Skocz do zawartości

Problem z HD 7850 OC.


Recommended Posts

ja miałę radka 6770 i było tak carny ekran na bf3 potem wyszedłem z gry wylaczyłem pc i po 5 godzinach załaczyłę i na pulpicie pjawiły się skoki obrazu a potem paski od góry na dół i po chwili boom spaliłą się grafa... myslę ze to coś radek z rdzeniem GPu miał problem 9 miesiecy grafa wytrzymala u mnie:)  jest obecnie na gwaracji i za tydzien mam dostac info co i jak bedzie z nią;P  co do budy kolego to musisz miec przewiewną jak masz taką grafę nowe radki lubią się pocic i wywołują zwarcia spiecia...  i Pali się :))

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Panowie minęło już troche czasu i jak z tymi radkami od gigabyte? Wyszła jakaś rewizja z poprawką? Cokolwiek? Przymierzam się do zakupu HD7850 i budżet pozwala na Gigabyte lub Club3D. Brałbym oczywiście to pierwsze, ale czytając 20 stron postów z problemami owej karty nie wiem czy nie zrezygnować. 

 

P.S

 

dziczku karta sama się raczej nie spali. Albo dostanie złe napięcia od zasilacza, albo się przegrzeje, albo wada wrodzona objawiająca się od razu jakimiś znakami

Link to post
Share on other sites

Witam panowie mam taki sam problem tylko, że na nowej karcie wymienionej z gwarancji. Ponieważ wczesniej przez poł roku miałem tą samą kartę i wszystko od nowosci chodziło idealnie. Karte dałem na gwarancji, bo mi sie spaliła przez burze. Dzis dostałem ten sam model karty, ale nową z gwarancji.. I mam taki sam problem, ze włączam jakąkolwiek gre far cry/league of legends/gta IV i po minucie max dwóch jest czarny ekran i buczy w głośnikach. Gdy właczam filmy full hd 1080p, ogladam streamy itp.. to wszystko działa spoko..

Prosze o pomoc, bo nie wiem czy ją zwrócic na gwarancje znowu czy macie jakiś pomysł ?

Link to post
Share on other sites

temperatury spoko przy normalnym korzystaniu około 35 stopni, sterowniki najnowsze z MSi.. zrobie ten test i dam znac


zrobiłem testy w msi kombustor i na paru testach wywala dokładnie zrobiłem 4 testy i 2/4 wywaliło.. 


naprawde nikt nie pomoze ?

Edytowane przez divx00
Link to post
Share on other sites

No to jak nawet na testach wywala, to karta szrot... Dla pewności załącz FurMarka, ale kontroluj temperature

 

P.S

 

7850 to jest jednak chyba wadliwa seria, bo nie wierze w tyle bubli tak renomowanego producenta. Sprzedać to i kupić 650ti boost albo zwykłą 660ątke

Edytowane przez maras14
Link to post
Share on other sites

Witam. Posiadam model GV-R7850OC-2GD i takich problemów jeszcze nie miałem nigdy z żadną grafiką jak właśnie z tą. Męczę się już kilka miesięcy. Podczas grania w Diablo 3, Starcraft2 wywala mi "blue screena" próbowałem wszystkiego i w końcu wysłałem na gwarancje. Po 2 tygodniach karta wróciła z opisem naprawa. Niestety radość nie trwała zbyt długo bo po 30 min. gry w Diablo 3 blue screen. Do tego od czasu do czasu pojawiały się artefakty. Kartę na drugi dzień odesłałem spowrotem, ale co się okazało serwis wewnętrzny po kilku dniach testów odesłał że "usterki nie stwierdzono". Zaniosłem kartę do kumpla w celu sprawdzenia jej na innym sprzęcie (tak mi polecił serwisant). Po około 40 min. gry na kompie u kumpla blue screen, czyli wszystko jasne karta nadal niesprawna. Nagrałem filmik jak pojawiają się artefakty w grze, zainstalowałem jeszcze inną grę METRO LAST LIGHT gdzie też wystąpił blue screen do tego pare screenów błędu bug check z mojego i kumpla kompa i odesłałem po raz 3 na gwarancję z prośbą o odesłanie jej do GIGABYTE. Mineło kolejne 2 tygodnie i dziś dostałem informację, że grafika przeszła jakieś tam testy i jest sprawna !!! I co teraz mam ku*** zrobić ?? :( ponad 700 zł mam być w plecy? Oni robią durne testy typu Furmark gdzie nic w tych testach się nie dzieje tylko podczas grania, a testów gier już chyba nie robią.  

