Skocz do zawartości

CoolerMaster Elite 431 RC-431K-KWN1


Recommended Posts

Witam,

Mam możliwość kupna tej obudowy http://www.angela.pl/p8500,coolermaster-elite-431-rc-431k-kwn1.html

Czy jest czegoś warta ta obudowa? Jak z układaniem kabli? Za nią przemawia przede wszystkim okno, fajny wygląd i czarna kolorystyka. I pytanie co do sklepu. Czy nie ma z nimi problemu? Dobry kontakt, szybka wysyłka, brak kombinowania?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez knypsio123
Link to post
Share on other sites

430 jest bardzo podobna do tej, jeśli masz porty USB 3.0 to weź wersję 431 Plus, bo na froncie jest wyprowadzenie. Ogólnie obudowa jest spoko, szkoda że nie ma miejsca za tacką na kable, ale mimo to da się je jakoś z boku zorganizować. Mimo to w tej cenie na prawdę warto :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Znowu złoty szpadel dla mnie, czy ta z morele link:http://www.morele.net/cooler-master-rc-431k-kwn1-425328/

To ta sama co kupił ten pan??, czy ona też ma okno, i czy ma minimum 29cm na grafike?? Bo zastanawiam się i szukam, złoty szpadel chyba dostane na każdym forum :D

 

Bo jest opcja ta lub Brutus410. Nie zależy mi na chowaniu kabli, to zaznaczam, bo i tak zawsze się je jakoś przypnie to tu to tam.

Czy ma ona okno ta z morele, bo nie jestem pewny, a nie chce mi sie pisać do pomocy technicznej.

Ale zależy mi na montażu beznarzędziowym (często dyski i napęd przepinam, gdyż mam jeden sprawny już tylko napęd, a dyski formatować muszę nie wiem czemu na nowym kompie, stary na którym jest router szlag trafia przy formacie na NTFS ;/)

 

Co polecacie, wiem że t.luk poleci Brutusa, ale to Fanboy, za co go szanuje, gdyż udziela się na forach, co jest dobre bo wspiera polską firme :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Co polecacie, wiem że t.luk poleci Brutusa, ale to Fanboy, za co go szanuje, gdyż udziela się na forach, co jest dobre bo wspiera polską firme :D

 

Nie tyle jest fanbojem a zajmuje się sprzedaża obudów marki SilentiumPC,poza tym mylisz się że Brutus jest polską firmą bo to zwykła chińszczyzna a producentem nie jest SilentiumPC a Shenzhen Luhaixin Electronics Co., Ltd. a tutaj masz swojego Brutusa http://luhaixin.en.made-in-china.com/product/sbwnReqKGvVX/China-New-Design-Case-for-European-Marketing-LHX-C1700-.html Edytowane przez Igoruss
nie obrażaj innych
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@ UP

Nie zwracaj uwagi na tego fanboya Corsair i marek innych niż SPC i Fractal Design. On nie ma żadnych argumentów na "lepszość" obudów Corsair i tych Hangów to wymyśla jakieś marketingowe bzdury. Testy i recenzje, które robię są o wiele więcej warte niż większość w sieci a "biadolenie" użytkownika Komputer można sobie przeskoczyć, bo on nie wie, że w przeciwieństwie do większości firm SilentiumPC sprawdza najpierw prototypy i je poprawia a nie wybiera pierwsze lepsze projekty, z których ludzie potem mają polewki (jak chociażby Cooler Master Cosmos II, seria Carbide od Corsair czy też Chieftec Libra).

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@ UP

Dokładnie ;) Do tej pory uważam np. Corsair Obsidian 800D za świetną do wodowania, NZXT Switch 810 też jest świetna, Aerocool X-Predator nieźle się prezentuje a Cooler Master 690 II oraz HAF XM to też porządna rzecz ;) Jestem po prostu świadom, że nie ma obudów idealnych (SilentiumPC i Fractal Design też nie mają przecież ideałów) i tego nie ukrywam a bajeczki na temat "lepszości" jednej marki nad drugą bo w obudowie jest dodatkowe wytłoczenie traktuję jako jawny przejaw nieobiektywnego marketingu...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Znowu odgrzebałem temat :)

 

Więc pod koniec sierpnia zakupiłem obudowę w Vobisie. Tak na boku polecam internetowy sklep Vobis, miła obsługa i 0 problemów z kontaktem. Co do obudowy nie można się niczego przyczepić. Prosty montaż dysków(bez narzędzi), dobra wentylacja, o dziwo cichy podświetlany wentylator na przodzie, fajne okno. Jedno co mnie denerwuje. Przy zamontowanym chociaż 1 wentylatorze na górze obudowy, brakuje miejsca i miałem duże trudności z zamontowaniem samej płyty. W efekcie kiedy chcę np. ściągnąć takiego Spartana w celu wymiany pasty, czy czyszczenia samego coolera, muszę wyjąc cała płytę. Tu nasuwa mi się pytanie. W przyszłości chciałbym wymienić mojego Spartana na coś wydajniejszego, więc jaki z wydajnych chłodzeń zmieści się do obudowy? Mam pewność co do Fortisa i Fery Pro, ale co więcej? Najbardziej właśnie martwię się o tę górę obudowy. Co do blach. Obudowa jest dobrze wygłuszona, a blacha nie daje się wyginać na wszystkie strony świata. Matowy czarny kolor nie zostawia jakichkolwiek śladów palców. Przyciski na front panelu są przyjemne w dotyku, i "gładko" się ich używa. Z ułożeniem kabli też nie jest źle. Mamy sporo miejsca, żeby "poupychać" je za dyskami. W zestawie do obudowy są zaciski :)

Jeśli macie jakieś pytania to zadawajcie, chętnie odpowiem.

Co do pytania to liczę na Ciebie t.luk :menda:

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...