Skocz do zawartości

Canon Pixma iP2000 nie drukuje na w kolorze czarnym.


Recommended Posts

Witam.

Mój Canon zawsze spisywał się bezproblemowo. Ostatnio pojawił się błąd o pełnym pampersie, ale drukarka nadal drukowała poprawnie. Zrobiłem reset pampersa i drukarka niezależnie od komputera, z którego uruchomione jest drukowanie, przestała drukować na czarno. Kolejne resety drukarki ani jej usuwanie z komputera i ponowne instalowanie nie pomogły. Wymiana czarnego tuszu również nic nie zmieniła.

 

Pomysły mi się już skończyły. Może wiecie jak sobie z takim problemem poradzić?

 

P.S. Podczas drukowania testowych arkuszy z notatnika (oczywiście w kolorze czarnym) zmniejszył się poziom tuszu kolorowego - jak to możliwe?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

P.S. Podczas drukowania testowych arkuszy z notatnika (oczywiście w kolorze czarnym) zmniejszył się poziom tuszu kolorowego - jak to możliwe?

chlapie CMY (pomijając K) i próbuje zrobić z nich czerń, co rzecz jasna się nie uda, jesteś pewien, że z czarnym wszystko w porządku, bo zachowuje się jakby go nie było, w każdym razie twój Canon tak właśnie myśli

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

Rozumiem.

Przed resetowaniem pampersa drukarka nie była tykana. Żadnego otwierania klapy, wyciągania głowicy, itp. Wszystko drukowało się pięknie. Potem wyklikałem tą sekwencję resetującą i bęc - nie drukuje na czarno. W ostateczności, kiedy już nic nie pomagało, otworzyłem klapę w celu wymiany czarnego tuszu na nowy zamiennik ActiveJet, których to używam do tej drukarki od kiedy tylko ją mam (czyli 5-7 lat). Po wymianie patrzyłem na wymieniony tusz i on również wydawał się w porządku (zbiorniczek był suchy z każdej strony, a okrągła gąbeczka wyglądała na "zdrową" i normalnie brudziła tuszem).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...