Link to post
Share on other sites

Smutne to co się dzieje z Twoją kartą graficzną, jeśli próbowałeś obniżać taktowania dla GPU i GDDR 5 i nadal są BSD, a serwis odsyła twierdząc że wszystko jest O.K., możesz od sprzedawcy zażądać zwrotu kasy z domniemaniem że karta nadal by sprawiała problemy, jednak by oddać towar na niezgodność  towaru z umową nie może minąć 6 miesięcy od daty zakupu, jeśli karta jest u Ciebie dłużej niż 6 miesięcy zostaje tylko reklamacja :/

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam. Posiadam model GV-R7850OC-2GD i takich problemów jeszcze nie miałem nigdy z żadną grafiką jak właśnie z tą. Męczę się już kilka miesięcy. Podczas grania w Diablo 3, Starcraft2 wywala mi "blue screena" próbowałem wszystkiego i w końcu wysłałem na gwarancje. Po 2 tygodniach karta wróciła z opisem naprawa. Niestety radość nie trwała zbyt długo bo po 30 min. gry w Diablo 3 blue screen. Do tego od czasu do czasu pojawiały się artefakty. Kartę na drugi dzień odesłałem spowrotem, ale co się okazało serwis wewnętrzny po kilku dniach testów odesłał że "usterki nie stwierdzono". Zaniosłem kartę do kumpla w celu sprawdzenia jej na innym sprzęcie (tak mi polecił serwisant). Po około 40 min. gry na kompie u kumpla blue screen, czyli wszystko jasne karta nadal niesprawna. Nagrałem filmik jak pojawiają się artefakty w grze, zainstalowałem jeszcze inną grę METRO LAST LIGHT gdzie też wystąpił blue screen do tego pare screenów błędu bug check z mojego i kumpla kompa i odesłałem po raz 3 na gwarancję z prośbą o odesłanie jej do GIGABYTE. Mineło kolejne 2 tygodnie i dziś dostałem informację, że grafika przeszła jakieś tam testy i jest sprawna !!! I co teraz mam ku*** zrobić ?? :( ponad 700 zł mam być w plecy? Oni robią durne testy typu Furmark gdzie nic w tych testach się nie dzieje tylko podczas grania, a testów gier już chyba nie robią.  

 

 

Dokladnie tak samo mialem, sprawdzalem na dwoch kompach i black screen po 40 minutach. Odziwo kupilem o wiele nowszego kompa zmiana z AMD na Intel, full tower i konkretne chlodzenie w srodku i przestal sie wieszac tak czesto. Teraz to moze 2 razy sie wykrzaczyl przy Crysis 3, chociaz tez nie gram w gry tak dlugo by ja konkretnie sprawdzic. Ale 3h grania w Battlefield 3 bez zwisu to i tak sukces. Jedyna karta z ktora mialem problemy takie problemy i wiem, ze będe odradzał ją każdemu kto bedzie chcial ją kupic.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Hah panowie... Za to ja mam zupełnie inny problem, od samego początku jak złożyłem swojego shita za skromne 1200zł, to miałem wrażenie jakby chodził jakoś niestabilnie, i coś czułem, że to bardziej jakaś bomba zegarowa a nie pc. Posiadam Radeona HD 7850 od Club3D 1gb zakupiony używany, ale na gwarancji... Testowany 10 minut u faceta od którego to kupowałem. Pierwsza gra jaką odpaliłem, bo akurat to miałem na dysku to GRID. 10 min. i miałem cały ekran zalany pionowymi kremowo-białymi paskami... Ok odwiesiła się gra, to wychodze do pulpitu, a tam tragedia! :D Jakieś czarne cienie na okienkach, tekst z nazw plików jakby cały zakryty białym kwadratem... Przyciski od okienek "Tak" lub "Nie" porozciągane graficznie na całą długość pionu, kombinacja CTRL+ALT+DEL pozwoliła mi przeczytać "Uruchom menedżera zadań" do góry nogami i od tyłu, tekst i okienka bardzo porozciągane... Ale cóż bez krzaków no to gram dalej i jest si... Przeinstalowałem sterowniki, posprawdzałem kable od monitora, przepinałem grafe, i nic. Z mojej strony nie było żadnego OC, nawet nie zdążyłem... Jako tako bez wad przeglądając neta itp., z wyjątkiem gier, różnie, czasami po 10, 15 minutach, albo po 2h grania w Far Cry 3 pojawiają się paski itp jak dalej, a ostatnio artefakty. Ratujcie... Temp pod obciążeniem po ok 54C standardowe zegary 910/1200. Test w Furmarku pod pełnym obciążeniem bez zarzutów po 20 min.

