Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sprawa jakich wiele widzę ostatnio.

 

Kupiłem fotel na Allegro od użytkownika tego forum KUBAZIOM73 (tak ten co tutaj chciał się pozbyć). Już pomijam fakt, że zaraz po wygraniu aukcji wysłał maila że koszt wysyłki będzie inny niż zadeklarowany w aukcji (tutaj chciał 100PLN poszedł za ~80 więc pewnie musiał nadrobić czymś).

Dziwny był już sam fakt że jeszcze przed wpłatą pieniędzy wystawił komentarz pozytywny, a po wpłacie jeszcze przed wysyłką sam domagał się pozytywa.

Kasa wysłana jakiś miesiąc temu i oczywiście nie mam nic.

 

Najpierw pisał że był na wakacjach, potem że kurier był zamówiony ale nie dojechał. A potem że w sumie ma miesiąc na wysyłkę i co się czepiam, co jest z resztą nie prawdą zgodnie z:

 

Kodeks Cywilny art. 488:

§ 1. Świadczenia będące przedmiotem zobowiązań z umów wzajemnych (świadczenia wzajemne) powinny być spełnione jednocześnie, chyba że z umowy, z ustawy albo z orzeczenia sądu lub decyzji innego właściwego organu wynika, iż jedna ze stron obowiązana jest do wcześniejszego świadczenia.

 

Nawet nie che mu się odpisać (o oddaniu kasy nie wspomnę

 

Forsy nie ma ,kontaktu nie ma. Sprawa oczywiście zgłoszona do Allegro, a jutro składam wniosek na policję.

Dlatego ODRADZAM interesy z osobą(?) kryjącą się pod nickiem KUBAZIOM73,

ponieważ moim zdaniem jest to nikt inny jak ZŁODZIEJ i OSZUST. Dziecko bawiące się w allegro.

 

Oczywiście jeśli tylko trzeba pełna dokumentacja (maile, rozmowa priv z forum) dostępna do wglądu. Wszak muszę coś policji zanieść.

Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś ochotę go kupić :P , sam użytkownik wydawał się być uczciwy (nie chcę jednak osądzać), naprawdę mnie to wkurza, bo sam zazwyczaj jak kupuję / sprzedaję na forum to nawet wpłacam / dostaję pieniądze bez allegro itp.

Link to post
Share on other sites

podaj jeszcze numer konta tego gościa żeby na przyszłość od niego nie kupować bo nick zmienić można a numeru banku nie chyba zę ma kilka.

 

Widze że zawiesili mu jedynie konto na allegro.

Edytowane przez Sakret
Link to post
Share on other sites

ponieważ moim zdaniem jest to nikt inny jak ZŁODZIEJ i OSZUST. .

To jest taka mała luka prawna. Po stwierdzeniu "moim zdaniem" mogę se pisać co mi się podoba bo to mi gwarantuje konstytucja, która daje mi prawo do wyrażania moich poglądów :D

 

Czyli mogę napisać że Moim zdaniem Kowalski jest ch****m, ale nie mogę napisać że Kowalski to ch** :D

 

Sprawdzone w sądzie :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dlatego właśnie części zamawiałem ze sklepu miejscowego ;]

A co za problem zamówić ze sklepu internetowego ? Przesyłkę sprawdzasz przy kurierze. Fakt, że przepłaciłeś 5 stów nie jest raczej powodem do dumy.

Link to post
Share on other sites

A co za problem zamówić ze sklepu internetowego ? Przesyłkę sprawdzasz przy kurierze. Fakt, że przepłaciłeś 5 stów nie jest raczej powodem do dumy.

W dzisiejszych czasach zamawiając ze sklepu może być coś nie tak. Jakiś problem czy uszkodzenie, bawić się w odsyłanie itp, wyjdzie tyle samo co w sklepie za rogiem ;]

Link to post
Share on other sites

Sam napisałeś, że przepłaciłeś 500 PLN, więc raczej nie wyjdzie tyle, co w sklepie za rogiem. Co może być nie tak ? Jeśli nie zamawiasz składania kompa, tylko poszczególne części, to nie ma prawa być coś nie tak, bo najwyżej nie zapłacisz za odbiór. Mówię oczywiście o płatności za pobraniem, bo tylko taką osobiście stosuję.

Link to post
Share on other sites

Osobiście sprawdziłeś? Szczerze mówiąc, to sam kiedyś nad tym myślałem, tylko ja chciałem użyć wyrażeń "wydaje mi się albo sprawia wrażenie". :P

Tak osobiście :D

"wydaje mi się albo sprawia wrażenie" odpowiednio zastosowane tak. Tak samo jak: Przypomina mi ****. Można też używać porównania: Wygląda jak ***.

Najbezpieczniej za to: wg mnie; moim zdaniem; w moich oczach; myślę, że. :D

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

W****ia mnie takie coś. Koleś (a raczej nastoletni szczyl) zrobił już kilka osób w wała, a moderatorzy tylko "czytają" co się tu wyczynia i nic sobie z tego nie robią, ale o jakieś pierdoły typu stopka to się czepiają.

 

Ode mnie 1000 punktów dla każdego z moderatorów. Kupcie sobie coś za to :>

 

P.S.

 

Kuzyn mi dobrze podpowiada. Możecie wymienić sobie te punkty na mikrofalę, pralkę albo coś innego. Ot taki bon świąteczny.

Edytowane przez vilgefortz_pl
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...