Skocz do zawartości

Prośba o ocenę [porządnego?] zestawu i jakieś porady dla całkowicie "zielonego"


Recommended Posts

Witam. Będę wielce wdzięczny jeśli ktoś pomoże mi w ocenie lub ewentualnych poprawkach poniższego zestawu. Przede wszystkim zależy mi na jego trwałości. Tzn. chcę kupić raz a porządnie na kilka lat w przód, żeby się nie psuł i był w raz z upływem czasu wciąż "w miarę nowoczesny"... Wiadomo, technologia się rozwija, ale wierzę, że taki zestaw, jaki zaprezentowałem poniżej, przez jakiś czas dźwignie co nowsze gry, tudzież jakieś prostsze programy graficzne.

 

Komputer mam zamiar kupić jak skończę pracować... "Wakacje" przyszły i na koniec dostanę niezły zastrzyk gotówki, bo za jakieś 3 miesiące pracy. Dlatego też kwota, jaką maksymalnie chcę przeznaczyć na zestaw, to 7000 zł. Wolę mniej oczywiście :)

 

Największy mój problem leży przy zasilaczu. Jako zielony uważam, że mogę mieć tańszy, jednak z tego co się zdążyłem zorientować, ten wybrany przeze mnie jest całkiem porządny, trwały, a też o to mi chodzi... Nie będę ukrywał, że chciałem stworzyć potwora :D Do tej pory najmocniejszy sprzęt mój to laptop HP z prockiem o taktowaniu 2.1GHz i kartą graficzną GeForce 8400GS... Jako ciekawostkę dodam, że grałem na nim w TDU2 (rozdzielczość 800x600, ale gra szła jako tako płynnie 8) ), a TDU 1 przeszedłem w całości (1024x860 podajrze dawało radę, ale wszystkie szczegóły wyłączone).

 

A więc pokolei:

 

CPU: Intel Core i7 3700 4x3.40 GHz BOX (77W)

MoBo: Asus SABERTOOTH Z77

GPU: GeForce GTX670 Asus 2048MB

CASE: CoolerMaster Dominator II 692

RAM: Kingston HyperX T1 Series (4x4GB)

OS: Windows 7 Home Premium

PSU: Seasonic X-760

Dysk Twardy: Seagate Barracuda 7200 1TB, SATA-III, 64MB cache

Wentylator: Arctic Cooling Freezer 7 PRO Rev. 2

i do tego parę gadżetów, jak np.:

nagrywarka Blu-Ray LG, napęd FDD, myszka i jakiś monitor. Klawiaturę już mam 8)

 

Jeśli coś pomyliłem podczas wymieniania to przepraszam, jak już mówiłem, jestem w tym zielony. Bardzo proszę o pomoc, nie mam gdzie indziej o nią prosić. Czy zasilacz dźwignie to wszystko? Czy całość nie będzie się grzała, jak, powiedzmy, będę grał w TDU2 na maks. detalach? Komputer chcę kupić do gier, nauki, dla przyjemności, może później do pracy. Wiem że można taniej, ale zależy mi na tym, aby już więcej nie mieć takiego wydatku przez ładnych parę lat. Zachciało się być pro :D

Edytowane przez Lord_Drewno
Link to post
Share on other sites

napęd FDD

To tak na poważnie ?

 

Przy takiej kwocie warto zainwestować w kartę dźwiękową, o ile masz ją podłączyć do czegoś, co nie jest plastikowymi głośniczkami.

Link to post
Share on other sites

Nie, 3.5". Tak na poważnie :) Nawet mam na to pewne uzasadnienie, ale to inna bajka. Dziękuję wam wszystkim za odpowiedzi! Jeszcze wtedy przemyślę dwa razy sprawę zakupu, zanim się zdecyduję. To co zaproponował @wujashek jest tańsze, a wygląda naprawdę ciekawie. Martwi mnie tylko ta karta graficzna od AMD... Pożyjemy, zobaczymy co wyjdzie w wersji finalnej.

A, kartę dźwiękową też już jakąś znalazłem, Asus Xonar DX/XD dokładnie.

 

Tylko jedno mnie zastanawia... Ten zasilacz wyrobi? Nie będzie potrzebny jakiś mocniejszy? Nie zależy mi na jakimś super cichym tak gwoli ścisłości...

Edytowane przez Lord_Drewno
Link to post
Share on other sites

Martwi mnie tylko ta karta graficzna od AMD...

Co jest nie tak z kartami od AMD?

 

Tylko jedno mnie zastanawia... Ten zasilacz wyrobi? Nie będzie potrzebny jakiś mocniejszy? Nie zależy mi na jakimś super cichym tak gwoli ścisłości...

550 W spokojnie wystarczy. Jeśli chcesz coś tańszego wybierz XFX 550W niemodularny lub OCZ ZT 550W modularny.

Link to post
Share on other sites

Witaj... Póki co prawdopodobnie przeprowadzę jakieś cięcie kosztów, więc daruję sobie nagrywarkę blue-ray

za 600 zł jest tez mocniejsza wersja

Dobra porada, dziękuję za nią, najprawdopodobniej to będzie ten zasilacz (wolę mieć minimalny zapas mocy). A, dlaczego nie AMD... Sam dobrze nie wiem. Nie ufam tej marce. Jakoś tak weszło mi w geny, że nVidia robi lepszą grafikę, przynajmniej do gier. Co prawda komputer ma być uniwersalny, więc teoretycznie mogłaby być i karta AMD, no ale... Gdzieś przeczytałem, że ponoć sterowniki AMD ma kiepskie lub kiepsko dopracowane lub coś w tym stylu. No, po prostu wolę nVidię, sentyment i przeczucie karzą mi ją wybrać :)

 

Tak czy inaczej, dziękuję wszystkim za pomoc i rady. Temat odświeżę jeszcze na początku września, bo wtedy będę składać swój pierwszy własny komputer i na pewno raz jeszcze poproszę o pomoc w wyborze części, tych końcowych już :]

Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

A, dlaczego nie AMD... Sam dobrze nie wiem. Nie ufam tej marce. Jakoś tak weszło mi w geny, że nVidia robi lepszą grafikę, przynajmniej do gier.

1. Poczytaj trochę testów Panie bo obecnie AMD ma i dobre karty i chłodniejsze...

2. ...a potem poczytaj o fochach Fermiego, które ciągną się już ze dwa lata ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...