Skocz do zawartości

Chłodzony cieczą hackintosh (6 tyś. zł)


Recommended Posts

xWitam,zaskoczył mnie nagły przypływ gotówki chętnie zrobiłbym sobie nowego PC. Starego(za 800zł może ktoś pamięta: http://forum.benchmark.pl/topic/38411-zestaw-do-800zl/ ) oddam za pół darmo w dobre ręce komuś z benchmarkowców jak powstanie nowy (wymogiem będzie conajmniej 100 postów na forum ).

 

Przejdźmy do konkretów, tak naprawdę budżet mam nieograniczony ale nie warto marnować pieniędzy więc nie chce za bardzo szaleć jednak chce mieć mocny sprzęt na którym będę mógł w ciszy pograć i nie musieć myśleć o upgradzie go przez kilka lat.

 

Więc wkurza mnie szum wentylatorów i chce żeby był prawie bezgłośny dlatego chce zrobić zestaw chłodzony cieczą. W chłodzeniu cieczą nie mam żadnego doświadczenia,doradzi mi ktoś z was coś czy musze w tej sprawie pytac na cooling.pl?

 

W innym temacie (http://forum.benchmark.pl/topic/53395-cicha-karta-na-ktorej-wszystko-pojdzie-na-maxa/page__st__40) doszedłem do wniosku że najlepsza będzie karta: http://www.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=02G-P4-2689-KR&family=GeForce%20600%20Series%20Family&sw tylko musze ją znaleźć w sklepie gdzie jest wysyłka do polski.

 

Mam dysk HDD 500Gb wd z serii black i będzie on jako magazyn na dane i chciałbym SSD na system programy i gry.Mój zasilacz to pentagram 620W jednak dosyć starej generacji, nie wiem czy warto go wymieniać, mocy chyba nie braknie mu ale nie ma modularnej budowy to jak uważacie.

 

Jak będę robił chłodzenie wodne to chciałbym żeby było je widać, jaką obudowę polecacie?Najchętniej w ogole bym tego kompa nie wkładał do obudowy tylko np przykręcił na jakieś ramie i powiesił na ścianie lub wpakował do kompletnie przeszklonej jednak to raczej nie możliwe więc polećcie obudowy gdzie będzie się dobrze prezentował.

 

Podsumowując:

 

Płyta główna:?

Procesor:?(myśle że jakieś i5 lub i7 jednak czy ivy czy sandy oraz jakie dokładnie zostawiam waszej decyzji)

Karta graficzna: EVGA GeForce GTX 680 Hydro Copper

zasilacz: pentagram 620W (mogę zmienić ale ważne żeby był bezgłośny a ten ktory mam jest dosyć cichy)

dysk:WD500Gb black(już mam)

dysk SSD:?(128Gb w zupełności mi na wszystko wystarczy ew. 256 ze względu że będa dwa systemy)

ram: ?

obudowa: ???????????????

pompa,rezerwuar,wskaźniki temp.,chłodnica i inne elementy chłodzenia wodnego: ???

 

 

 

I teraz przejdźmy do waznego momentu chce oprócz windowsa postawić na nim równolegle hackintosha na osobnej partycji na tym SSD dlatego fajnie jakby podzespoły były możliwie kompatybilne z tym.

Za około tydzień-2 tygodnie chce zacząć zamawiać części.

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

M/B: EVGA/MSI - co wygodniej

CPU: SB i7 2600K

GPU: Nie, HC bo to strata kasy, ale referent evga gtx 680 + blok koolance lub EK

PSU: SeaSonic X-660/X-760

SSD: Kingston HyperX, OCZ Vertex 4, Samsung 830, Crucial M4

RAM: Kingston HyperX Grey lub Corsair Dominator - ile chcesz GB (8/16)?

Obudowa: są różne bajery, ale będzie się bardzo kurzyć, więc na miejscu byłby jakiś Full Tower

 

Co chcesz wodować? (RAM, CPU, GPU, M/B)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ram to chyba przesada bo za bardzo nie chce tego kompa podkrecac i tak , chce dla wyglądu i ciszy , na pewno gpu i cpu ale płytę w sumie tez mogę zwodowac.

