Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kochany szesnastolatku. Nie jestem osoba lubiaca przeklinac, ale tym razem nie moge sie powstrzymac. Przestan *******ic, jezeli nie masz pojecia o czym mowisz i sprzeczasz sie z kims kto ulozyl juz wiecej zestawow komputerowych i jest bardziej oczytany niz ty kiedykolwiek bedziesz... NIGDY, powtarzam NIGDY nie wykorzystasz wiecej jak 8 GB ramu w grach. I wgl to sie zastanawiam czy te 8GB wykorzystasz. W momencie kiedy gry zaczna wykorzystywac wiecej ( a watpie ze to kiedykolwiek nastapi ) to beda juz nowe platformy z DDR4.2x 4gb Cl8 do dual channel to koszt 250 zl... Po drugie - w tym momencie tylko idiota, albo czlowiek ktory ma kasy jak lodu, siedzi na LGA 2011 i bije rekordy w podkrecaniu kupuje GTX680. Chyba ze twoi rodzice lubia placic 500zl za roznice 5-10% wydajnosci, ktore nadrabia mimo wszystko OC... Co do procesora... Sam sobie skracasz zywotnosc mowiac takie idiotyzmy... Pokaz mi i5 2500K z nieboxowym chlodzeniem powyzej 70 stopni...

 

Jezeli myslisz powaznie o kupnie komputera wybierzesz taki zestaw http://www.morele.net/inventory/info/1onSRF/ . Jesli nie to widac moja opinia o gimbusach nie jest wyssana z palca...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze to nie mam szesnastu lat. Po drugie z tym, że się nie znam to faktycznie masz rację, ba powiem więcej, w kwestii komputerów to nie jeden szesnastolatek wie więcej ode mnie. Pół roku odkładałem, rezygnowałem z niepotrzebnych przyjemności żeby uzbierać tą kasę na porządny sprzęt bo nie wiem kiedy będę miał drugą taką szansę i czy w ogóle taka kiedykolwiek będzie. Póki mam kase to chcę jak najlepszy sprzęt kupić, żeby starczył na lata. sześć lat temu, kiedy kupowałem ten komputer z którego teraz piszę też takie osoby jak ty mówiły "Po co ci 2x2 gb??!! przecież nigdy ale to nigdy ich nie wykorzystasz! " I co mi ze słuchania tego typu opinii?? Teraz siedzę na 2gb ramu na windowsie 7, który sam zżera 1,5 gb i się męczę, żeby w bf'a pograć na minimalnych. Więc po prostu z własnego doświadczenia nie popełnię dwa razy tego samego błędu. A co do karty graficznej to miałem zamiar kupić gtx 670 ale jeżeli mi wystarczy kasy to dlaczego nie brać czegoś lepszego?? Chociaż raz w życiu chcę zaznać troszeczkę luksusu, którego nie dane mi było posmakować. Jeżeli masz jeszcze jakieś pretensje do tego, że ktoś potrafi ograniczać sobie przyjemności to najlepiej zostaw je dla siebie.

Link to post
Share on other sites

Jezeli wyrzucanie pieniedzy w bloto nazywasz odrobina luksusu to powodzenia. Pokaze Ci to na najbardziej łopatolgoicznym przykladzie...

Kość 1024 Mb ramu kosztuje 1700 zł a kość 1152mb kosztuje 2200 zl. Co bierzesz ? ... Co do ramu. Poprostu zaliczylem facepalma. Mowisz o czasach bumu technologicznego kiedy w ciagu 4 miesiecy moc podzespolow mogla czasem urosnac dwukrotnie. Teraz wszystko dązy do minimalizacji. Wszyscy chca oszczedzac energiie, gry sa opytmalizowane pod segment sredni bo z niego pochodzi najwiecej graczy, a powiedz mi ilu graczy stac by bylo na 32 gb ramu ?...

Jezeli cos bedzie wykorzystywac wiecej ramu to tak jak mowilem dopiero w momencie gdy wyjdzie DDR4, a wtedy niewazne ile bedziesz mial ddr3 i tak bedzie to szajstwo...

Edytowane przez vannem
Link to post
Share on other sites

Odpowiedz sobie na pytanie, ile pieniędzy w tym momencie kosztowałoby Cie na zmianę swoich 2gb ramu na 4gb, które w tym momencie zapewnia komfort? Dla podpowiedz dodam, że będzie to na pewno mniej niż 100zł.

Jeżeli chcesz mieć wydajną pamięć, obowiązkowo kup 2 kości dla pracy w dual channel. Kości 4gb mają obecnie najlepszy stosunek ceny do ilości i jakości. Pamięci 1600Mhz kosztują praktycznie tyle samo co 1333Mhz, więc jaki logiczny argument jest przeciwko? 1600Mhz CL9 można spokojnie ustawić jako 1333Mhz CL7-8 i będzie śmigać jak ta lala.

Mając 4 sloty pamięci w momencie gdy uznasz, że 8gb to mało (co będzie pewnie miało miejsce za jakieś 4-5 lat i kości 8gb będą śmiesznie tanie), dokupisz sobie 2x8gb do zestawu i 24gb ramu w sumie na pewno nie będzie powodem do narzekań.

A jeśli to ciągle będzie mało, to znaczy, że będziesz żył w czasach, w których Twój komputer będzie słabszy od przeciętnego zegarka, więc kolejne dokładanie pamięci będzie jak dokarmianie dinozaura.

Edytowane przez tintirintin
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...