Skocz do zawartości

Recommended Posts

WItam, proszę o ocenę takiego PC. Z przesyłką wychodzi to 3600zł. Jakie mam pytania: czy w tą obudowę wszystko wejdzie?, oraz czy dobrym wyborem jest sapphire hd7870 bez OC? Sam mam zamiar podkręcać i procesor i gpu :)

 

http://images45.fotosik.pl/1465/1c4e91298795f208.jpg

Link to post
Share on other sites

Sprawdz czy plyta glowna jest z rewizji B3, wszystko wejdzie spokojnie. Jedyne nad czym bym sie zastanowil to pamieci ram - wez 2x 4Gb 1600mhz. Tak slabe goodramy do takich podzespolow sa nieoplacalne. Zwlaszcza ze z tego co widze masz zamiar cos podkrecac.

Link to post
Share on other sites

RAM wymień na http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/kingston-ddr3-8gb-2x4gb-1600mhz-hyperx-cl9,23430.html.

 

Zamiast chłodzenia możesz dołożyć do GPU i wziąć 7950 http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-ati-radeon-hd7950-3gb-ddr5384bit-dvihdmimdp-pci-express,30167.html

 

Dopóki nie zamierzasz robić OC możesz spokojnie zostać na chłodzeniu BOX' owym.

 

Reszta zestawu OK.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

Już zamówiłem.. Z racji tego, że mam 16 lat wiele ludzi postrzega mnie jak mnie postrzega, w tym mój ojciec.

 

Wolał więc sam spytać informatyka pierwszego z brzegu czy ten zestaw jest ok. To tamten zaczął się spierać, że jak jest procek intela to lepiej jak bedzie GeForce, a jak bedzie AMD to karta też AMD. Z Sandy Bridge rezygnować zamiaru nie miałem więc wziąłem GTX 570 Gainwarda GS.. Komputer oczywiście będzie dobry ;) ale chciałem mieć moc czerwonych bo moim zdaniem to oni teraz górują.

 

Co do 7950, na serio nie dałbym rady. Już i tak cena którą sobie wyznaczyłem jest na serio wysoka ;P jak na budżet mój i moich rodziców.

 

Wymieniłem także HDD na http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-green-3-5-1tb-sata-600-64mb-cache-wd10earx-oem-404833/

 

bo tam zapomniałem o cache ;)

 

Co do OC, jadę twardo z procesorem jak tylko się przyzwyczaję do PC więc zestaw myślę że jest okej. Jak na razie wystarczy chyba do każdej gry. Ciekawe czy GPU poradzi sobie z tym PhysX, jestem ciekaw jak to wygląda ;P

 

Do tego do GTX 570 dostanę Borderlands 2 za free ;D

 

PS. Usunąłem też montaż z tamtąd, skleję to sam ;)

 

Co do Ramu, po co mi 1600mhz na razie mi to nie potrzebne. Jak coś to kiedyś dokupie ;)

 

różnica między 1333 a 1600 na dzień dzisiejszy to jak różnica między PCIE 2.0. a 3.0 ;) - Nawet dla zapaleńca bardzo mała ;P

Link to post
Share on other sites

dysk tak ssie jaja ten co wziąłeś ze masakra, ten seagate co wczesniej miales roznosi w pył tego greena

strasznie zamulona pała zniego;/

ps. czy wszyscy informatycy i pracyjący w sklepach to kompletni debile? bo ja nie mam pojęcia jak można być tak tępym

Link to post
Share on other sites

Wolał więc sam spytać informatyka pierwszego z brzegu czy ten zestaw jest ok. To tamten zaczął się spierać, że jak jest procek intela to lepiej jak bedzie GeForce, a jak bedzie AMD to karta też AMD.

Totalna bzdura.

 

GTX 570 Gainwarda GS

Mogłeś wziąć 7850. GTX 570 jest dość ciepłą konstrukcją starszego typu i pobiera sporo prądu. 7850 wyszedłby taniej. Mogłeś też wybrać 7870 w tej cenie który jest wydajniejszy. Gaindward to referent więc może hałasować.

 

Co do 7950, na serio nie dałbym rady. Już i tak cena którą sobie wyznaczyłem jest na serio wysoka ;P jak na budżet mój i moich rodziców.

Podałem to jako alternatywę dla 7870 + Fortis. Wychodziła podobna cena.

 

Wymieniłem także HDD na http://www.morele.ne...arx-oem-404833/

Nie potrzebnie zmieniłeś. Ten jest wolniejszy. Pamiętaj o wyłączeniu parkowania głowic, ponieważ jak tego nie zrobisz zajedziesz dysk.

 

Co do Ramu, po co mi 1600mhz na razie mi to nie potrzebne. Jak coś to kiedyś dokupie ;) różnica między 1333 a 1600 na dzień dzisiejszy to jak różnica między PCIE 2.0. a 3.0 ;) - Nawet dla zapaleńca bardzo mała ;P

Różnica w cenie jest niewielka to można dołożyć. De facto większej różnicy nie ma.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

Totalna bzdura.

Wiem, że kompletna bzdura.. No ale jak ktoś się uprze, moim zdaniem idiota, nie informatyk to nie ma rady... Do tego pracuje przy wojskowych kompach.. Bądźmy dumni ;). Ale myślę, że i tak kompek nie jest zły, a nawet dobry ;)

Link to post
Share on other sites

Na szczęście morele popełniło błąd i jak przyjdzie przesyłka to normalnie odmawiam przyjęcia towaru ;)

 

ostatecznie biorę takiego PC i teraz jestem zadowolony, choć trochę mnie już denerwuje to ile czasu to trwa ;P

 

 

Sony DVD-ROM DDU1681S-0B SATA, 24x, DL, Black (DDU1681S-0B)

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)

SilentiumPC Fortis HE1225 (LGA 775/ 1155/ 1156/ 1366 oraz AMD 754/ 939/ 940/ AM2/ AM2+/ AM3/ AM3+/ FM1)

Procesor Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX (BX80623I52500K)

Płyta główna ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155

Zasilacz XFX Core 550W 120mm 80+ ( P1-550S-XXB9 )

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410)

Dysk Seagate Barracuda 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM, 16MB, NCQ (ST500DM002)

Karta graficzna Gigabyte Radeon HD 7950, 3GB DDR5 (384 Bit), HDMI, DVI-I, 2xminiDP, BOX (GV-R795WF3-3GD)

 

i słuchawki Creative Labs Fatal1ty Gaming HS-800

Link to post
Share on other sites

Ostatecznie zmieniłem jeszcze RAM na http://www.morele.net/pamiec-geil-gvp38gb1333c9dc-362425/ bo jest bardziej kompatybilny z moją MoBo

 

No i usunąłem z koszyka słuchawki bo zapomnialem o Coolingu ;) oczywiście fortis he1225 - standardowo

 

wszycho zamówione, jutro lub pojutrze będzie ;) w poniedziałek dam znać jak śmiga (winda będzie 7 64bit HP)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...