Kurz mnie nie odstrasza a zależy mi na wyglądzie co to za bajery?

Czy nie lepiej wybrać juz i7 na ivy bridge ?

Jak z glosnoscia tych zasilacza które podales ? Bo to woduje kompa żeby był b. Cichy

 

I czy ten osobny blok na karte nie jest niższej jakości niż te gotowe rozwiazanie ? Skoro i tak wybieram osobno blok może lepiej kupić tańsza karte typu hd7850 +blok ?

 

 

8gb ramu starczy chyba.

 

@up najwyżej wybiore tańsza karte lub stary zasilacza zostanie , od biedy te 8 tysięcy za całość mogę dac

 

Jaki byłby koszt wodownia ramu bo jak 100 max 200 zł to dla wyglądu i spamu mogę go zwodowac ale i tak nie będę go podrecal więc jak blOk na ram ma być w cenie blOku cpu to nie warto

Link to post
Share on other sites

Ram to chyba przesada bo za bardzo nie chce tego kompa podkrecac i tak , chce dla wyglądu i ciszy , na pewno gpu i cpu ale płytę w sumie tez mogę zwodowac.

RAM i M/B przy LGA1155 woduje się dla wyglądu, więc musisz się zdecydować co na pewno chcesz zalać. Pamiętaj, że każdy blok podnosi koszty i wyjdzie ponad 2k, nawet 3.

 

Kurz mnie nie odstrasza a zależy mi na wyglądzie co to za bajery?

Coś jak stolik, przykręcasz tam M/B, jest miejsce na kilka napędów, dysków. Koszt około 500zł.

 

Czy nie lepiej wybrać juz i7 na ivy bridge ?

IB gorzej się kręcą od SB, różnicy w wydajności nie odczujesz. Bierz Sandy.

 

Jak z glosnoscia tych zasilacza które podales ? Bo to woduje kompa żeby był b. Cichy

Gdy nie są zbyt mocno obciążone wentylator się wyłącza, a gdy jest obciążony to usłyszysz go jak dostawisz do niego ucho.

 

I czy ten osobny blok na karte nie jest niższej jakości niż te gotowe rozwiazanie ? Skoro i tak wybieram osobno blok może lepiej kupić tańsza karte typu hd7850 +blok ?

I tu cię zaskoczę. Są gorsze. Weź Najtańszy referent EVGA i blok od EK lub Koolance - który ci się bardziej podoba. Na HD7850 nie ma jeszcze bloków chyba (chociaż dawno nie sprawdzałem), ale i tak na kilka lat by ci nie wystarczyła. Może być nawet tak, że wydadzą nowe tytuły i GTX 680 będzie na styk.

 

8gb ramu starczy chyba.

Starczy na teraz. Na przyszłość braknie.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Napisz coś więcej o tych ciekawych obudowach? jak to się nazywa bo szukałem a nie mogę znaleźć, ja to mogę w pionie na ścianie powiesić ?

tego ramu od biedy mogę kupić 16Gb.

Jak te gtx680 ma być tak na styk to moze lepiej kupie teraz tańszą kartę i poczekam aż nowa seria wyjdzie?

Edytowane przez yorgol
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz obawy w samodzielnym montowaniu bloku, to zamiast przesadzonego cenowo Hydro coppera polecam zajrzeć tutaj, można kupić podobne potworki nieco taniej - spore nieco

http://www.overclockers.co.uk/productlist.php?groupid=962&catid=2091

To że ma się kasę, nie znaczy, że oszczędność to zło. Do tego masz u nich 14 dni na zwrot bez podawania powodu.

A że karta kiedyś tam będzie na styk? K... ludzie, tak to sobie można zakup odwlekać w nieskończoność.

