Skocz do zawartości

Windows 8 - pytania, opinie, informacje


Recommended Posts

Cześć.

Ponieważ Jakiś czas temu wyszedł Windows 8 Release Preview ten temat wydaje się całkiem na czasie.

Windowsa oraz klucz znajdziemy na samej stronie Microsoftu - o tu:
http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-8/download

Mi Metro przypadło do gustu, ciekawi mnie zdanie innych. Fajnie działa najnowsze wydanie IE, którego wcześniej nie miałem przyjemności testować. Jeśli dobrze zrozumiałem to wykorzystuje on HTML5. Piękne jest to, że możemy odpalić na raz 10 różnych filmików z YT na różnych kartach a przeglądarka wciąż działa płynnie, filmiki zaś się odtwarzają. Niestety wady też są. Przykładem jest problem z Silverlightem co uniemożliwia mi oglądanie w tej przeglądarce czegokolwiek z rodzimego tvp.pl Na benchmarku także lipa - pisząc posta na forum nie mogę zrobić "entera".

Zapraszam wszystkich do dyskusji bądź zadawania pytań - przez najbliższy czas mam zamiar posiedzieć na ósemce ;)

  • Popieram 9
Link to post
Share on other sites

Dla mnie jako użytkownika Windowsa od wersji 95 brak przycisku start to rzecz ciężka do zaakceptowania. Może Metro znajdzie swoich fanów ale we mnie na razie nie. Może ci którzy dopiero zaczną swoją przygodę z PC i produktem Micro$oftu będą zachwyceni. Co do zmian wiele mówi się o mniejszym wykorzystaniu pamięci i szybszej pracy - zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.

Moje zdanie jest takie że wypuszczanie nowego systemu zaledwie po 2 latach od premiery "Siódemki" która co by nie mówić już odniosła sukces jest pozbawione sensu. System to coś co powinno służyć na długo i być poprawiane przez cykliczne aktualizacje tak jak to miało miejsce w XP. Oczywiście nie jest system pozbawiony wad (zresztą jak każdy od Micro$oftu) ale jego fenomen trwa do dziś. Oby nowy Windows nie podzielił losu niesławnej Visty gdzie nowe rozwiązania twórców nie przypadły do gustu użytkownikom.

Edytowane przez Lukkas
Link to post
Share on other sites

" Oby nowy Windows nie podzielił

losu niesławnej Visty gdzie nowe

rozwiązania twórców nie przypadły do

gustu użytkownikom." niedlugo windowsy beda wychodzic tak czesto jak seria gier nfs :) Nie odchodzac od tematu jak ze sterownikami do tego, chodzi mi o te standardowe graf. muz. dzialaja te spod 7ki?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ma ktoś może monitor dotykowy i moze się wypowiedzieć na temat dotykowej obsługi tego systemu w PC? Sam zastanawiam się nad takim DELL ST2220T (lub np. iiyama ProLite T2250MTS-B1) niby multi touch, ale na ile to jest poręczne, bo poprzednie windowsy to raczej z dotykowością nie mają wiele wspólnego. Nie chciałbym ładować kasy w błoto żeby potem i tak używać tylko mychy do wszystkiego. Moja dziewczyna uczy się obecnie obróbki grafiki 2D, może tutaj miałoby to jakiś sens? Bo jak nie, to właduję kasę w coś z lepszą matrycą bez panelu dotykowego i po kłopocie. A może benchmark byłby w stanie zrobić test win8 na monicie dotykowym, lub nawet na kilku modelach?

Edytowane przez Hans Olo
Link to post
Share on other sites

W 8 jak najbardziej JEST START :P Jedyna róznica to to, że aby go uruchomić nie klikamy na ikonce w dolnym lewym rogu ekranu, tylko na samym krańcu w rogu, oraz to, że sam start nie wygląda jak dotej pory tylko zajmuje cały ekran i jest nazwany Metro ;)

 

jacekgothic, jestem z 8 bardziej zadowolony niż 7. mam nadzieje że będą darmowe klucze dla studentów do 8, gdy już wyjdzie pełna wersja.

Link to post
Share on other sites

mam nadzieje że będą darmowe klucze dla studentów do 8, gdy już wyjdzie pełna wersja.

