Skocz do zawartości

Powoli padająca 9600gt?


Recommended Posts

Witam !,posiadam kartę graficzną geforce 9600gt i od 2óch tygodni mam problem w wymagających grach ,mianowicie po paru minutach rozgyrwki np.Max Payne 3 ekran zrobi się czarny na około 3-4s , dalej znowu mogę grać z kilkanaście minut i znowu widzę ciemności przez 3-4s,już próbowałem starszych i najnowszych sterowników problem nie ustępuję a wcześniej się tak nie działo .W lżejszych grach ekran nie miga a w wymagającej grze każdej widzę ciemności :( .Karta nie kręcona,chłodzenie accelero s1 + radiatorki na pamięciach i sekcji zasilania,zasilacz Fortron 350w PNR,czy te migotania w 3d oznaczają że karta powoli zdycha?...Proszę o pomoc

Edytowane przez rastin204
Link to post
Share on other sites

chce tylko potwierdzenia twojej tezy gdzies w jakims artykule-forum bo chce o tym poczytac(pierwsze slysze)

 

wiem ze usterka karty w 80% (czesciej to bylo na ukladach ktore wymieniales) wynika z pekniecia kul pod bga i jest to spowodowane uzyciem kul bez Pb i pomaga albo reballing (drozsze) lub reflow ukladu. Mialem epizody w serwisie MSI na bielanach wroclawskich i wiem ak naprawiaja takie uklady. Byly tez wymieniane sekcje zasilania

ale o tych typowych usterkach nie slyszalem :)

Link to post
Share on other sites

Niestety nie mam od kogo zasiłki pożyczyc znajomi mają laptopy lub stare kompy w których siedzą codegeny.. :/,zasilacz ma ponad pół roku kupiłem go od nowości i juz by się psuł?.Pytam tylko bo i tak tą kartę po wakacjach zastąpie radkiem hd4850 a chcialbym jeszcze trochę pograć na starej 9600gt :/

 

@slo1q Jeżeli to typowa usterka tych chipów to dlaczego na necie nie znalazłem podobnego problemu?

Edytowane przez rastin204
Link to post
Share on other sites

Bardzo chciałbym ale nie mam gdzie ją sprawdzić :/

 

@edit Spróboje jeszcze przeczyścić kartę,nałożę nową pastę termoprzewodzącą , jakiegoś zephyra dam accelero s1 i postawie na nowo system może to rozwiąże mój problem :(

Edytowane przez rastin204
Link to post
Share on other sites

Hmm.. w sumie masz racje by zmienić system bo wcześniej jak siedziałem na Win xp sp3 to w saints row the third mogłem grac cały dzień i komp nawet nie zająknął a gdy zrobiłem przesiadke na win7 to od samego początku problemy z tym systemem lecz też co ma system to migotań w wymagających grach? :/

Link to post
Share on other sites

No i tutaj moze być problem bo windows 7 jest tylko pod 64 bit a ty niestety masz sprzęt pod 32 bit co obsługuje podane przez Ciebie wcześniej używany Windows XP. Tak wiec karta tu nie psuje sie, tylko masz sprzęt dopasowany źle pod system. Jedynie co pozostaje to przeinstalować na XP i cieszyć sie płynną grą i brakiem "ciemności" na monitorze.

Link to post
Share on other sites

No i tutaj moze być problem bo windows 7 jest tylko pod 64 bit a ty niestety masz sprzęt pod 32 bit co obsługuje podane przez Ciebie wcześniej używany Windows XP. Tak wiec karta tu nie psuje sie, tylko masz sprzęt dopasowany źle pod system. Jedynie co pozostaje to przeinstalować na XP i cieszyć sie płynną grą i brakiem "ciemności" na monitorze.

Dobra ale co ma system do tych migotań ?? gdyby coś miał to gra w ogóle by się nie uruchamiała chyba? a nie jakieś cyrki z migotaniem ,nie zabardzo chcę wracać do leciwego już Xp :/

Link to post
Share on other sites

W sprawie tych migotać to nie wiem zbyt wiele ale miałem podobną sytuacje. Mam procesor 64 bit i zainstalowanego Windowsa 7. Wszystko super fajnie chodziło, lecz Windowsa miałem nieoryginalnego a klucza nie miałem wiec musiałem przeinstalować na Viste. I w Viscie już były problemy tzn. nie mogłem puszczać filmików bo obraż przepoławiał sie na pół, robił sie szary i kreskowany i nic nie ruszyło. Tak samo z grami .... też ekran dzielił sie na pół i robił szary. Zobaczysz .... jak zmienisz Windowsa na XP to już nie bedzie problemów z migotaniem.

Link to post
Share on other sites

U mnie to wygląda dość inaczej niż u ciebie np.: gram w max payne 3 ,strzelam w przeciwników i nagle ekran robi się czarny [tak jakbym wyłączył monitor i po chwili właczył] ,głos w głośnikach jest wszystko śmiga lecz nie widzę co się dzieję w grze przez 3s :/,ta sama sytuacja jest w grze Ghost future recoon tylko że ekran w tej grze jeszcze bardziej wariuje niż w max payne 3 .Sprawdzałem też na bf3 lecz tam jest całkiem inna sytuacja ,mianowicie ekran nie miga lecz po 15min-20min-40min-zależy jak komputer ma kaprys to wywala do pulpitu od tak sobie bez żadnego komunikatu bądz eroru więc już sam nie wiem co jest grane...

Link to post
Share on other sites

Mówie Ci .... jeśli masz możliwość to zainstaluj XP a jak bedzie tak dalej (a nie powinno) to zainstalujesz znowu Windowsa 7. Ale przed instalacją XP zrób sobie kopie zapasową by nie stracić gier lub poprostu zgraj sobie je na pendriva.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...