Edytowane przez Hans Olo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie mam obaw odnośnie zakładania ale wydawało mi się ze to będzie lepiej działać jak karta ma seryjnie już zalożony blok niż jak to jest przeróbka z powietrznego chłodzenia zwłaszcza ze około 2 000zł zapłacę za gtx680 następnie z 800zł za blok a za 2800zł jest już od razu ten hydro cooper.

 

na tej stronie co podesłałeś widze : http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=WC-079-OE

czyli też gtx680 w mniej więcej tej samej cenie, chyba ze ten jest lepszy od tego hydrocooper?

Link to post
Share on other sites

tak myślę że jak ten zestaw będzie taki odkryty właśnie powieszony na ścianie itp to dobrze żeby wszystko było z tej samej firmy i pasowało do siebie wyglądem oraz kolorystycznie tzn mam na myśli pompkę rezerwuar bloki itd :)

 

Ja lepiej poradzę brać SB-E (które będzie długo wspierane) niż SB/IB, gdzie za rok znowu nowa podstawka wychodzi.

 

z czego to wynika ze będzie dużej wspierane ?:) podoba mi się to ale ceny zabójcze 4 000zł za takie i7: http://www.agito.pl/procesor-intel-core-i7-3960x-3-30-ghz-box-81-529462.html?utm_content=529462&utm_source=skapiec.pl&utm_medium=Feed&utm_campaign=wszystkie podczas gdy zwykłe SB mogę mieć za 1,5 tysiąca.
Link to post
Share on other sites

Sklep ddr2 to sobie darujcie. HC kosztuje w niektórych sklepach po 4k! A referent EVGA 2000zł + blok max. 500zł.

Nie o to chodzi. Mogą wyjść nowe konsole, producenci gier mają do wydania kilka wymagających tytułów i GTX 680 za ok 2 lata może już nie wyrabiać tak dobrze. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup karty dostosowanej do swoich wymagań, przestaje spełniać oczekiwania kupujesz kartę z nowszej serii i tak w koło.

Na ścianie ciężko zrobić LC. Jak chcesz się bawić w wiercenie domu i mnóstwo nerwów (bo na ścianie będzie bardzo ciężko) to nie ma sprawy. Zobacz sobie stolik pod PC od LianLi.

Jak sprzęt do gier to nie słuchaj głupot o LGA2011.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

"KolegO"

 

Pomyśl że I5 2500K jest takie szybkie że możesz na raz włączyć cztery filmy , konwertować film włączyć jakiś wymagający benchmark i przeglądarke internetową i jeszcze zostaje sporo mocy.

 

I teraz konsensus

Po co tobie więcej mocy procesora :?::co:

Edytowane przez daniel93
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

mi nie jest potrzebne więcej mocy ale słyszałem tutaj arugmenty o tym że nie będę musiał dłużej zmieniać płyty bo LGA2011 jest bardziej przyszłościowe itp i w sumie jak takie i7 kosztuje 1200zł to podobna cena do i7 na LGA 1155

 

 

Odnosnie wieszania na ścianie mialem na myśli poprzykręcać wszystko do jakieś kratownicy i dopiero ją zaiwesić na ściane.

 

ten stolik wygląda nie samowicie ale jest malutki, nie wiem gdzie ja tam zmieszcze pompke rezerwuar,chłodznice itd jak tam się ledwo płyta mieści.Są jeszcze jakieś inne ciekawe propozycje ?

 

Bardzo mi się podoba np taki projekt jak tu:

 

jakbym znalazł coś w podobnym stylu byłbym zachwycony.

Pająk od LianLi jest też świetny ale raczej za mały na LC

Link to post
Share on other sites

LGA2011 jest bardziej przyszłościowe itp i w sumie jak takie i7 kosztuje 1200zł to podobna cena do i7 na LGA 1155

Raczej chodzi o zastosowanie, 2011 jest bardziej pod pro zastosowania, natomiast 1155 jest dla uzytkownikow domowych, wybor nalezy do Ciebie ;)

 

Jezeli chcialbys upchac wszystko w jednje obudowie bez problemowo to mozesz sprobowac jakiegos Silverstone TJ11 zaiwanic skads, aczkolwiek podbije to znacznie cene zestawu.

