolał dozbierać i mieć te 4 fizyczne rdzenie Sandy Bridge].

 

Ograniczanie GPU jest zależne od rozdzielczości jaką karta ma wyświetlać. Im większa rozdzielczość tym większe zużycie karty.

Link to post
Share on other sites

Hmm, w sumie racja. Mój brat na dość starawym już E7200 OC wyciąga średnio ze 35 ze spadkami do 20 minimalnie, a trudno żeby ten core i3 był 2-3 razy lepszy.

 

EDIT: Ok popatrzyłem na testy i myślę, że lepiej będzie Ci wziąć tego phenoma zamiast athlona z chłodzeniem. ^^

http://allegro.pl/hit-amd-phenom-ii-x4-965-black-edition-am3-box-i2502871774.html

 

Ten procek na pewno w zupełności wystarczy do tej gry.

Edytowane przez Bomber3d
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...