Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość effendi360

Link do Accesa podałem wyżej. Wydaje się OK. A router ? Tu naprawdę dowolny wybór. Nie ma sensu kupować jakichś cudów High Speed itd jeżeli nie przerzucasz gigabajtów danych między kompami, poza tym jeszcze kompy musiałyby mieć porządne karty sieciowe, żeby to wykorzystać. ;) Wydaje mi się, że więcej ni 100zł dawać za sam Router to przesada. Inna sprawa, jeśli to miałby być router ADSL. Wtedy można inwestować w lepszy sprzęt ale w Twoim przypadku to nie dotyczy ;)

 

p.s. nie zapomnij "plusować" pomagających w temacie ;)

Link to post
Share on other sites

czyli podsumujmy

2 dwa kompy każdy w innym miejscu

w jednym zostaje to połączenie co było w drugim...

zostaje podłączone wi fi a żeby to działało muszę kupić acces point ,router ,karty sieciowej nie bo mam

to wszystko ma być podłączone do jednej dużej anteny ???

czyli będę musiał kupić rozgałęźnik i to ok 20 m

Link to post
Share on other sites

Przeczytaj jeszcze raz z uwagą, to co napisaliśmy. Wszystkie informacje masz podane. Nie będziemy trzeci raz pisać tego samego.

czyli zle myślę

 

ale musiałbym podłączyć acces pointa do dużej anteny która jest już w użyciu czyli musiałbym użyć rodzielacza są w ogóle takie ???

Link to post
Share on other sites

a jeszcze jedno możecie polecić mi jakiegoś dobrego i w miarę taniego acces pointa i routera

 

a jeszcze jedno możecie polecić mi jakiegoś dobrego i w miarę taniego acces pointa i routera

co potem trzeba skonfigurować acces pointa,routera ,karte wifi czy wszystko i jak ???
Link to post
Share on other sites

Wytłumaczyli ci obrazkowo już łatwiej nie można,czytaj do tąd aż zrozumiesz to połączenie.Od siebie dodam tylko żebyś sobie kupił router i karte sieciową firmy 8level (najprostszy w konfiguracji) bo się zamotasz kompletnie.

 

reszta informacji jest w instrukcji danego urządzenia.

 

kup a jak pózniej będziesz miał problem to wtedy pytaj to ci pomogą.

Edytowane przez mistrz
Link to post
Share on other sites

a czy router dobrze nadaje sygnał przez ściany tzn kompa bede miał w pokoju a ruter np w kuchni

i jaki może mieć zasięg taki router - to jest moje pierwsze pytanie

 

czyli żebym miał neta potrzebuję tego http://www.comp-art.pl/opis.php?id=FFEF3DC0 i tego http://www.vobis.pl/karta-sieciowa-150mbps-wusb-150-2-113272.html ale ten router ma całkiem inne wejści niż ma moja antena

Pomocy kto pomoże dostanie plusa

Link to post
Share on other sites

ale ten router ma całkiem inne wejści niż ma moja antena

Przecież do routera nie podłączasz anteny tylko łączysz go z access pointem za pomocą kabla sieciowego. Do access pointa podłączasz antenę tylko musi być wykręcana. W tym access poincie antena jest niestety zintegrowana więc odpada.
Link to post
Share on other sites

Przecież do routera nie podłączasz anteny tylko łączysz go z access pointem za pomocą kabla sieciowego. Do access pointa podłączasz antenę tylko musi być wykręcana. W tym access poincie antena jest niestety zintegrowana więc odpada.

czyli muszę szukać acces pointa który ma z tyłu wejście na moją antenę a potem router tylko z jakim w ejściem ten router
Link to post
Share on other sites

Ja pierniczę tyle tłumaczenia a ten dalej nic nie kuma. Może poproś kogoś na miejscu kto się na tym zna, zamówi ci odpowiedni sprzęt i po podłącza to wszystko.

to podaj linka do routera acces pointa i karta wi fi wszystko firmy 8 level żebym mógł łatwo skonfigurować i podłaczyć ,,byczą ''antenę do acces pointa gdybym wiedział jak nazywa się ten kabel od anteny

 

pomóżcie proszę

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

A czemu 8level ma być ?

Kurna google nie masz ? Wpisujesz "acces point" wybierasz sobie byle jaki odpowiadający ci cenowo. Dzwonisz do sprzedawcy. Pytasz sie czy ma odkręcaną antene - ot cała filozofia !

Router to samo - te urządzenia niewiele się różnią jeśli chcesz coś do podstawowych zastosowań bierzesz byle jaki to 100zł. Do tego drugi taki odbiornik wifi jak masz i kabel żeby połączyć te dwa (router z accesem) Tam nie ma żadnej filozofii !!!

 

Nie jestem jakimś mega ekspertem od sieci. Wybierz sobie jakieś urządzenie i poczytaj. Znajdź jakiś test itd. No chyba nie każesz mi robić tego za ciebie ?

 

W ogóle, jak się kompletnie nie znasz, to zamiast pytać na forum gdzie ci powtarzają to sam 10 razy a ty dalej nie kumasz, idź do sklepu komputerowego, powiedz sprzedawcy o co chodzi on ci wszystko fachowo powinien doradzić i dobrać sprzęt. A nie temat na forum wisi już chyba z 3 tygodnie a ty dalej nie kupiłeś co potrzeba.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...