Skocz do zawartości

q6600 wysokie temperatury


Recommended Posts

Od ostatniego czasu gdy bawiłem się o/c nie wiele się zmieniło może tylko to że wróciłem do fabrycznych ustawień procesora. Lecz pomyślałem że nie zaszkodzi droche dodaćdo pieca , lecz po testach zauważyłem że temperatury są znacznie wyższe niż poprzednio tzn w moim poprzednim temacie(http://forum.benchmark.pl/topic/33926-q6600-test-stabilnosci-i-oc/?do=findComment&comment=422773)

 

teraz gdy podbiłem do 3,0 Ghz bez podnoszenia napięcia (czego wcześniej nie robiłem) w Idle mierzone Core Temp mam następujące wyniki: 38*C 35*C 31*C 35*C , a w stress pod czas pomiaru LinX'em najwyższe odnotowane to:79*C 79*C 74*C 74*C. W OCCT były wyższe ok 81*C.

 

A gdy wracam do 2,4 Ghz mam takie w Idle: 34*C 31*C 26*C 31*C a w Stress LinX 56*C 56*C 51*C 51*C.

 

w poprzednim temacie miałem najwyższe 68*C tylko z napięciem 1,337V.

Link to post
Share on other sites

półtora miesiąca temu albo mniej ją wymieniałem. a pasta to zalman zm-stg2, to coś raczej związanego z tym o/c. Możliwe że neibardzo rozumiem podnoszenie taktowanai procesora bez zmiany napięcia , gdyżw biosie jedynie mam ustawione FSB na 333 mnożnik na 9 reszta auto no i CPU Margin Enhancement na Performance Mode.

Edytowane przez Sakret
Link to post
Share on other sites

cooler to NOCTUA NH-U9B SE2 więc dużych temperatur nie powinno być , myśle że rzeczywiście za cieńką warstwe nałożyłem. Albo coś z tym o/c nietak zrobiłem bo peirwszy raz podnosiłem fsb bez podnoszenia napięcia, a na internecie nie ma nigdzie nic o tym napsiane jak to powinno wyglądać jedni piszą że muszę ustawić tyle voltów ile mi cpu-z pokazuję inni że opcja w biosie powinna być na auto.

Link to post
Share on other sites

A ile Ty "V" dałeś na CPU?

opcja była na auto, bo niewiem ile ustawić bo jedni mówią że na auto a inni że ustawić tyle ile cpu-z pokazuję, jak wspomniałem na samym początku. Nigdzie nie mogłem dostać jakśkonkretnych odpowiedzi tylko strzępki informacji bo jeżeli chodzi o o/c do od grona jet poradników ale nigdzie nie jest wyjaśnione o/c bez podnoszenia napięcia.

 

Jesli nałożyłeś cienką warstwe to włąsnie tak ma być jak najciensza wiem bo testowałęm na 100 sposobów .

tylko niewiem czy się troche jej nie starło jak wkręcałem coolera, dlatego tak napisałem.

Edytowane przez Sakret
Link to post
Share on other sites

Bezpieczna dla tego procesora to około 1,40 - 1,43 V. Spróbuj jeszcze raz zaaplikować pastę. Najlepiej będzie jak rozsmarujesz cienką warstwę po całości, a później trochę na środek, żeby równo się rozeszło.

Link to post
Share on other sites

Wiem że jak mam ustawione w biosie opcje z voltami na "auto" to po podniesieniu tylko FSB komputer sam weźmie sobie wyższe napięcie, myślę żę to jest właśnie powód tych wysokich temperatur w stresie. W takim razie ile ustawić tego napięcia (oczywiście mowa tutaj o podkręcaniu bez zmiany napięcia).

Edytowane przez Sakret
Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

opcja była na auto, bo niewiem ile ustawić bo jedni mówią że na auto a inni że ustawić tyle ile cpu-z pokazuję, jak wspomniałem na samym początku. Nigdzie nie mogłem dostać jakśkonkretnych odpowiedzi tylko strzępki informacji bo jeżeli chodzi o o/c do od grona jet poradników ale nigdzie nie jest wyjaśnione o/c bez podnoszenia napięcia

Bo to się sprawdza indywidualnie dla danej maszyny ;) Jak masz na "AUTO" to BIOS pewnie po prostu podaje dość wysokie napięcie i się nie dziw temperaturom...
Link to post
Share on other sites

Bo to się sprawdza indywidualnie dla danej maszyny ;) Jak masz na "AUTO" to BIOS pewnie po prostu podaje dość wysokie napięcie i się nie dziw temperaturom...

jak napisałęm wyżej jak na auto jest a podnoszę FSB to płyta sama mi pobiera tyle ile trzeba i dlatego mam tak wysokie.

 

Więc ile powinienem go w końcu ustawić jak ma to być bez podnoszenia napięcia i bez opcji auto.

 

zastanawiam się również czy to nie sprawa funkcji C1E która jest włączona.

Edytowane przez Sakret
Link to post
Share on other sites

Daj na początek 1,4 V. Na potrzeby OC możesz C1E na razie wyłączyć, bo jest to obniżanie napięcia oraz mnożnika podczas bezczynności komputera, co może powodować brak stabilności. Dopiero po udanym OC możesz to włączyć w celu oszczędzania energii.

Link to post
Share on other sites

Więc tak :

ustawiłem FSB 400

mnożnik 9

DRAM 801Mhz

Cvoltage 1,40000

C1E disabled

 

po resecie komp startuje i znów reset.

 

Edit: próbowałem z ustawieniami jak wyżej a napięcie ustawiałem od 1,36 do 1,43 niestety system albo nie startował albo sięresetowałalbo podczas ładwoania systemu bluescreen.

Edytowane przez Sakret
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...