Skocz do zawartości

Komputer za 4700-4800 max


Recommended Posts

Witam chciał bym w najbliższym czasie złożyć komputer mam na ten cel około 4700 zł

komputer ma mi służyc do gier i czasami do zobaczenia coś w internecie narazie zmajstrowałem coś takiego:

 

Procesor: Intel Core i7 860

Karta Graficzna: Sapphire Radeon HD 5870

Płyta Gówna: Asus P7P55D EVO

Zasilacz: Ocz modXsream Pro 700W SLi

Pamięć: OCZ DDR3 Dual Channel 2x2048MB 1800MHz CL8.0 BOX Reaper

Obudowa: Antec 300

Napęd: LG GH22NP20RBBB

Dysk Twardy: Dysk twardy: Samsung SpinPoint F1 HD103UJ (1TB, 7200RPM, 32MB, SATA/300, NCQ)

 

I teraz mam kilka pytań:

1.czy do gier nielepszy byłby GeForce GTX 295?

2.czy do gier nielepszy procesor Core 2 duo e8500?

Link to post
Share on other sites

Ja bym zmienił proca na Core i5 jest lepszy do gier niż Core i7 860 pamięci na jakieś z Sector5, Core i5 lub Low-Voltage będą lepiej współpracowały z tym procem dyski Samsung 500GB F3 w RAID0, grafa jest ok. Płytę główną na Gigabyte GA-P55-UD5. Reszta jest ok.

Link to post
Share on other sites

IMO lepiej brac socket 1366 - bardziej przyszlosciowy.

Do tego nie Samsung SpinPoint F1 tylko F3.

Po trzecie dwa Samsungi 500GB wziac, i spiac je w RAID0.

 

1. Nie, nie bedzie lepszy raczej.

2. Nie.

 

EDIT: Pamieci musisz wziac z serii Low-Voltage (max. 1.65V) inaczej usmazysz proca.

Link to post
Share on other sites

no to ja bym brał core i5...

poza tym płyta może być, grafa też...

zasilacz pewnie też ujdzie, chociaż ja bym brał nie wiem...pewnie jakiegoś BQ...różnicę z proca możesz dołożyć np. do Dark Power 650 / 750W...

pamięci chyba nie ma sensu lecieć w tak wysokie taktowanie - 1600 MHz powinno z powodzeniem wystarczyć...

no i tak jak poprzednicy mówią - Low-Voltage

co do dysku to weź Samsung F3 500GB...

o ten...http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... CQ%29.html

albo jak chcesz 1 TB pamięci to 2 szt. na RAID 0

no i to by było pewnie na tyle

aha...tak jak radzi Daro - o Sockecie 775 to już zapomnij....

no i GTX 295 - nieopłacalny...większość gier jeszcze nie wykorzystuje 2 rdzeni na karcie, a te które wykorzystują - maja wystarczającą płynność na 5870 radku...

będzie co prawda powstawać co raz to więcej gier na wiele grafik...ale jak Ci będzie mało mocy to albo opylisz tą kartę i kupisz coś nowego, albo włożysz drugą na CF...

to chyba na tyle

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

1.Najlepszy oczywiście i5 bo gry nie obsługują ilości wątków w i7(:( chyba że myślisz w przyszłości o jakiejś grafice,ale jak tylko gry to i5 w zupełności wystarczy.

O e8500 nie ma mowy bo to stara platforma.

 

2.Co do karty to ATi 5870 wystarczy w zupełności.Krta przewyższa gtx295 w wielu grach.

Po pewnym czasie jeśli będziesz musiał to dołożysz drugą do Crossfire i masz spokój na długi czas

Link to post
Share on other sites

Z OCZ nie ma problemow, problemy moga byc z plytami glownymi.

 

Pamieci np. http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... eaper.html

 

Na Twoim miejscu bralbym procesor i7 920 w rewizji D0 (pytaj przy kupnie, innej rewizji raczej nie kupuj).

Mimo ze gry nie wykorzystaja 8 watkow, to z tego co pamietam pierwsze 4 rdzenie sa traktowane jako fizyczne, a nastepne 4 to HT, wiec mimo wszystko wydajnosci nie stracisz.

Link to post
Share on other sites

Ja też nie wiem czy warto brać i7 860. Albo Core i5 albo jak już się ma całkiem wściekliznę macicy i uważa, że 8 wątków coś mu da, to Core i7 920. Osobiście bym wybrał Core i5 750, bo jego zalety biją na głowę każdego Core i7.

Link to post
Share on other sites

niewiem z tego co czytałem na necie to cor i7 860 jest zawsze w rankingach wyżej niz i5 :( e a lepiej stworzyc juz cos na i5 czy na tego i7 920 bo niewiem ytroche sie nie znam chodzi mi oto zeby była dopbra wydajnośc w grach głównie gram w Counter strike source ale popykał bym w far cry 2 crysis i różne nowości co dla mnie polecacie ?

Link to post
Share on other sites

I5 będzie lepszym wyborem niż Corei7 tak samo wydajne w grach, corei5 oszczędniejszy w poborze prądu i wogóle platforma taniej wychodzi.

 

O to moja propozycja :

 

Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

715zł

 

Gigabyte P55-UD3R /intel P55, Dual DDR3-2000, GLan/

470zł

 

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 (RAID0)

338zł

 

Sapphire Radeon HD5870 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

1499zł

 

Corsair 620W [CMPSU-620HXEU] modularny

439zł

 

Samsung SH-S223B SATA (black)

110 zł

 

SilentiumPC Gladius 400 Pure Black (bez zasilacza)

190zł

 

Patriot 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 Sector 5

439 zł

 

Razem: 4200zł

 

Ceny ze sklepu ESC.

Link to post
Share on other sites

Zestaw od toniek-94 jest bardzo dobry można wziąć pamięci 1600MHz ale te też są w porządku. Przejrzyj sobie testy a zobaczysz że Core i7 920 bez OC jest słabszy albo taki sam w grach jak Core i5 750 też bez OC:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=5400-18

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=5400-19

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=5400-20

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...