Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Poszukuje jakiś konkretnych słuchawek do 200 zł, no max powiedzmy 250 :) Szukałem po googlach, ale jak już coś znajdowałem to niestety nie spełniało oczekiwań dlatego zwracam się z prośbą do was.

 

-słuchawki będą służyć głównie do grania (fpsy, z tym, że jestem raczej niedzielnym graczem) i słuchania muzyki (głównie rap, dnb, dubstep, muzyka elektroniczna) więc basy powinny być co najmniej dobre, jednak podkreślam tutaj, że jakimś audiofilem nie jestem. Metalu czy rocka nie słucham

-karta dźwiękowa zintegrowana i nie planuję zakupu nowej, chociaż zależy jaka cena, itp, no ja się nie znam na sprzęcie, więc z przyjemnością wysłuchałbym mądrzejszych ode mnie :)

-w zasadzie chciałbym kupić zestaw z mikrofonem, ale teraz pytanie do Was, czy lepiej kupić same słuchawki i dokupić jakiś mikrofon czy od razu zestaw? Odnośnie mikrofonu to zależy mi na dobrej jakości, nie musi być niewiadomo czego. Dość dobrej jakości, bo chcę nagrywać coś w stylu "Zagrajmy w..." po prostu, musi być taka jakość, żeby nie bolały uszy i nie było szumów na youtube jak ktoś tego przesłucha.

Odnośnie samych słuchawek:

-MUSZĄ BYĆ wygodne. Na to jestem uczulony. Nie może być takiej sytuacji, że będą napieprzać mnie uszy albo głowa po 2 czy 3 godzinach grania, To nie wchodzi w gre :)

-regulacja głośności na kablu...Po prostu dla mnie to jest pewien komfort. Miałem jakieś koguciki za 4 dychy z media i miały regulacje głośności na kablu. Teraz mam dokanałowe i głośność jest na 1 kresce a i tak trzeba programowo przestawiać. Denerwuje to strasznie.

-długość kabla bez znaczenia raczej, chociaż to zależy czy podłączając je pod gniazdo w głośnikach będę miał taką samą jakość gdybym je podłączył do bezpośrednio do komputera? Tak, wiem głupie pytanie, ale na prawdę nie wiem

Myślałem o sennheiserach pc 320, no ale cena troszkę mi nie pozwala i nie jestem przekonany do takiej regulacji głośności. Czekam na wasze propozycje :) Pozdrawiam

Edytowane przez miskoralgol
Link to post
Share on other sites

Proponuję te słuchawki http://allegro.pl/sluchawki-steelseries-5xb-spectrum-do-xbox360-pc-i2501159832.html

Zostanie Ci jeszcze trochę kasy do wydania 8) Dlatego możesz pomyśleć o zakupie karty dźwiękowej - każda będzie lepsza niż zintegrowana. Polecam aukcje z używanymi Creativ'ami z serii Audigy lub X-Fi jak znajdziesz w dobrej cenie.

Tak poza tym nie ma idealnych słuchawek do grania i słuchania muzyki. Niestety musisz zrezygnować z pierwszej rzeczy na korzyść drugiej.

Edytowane przez Lukkas
Link to post
Share on other sites

creative aurvana live

Naprawde słuchałem wielu słuchawek począwszy od 100 zł do 1000 zł

creative aurvana przebijają wszystko do 700 zł a to dla tego że to dokładna kopia słuchawek denona 1001 które kosztują ponad 600 zł

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

Naprawde słuchałem wielu słuchawek począwszy od 100 zł do 1000 zł

creative aurvana przebijają wszystko do 700 zł a to dla tego że to dokładna kopia słuchawek denona 1001 które kosztują ponad 600 zł

 

Na pewno nie przebijają wszystkiego. Szczerze mówiąc, to Superluxy HD-330, które kupiłem za 140 zł z przesyłką, są lepsze.

Link to post
Share on other sites

creative aurvana przebijają wszystko do 700 z

Tu już kolego bajki piszesz, za 700zł jest sporo świetnego sprzętu, przy odpowiednim układzie DAC, znacznie ciekawsze od Aurvan...

Wracając do tematu, lepsze od aurvan powinny jeszcze być :

Panasonic RP-HTF600

Shure SRH240

Fostex TH-7b

i jeszcze parę innych modeli półotwartych od Superluxów...

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Witam.

Podepnę się do tematu nie chcąc zakładać nowego.

Mam na oku kartę dźwiękową i mój wybór padł na Xonara D1.Będzie on współpracował z głośnikami Logitech Z623.Zamierzam jeszcze dokupić jakieś dobre słuchawki do max.200zł.I tu znowu pytanie : jakie? Przymierzałem się do zakupu Creative Aurvana Live,co sądzicie o tym wyborze? Słuchawki służyć by mi miały ogólnie do wszystkiego od słuchania muzyki(telefon---> Samsung Galaxy SII oraz komputer) poprzez gry na komp. po oglądanie filmów.

Słyszałem ,że zalecana jest wymiana kabla od tych Creativów (gdybyście zaproponowali mi ten model,na jaki kabel najlepiej by było zmienić ?)

Rozważam jeszcze słuchawki Sony MDR-XB500,co o nich myślicie ? Jestem otwarty na inne propozycje słuchawek ,ale tak jak wspomniałem na początku maxymalnie do 200PLN.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Czy ja czegoś nie rozumiem ? Ktoś zakłada temat gdzie prosi o podanie propozycji słuchawek z konkretnymi parametrami a wszyscy podają wszystkie tylko nie takie jak wedle gustu autora.

np. Daniel93 proponujesz Creative'a - owszem to bardzo dobre słuchawki ale kompletnie nie spełniają wymagań autora.

Więc na przyszłość radzę uważniej zapoznać się z tematem. Ode mnie jeszcze proponuję http://www.ceneo.pl/1845703 albo http://www.ceneo.pl/1331105

Link to post
Share on other sites

Przymierzałem się do zakupu Creative Aurvana Live,co sądzicie o tym wyborze?

bardzo dobrze zgrywają się właśnie z Xonarem D1. Polecam tez wymianę kabla na Canare starquad l-4e5c,l-4e6s. Tylko z tymi aurwanami, to jakaś loteria, jedne przeciętne drugie lepsze,coś ten Creative kombinuje z przetwornikami. Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

bardzo dobrze zgrywają się właśnie z Xonarem D1. Polecam tez wymianę kabla na Canare starquad l-4e5c,l-4e6s. Tylko z tymi aurwanami, to jakaś loteria, jedne przeciętne drugie lepsze,coś ten Creative kombinuje z przetwornikami.

 

Hmm,dzięki za odpowiedź.Jaki jeszcze kabel mógłbyś polecić do tych słuchawek prócz tych które wymieniłeś ?

Troszkę trudno z ich dostępnością.Chyba że masz jakieś namiary na tanie i dobre kabelki...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...