 

No i jedna uwaga, w 8 tys z takim sprzetem jakiego chcesz + LC sie raczej nie zmiescisz, wiec zastanow sie czy nie trzeba zrewidowac wymagan :)

Link to post
Share on other sites

ok więc chce porządne chłodzenie wodne,ciekawy wygląd żeby było widać elementy LC, mogę odpuścić na wydajności i mogę nie wodować płyty oraz RAMu jednak chciałbym żeby można było przywoicie pograć a nie to co teraz mam na moim 4870x2 ze dirt3 na srednich sie tnie ;/.

od biedy przeżyje brak SSD rózwnież.

 

 

co masz na myśli że bardziej pro zastosowania? skoro cena jest zbliżona to jakie wady ma te 2011?

 

może np zostawie stary zasilacz w ramach oszczędności?

Link to post
Share on other sites

Ale co to za wada jak i7 SB to koszt 1100zł a i7SB-e już od 1200-1300zł ? to gdzie tu nie dla zjadaczy chleba?

 

 

przemyśłałem to że może warto by zainwestować w porządną kartę dźwiękową? mam słuchawki senheiser hd202 nie wiem czy będzie na tym słyszalna różnica między zintegrowaną karta a zwykłą ale czasami slucham muzyki na kompie no i do gier.

 

skoro za 6-7k nie zamknę tego kompa to doradźcie na czym oszczędzić?

Edytowane przez yorgol
Link to post
Share on other sites

LGA2011 nie ma zadnych wad wzgledem 1155 :)

Jest drozszy, ale tez wydajniejszy, pozwala na wiecej.

 

Ja bym oszczedzil na wodzie i wzial tak:

3930K + Cokolwiek na X79 (mozesz nawet kolorystycznie dobrac, fajnie gdyby plyta miala 8 slotow na ram) + zestaw quad channel 4x4GB Ram 1600 mhz z jak najnizszym CL + GTX680 (mozesz wybrac dowolnego niereferenta, np. EVGA Signature z podwojnym wentylatorem powinna byc ciekawym wyborem) + Fractal Design Define XL + Seasonic zasilka powiedzmy ~600W + Samsung 830 64GB na system + dysk co masz na dane a do tego na proca jakis schladzacz Prolimatech.

Wentylatory w obudowie zastapic wentylatorami np. BeQuiet i wszystko powinno byc spoko :)

Wcale jakos specjalnie glosny sprzet ten nie bedzie, a zaoszczedzisz sporo kasy.

Pamietaj ze jezeli nie beirzesz wody, to zwroc uwage nad wyborem plyty - musi miec masywne chlodzenie mosfetu, inaczej beda jaja.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jednak chłodzenie cieczą to coś co chciałem zrobić nie tylko ze względu na cisze ale też na satysfakcje i wygląd.

Mam mało czasu na granie więc ten komputer nie musi być aż tak wyżyłowany ale chce czasami w wysokich detalach pograć w wyścigi, ew. jakieś MW 3 itd.

 

Pozatym jak zainwestuje w chłodzenie wodne pompa radiator i instalacja będą powoli traciły na wartości i jak w przyszłości zmienie kartę np na nvidie z seri 7xx to poprostu zmienie pojedyńczy blok a reszta zostanie.

 

czy na karcie pokroju : HD 6870 mogę się spodziewać że wszystko będzie chodziło na wysokich z aktualnych gier przy conajmniej 50fps?(zakladając że procesor to było by i7 lub i5 SB oraz ramu było by pod dostatkiem) ?bo wygląda na to że karta była by najdroższym elementem całego zestawu.

Link to post
Share on other sites

Mysle, ze na srednich sobie pograsz :)

 

Zawsze mozesz jak na razie wziac gorsza grafike, a zainwestowac w LC, jezeli LC to trzeba by jeszcze raz temat przemyslec.

 

Chcesz meic wszystko w srodku obudowy, czy moze jedna chlodnica na zewnatrz, jak to widzisz?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...