Skocz do zawartości

Recommended Posts

jesli oba komputery posiadaja sprawne karty sieciowe mozesz kablem ethernetowym polaczyc cpu z cpe badz jesli cenisz sobie polaczenie bezprzewodowe musisz wyszukac swoj router za pomocy karty wifi, pod routerem bedziesz mial zapisana nazwe sieci SSID oraz klucz dostepowy do tejze sieci, czesto podpisane WPA, WPA PSK, WPA PRE SHARED KEY, jedynie warunkiem jest posiadanie karty wifi w cpu, pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

jesli oba komputery posiadaja sprawne karty sieciowe mozesz kablem ethernetowym polaczyc cpu z cpe badz jesli cenisz sobie polaczenie bezprzewodowe musisz wyszukac swoj router za pomocy karty wifi, pod routerem bedziesz mial zapisana nazwe sieci SSID oraz klucz dostepowy do tejze sieci, czesto podpisane WPA, WPA PSK, WPA PRE SHARED KEY, jedynie warunkiem jest posiadanie karty wifi w cpu, pozdrawiam

czyli kupuje sobie kartę wkładam do kompa podłączam router i mam neta
Link to post
Share on other sites

czyli kupuje sobie kartę wkładam do kompa podłączam router i mam neta

 

Mniej więcej tak to właśnie wygląda.

Router z komputerem możesz połączyć na dwa sposoby:

- za pomocą kabla sieciowego - wtedy potrzebujesz zwykłą kartę sieciową (choć często jest ona wbudowana w płytę główną) i kabel do połączenia

- bezprzewodowo - w tym przypadku potrzebujesz tylko kartę wifi

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ziom, jak masz ten internet w tej chwili dostępny ? Kablem ? Skąd ? Masz jakiś modem ? Z gniazdka, z którego bierzesz neta jaki idzie kabel ? Zwykły telefoniczny czy ten z grubszą wtyczką "LANowy" ?

Link to post
Share on other sites

Ziom, jak masz ten internet w tej chwili dostępny ? Kablem ? Skąd ? Masz jakiś modem ? Z gniazdka, z którego bierzesz neta jaki idzie kabel ? Zwykły telefoniczny czy ten z grubszą wtyczką "LANowy" ?

obecnie mam net gminny (darmowy)mam antene na dachu która łapie sygnał z gminnych anten

podłączone jest do takiego jakby modema a on siedzi w gniezdzie usb w kompie

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Sorry ale ja już kompletnie nie czaje. To jak Ty w końcu tego neta od dostawcy odbierasz ? Przewodowo czy bezprzewodowo. Piszesz najpierw, że masz modem, teraz wyskakujesz z odbiornikiem wifi. Sory ale ja chce Ci pomóc tylko podajesz informacje, które mnie zakręcają totalnie.

 

AAAAaaaaaaaa dobra już czaje o co Ci chodzi. Więc tak. Ty potrzebujesz acces pointa na początek i to jest takie urządzenie.

Teraz, za pomocą tego urządzenia możesz rozdzielić neta na dwa kompy ale tylko kablem. Jeżeli jednak chcesz bezprzewodowo, to niestety musisz kupić dodatkowo jakiś najprostszy router WiFi bo póki co ja się nie spotkałem z urządzeniem, które by jednocześnie działało jako Acces Point i Router na raz. Jeśli się mylę niech mnie ktoś inny poprawi.

Link to post
Share on other sites

Program który podał @chronos przekształca komputer w programowego access pointa. W praktyce wygląda to tak, że jeśli na pierwszym komputerze masz internet i ten program, to możesz podłączyć do niego drugi komputer i udostępnić mu internet. Wszystko jest ok dopóki nie wyłączysz pierwszego komputera, wtedy na drugim tracisz internet.

http://www.dobreprogramy.pl/Connectify,Program,Windows,17073.html

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jest tak: w tej chwili odbierasz neta z anteny za pomocą tego odbiornika wifi. Teraz, możesz udostępnić z tego kompa, z którego odbierasz neta kablem LAN internet innemu komputerowi ale warunek taki, że musisz mieć cały czas włączony ten pierwszy komp. Jak go wyłączysz, net na drugim kompie zniknie.

Teraz tak: Jak chcesz wstawić tam normalny router, który będzie zarówno udostępniał net przewodowo jak i bezprzewodowo to musisz: podłączyć tą byczą antenę, do acces pointa i teraz z niego (ten co wcześniej podałem widzę że ma z tyłu dwa wyjścia LAN) możesz udostępnić kablem neta na dwa inne kompy, jeżeli natomiast chcesz neta po wifi to trzeba dodatkowo kupić najzwyklejszy router WiFi, który odbierze neta od acces pointa i przekaże go dalej. Dlaczego tak ? Ano dlatego, że acces point, nie da rady jednocześnie bezprzewodowo neta odbierać i nadawać.

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

Access point odbiera ci z anteny internet, a router wifi podłączony do access pointa udostępnia ten internet bezprzewodowo wszystkim urządzeniom w twoim domu.

u mnie będzie taka sytuacja jeden komp będzie stał u mnie w pokoju a jeden u rodziców i chcę żeby w obu był internet chciałem żeby u rodziców net był taki jak mam obecnie a u siebie bym miał router
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...