Będą "darmowe" jak wszystkie OS do tej pory ;)

Ósemka będzie genialnym systemem na urządzenia przenośne / dotykowy wyświetlacz /

lecz wątpię aby znalazła wielkie uznanie u posiadaczy PC. Będzie jak z vistą, bardziej ciekawostka niż poważny OS

Microsoft wypuszczając ten OS przygotowuje grunt pod system który wyjdzie za dwa lata / zresztą jak zwykle /

Trzeba przecież przeprowadzić beta testy na żywym organizmie ludzkim,wyciągnąć wnioski,poprawić błędy i w przyszłości

wypuścić w pełni sprawny OS ;)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Ostatnio czytałem, jakoby można było pobrać system W8 za 50zł

 

http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Oryginalny-legalny-Windows-8-za-50-zlotych,wid,14526995,wiadomosc.html

 

Tylko tam jest jeden warunek. Chodzi o tą datę zakupu - ona dotyczy daty zakupu komputera, na którym będzie windows, czy zakupu windowsa 7 po wymienionej dacie?

Link to post
Share on other sites

witam, podczas instalacji wywala mi:

Windows cannot install required files. The file may be corrupt or missing. Make sure all files required for installation are available, and restart the installation.

Error code: 0x80070570.

 

nie wazne czy z płyty czy z usb.

Link to post
Share on other sites

Użytkuje już od paru dni win 8 i mam problem z wyłączeniem tego systemu. System po prostu nie reaguje na komendę shut down ani na restart. Nie mogę go normalnie wyłączyć z poziomu systemu. wyłączam go przytrzymując przycisk power na obudowanie. Jedno naduszenie przycisku nie pomaga. Na win 7 nie mam problemu.

Link to post
Share on other sites

Użytkuje już od paru dni win 8 i mam problem z wyłączeniem tego systemu. System po prostu nie reaguje na komendę shut down ani na restart. Nie mogę go normalnie wyłączyć z poziomu systemu. wyłączam go przytrzymując przycisk power na obudowanie. Jedno naduszenie przycisku nie pomaga. Na win 7 nie mam problemu.

finalna wersja nie ma już takich problemów : )

 

 

sam korzytam od wczoraj i wszystko ok. instalacja systemu 15 max 20 min na komputerze 1,5 rocznym który w momencie zakupu był z średniego segmentu.

 

jak więcej poużywam to napiszę coś więcej : )

 

w razie jakichś pytań o system - piszcie :)

Link to post
Share on other sites

Windows 8 wysyła dane o twoim oprogramowaniu

 

Ukryta funkcja Windows 8 o nazwie Windows SmartScreen wysyła do Microsoftu dane o każdej aplikacji, którą użytkownik ściągnął z Internetu, próbował zainstalować lub zainstalował w systemie operacyjnym – poinformował programista Nadim Kobeissi, który odkrył tę funkcję.

Więcej info: http://wolnemedia.net/swiat-komputerow/windows-8-wysyla-dane-o-twoicm-oprogramowaniu/

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Wrzuciłem sobie "pełny" Win 8 Pro x64 PL ze swojego DreamSpark i wrażenia... powiem że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.

-do metro idzie się przyzwyczaić, to po prostu takie "stunningowane" menu start, klawiszem [Windows] można przełączać się bardzo sprawnie między metro a pulpitem

-aplikacje uruchamiają się znacznie szybciej niż przy Win 7 Pro x64, zużycie ram w "idle" spadło o 10%

-ze sterownikami zero problemów, w przypadku G510 do której nie ma oficjalnego sterownika dla Win 8 bezproblemowo działa ten z Win 7

-z programami których używam na co dzień nie mam żadnych problemów, to samo tyczy się gier

-system uruchamia się szybciej, sam wykrywa dysk ssd i dostosowywuje ustawienia (na 7 miałem z tym problemy)

 

Na minus na pewno przekombinowany IE 10.0, którego od razu zastąpiłem Maxthonem oraz głupawe podmenu ustawień, które nijako jest powielonym panelem sterowania, upiększonym i pozbawionym wielu opcji.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...