Specyfikacje kompa:
Gpu: Radeon Hd 7850 Club 3D 1GB
Cpu: Phenom II x4 p965 BE
Mobo: AsRock 970 pro 3
Psu: Tagan 630W
Ram: Crucial Ballistix 8gb DDR3 CL9 1333mhz

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam obecnie Radeona 7850 marki Sapphire i nie mam na szczęście żadnych problemów. Dotychczas w przeciągu 2 lat posiadalem jeszcze Radeona 6670 i 7770 również Sapphire i również spisywały się wzorowo. W przyszłości planuję kupno Radeona 7970 tylko Sapphira. Odnośnie producentów kart poza Sapphirem rozważyłbym tylko Asusa i Msi - do reszty mam instynktowny brak zaufania jakkolwiek to brzmi.

Link to post
Share on other sites

Kilka miesięcy wstecz złożyłem koledze zestaw z ATI 7870 Gigabyte(GV-R787OC-2GD). Reszta to FX 8150+Fortis 1225 i MSI 990xa-GD55 i 8GB DDR 3 1866. No i zaczęły się problemy jak u kolegów wyżej. Tyle, że u kolegi zamiast czarnego ekranu blue screen w niektórych grach. 3D Mark test ok. Crysis 3 ok. a np. w Medal of Honor po parunastu minutach grania błąd. Zacząłem kombinować tak ja wszyscy w czym może być, problem. Najpierw sterowniki. Nie pomogło. Zmiana napięcia rdzenia z 1,2 na 1,3 i więcej nie pomogło. Obniżenie taktowania z 1100/1200(rdzeń/pamięci) na 1000 i 1100 nie pomogło. Potem wgrałem nowy bios do karty i problem na chwile zniknął. Przynajmniej blue screeny ale były artefakty. Po aktualizacji bios zegary zmieniły się na 1000/1100(próbowałem ich wcześniej). Po jakimś czasie jednak funkcja Overdrive w sterownikach przywróciła zegary na te z poprzedniego biosu. 1100/1200(wyłączyłem Overdirve). Ale zegary zostały. Zainstalowałem MSI Afterburner i wymusiłem zegary na 1000 i 1100. Gry wywalały się ale rzadziej i dało się grać dłużej. Jednak crashe były głównie w Snajper Ghost Warrior 2. W miedzy czasie zmieniłem zasilacz kolegi z Logic 630W na markowy zasilacz Thermaltake Smart 750W. Problemy ustąpiły gry działają dobrze i nie ma blue screenów testowałem kilkadziesiąt godzin. Przywróciłem więc zegary standardowe 1100 i 1200 takie jakie były przed wgraniem biosu. I tu znowu problem. Gry może się nie wywalały od razu, ale po jakimś czasie pojawiały się artefakty, że w końcu gra wywalała błąd, ale nie było blue screenów. W MSI Afterburner wyłączyłem też funkcję odpowiedzialną za stan uśpienia grafiki nie pomogło ustabilizować karty. Uznałem, że te zegary są za wysokie dla tej karty i zostawiłem je na 1000 i 1100. Ale karta i tak waliła artefaktami od czasu do czasu po bardzo długim okresie grania. W MSI AB aktywowałem więc na zakładce Wentylator- automatyczną kontrolę wentylatora zdefiniowaną przez użytkownika. Charakterystykę wentylatora lekko poprawiłem ustawiając sztywno profil 40 stopni 40% obrotów 50 stopni/50% obrotów itd. Artefakty zniknęły(w ustawieniach 1100/1200 nadal artefakty). Grafika chodzi stabilnie dłuższy czas. Sterowniki 12.4 nowych nie testowaliśmy. Grafika nie była nigdzie w serwisie. Kupiona w listopadzie zeszłego roku. Odpukać działa koledze do tej pory. Może to akurat pojedynczy przypadek, że udało się ominąć jakoś serwisowanie karty. Stwierdzam jednak, że Gigabyte od jakiegoś czasu obniżył standardy jakościowe swoich produktów. Bo coraz większa liczba klientów na nie narzeka. Sam mam kartę GTX580 od tego producenta i bez małych problemów z kartą się nie obyło. Chłodzenie 3 wentylatory dość mocno buczały. Karta ma raptem 1,5 roku. Musiałem przesmarować wiatraki białym smarem bo nie dało się wysiedzieć przy kompie a nie chciałem wysyłać karty do serwisu i czekać 4 tygodnie. Na razie jest ok. Cisza i spokój.  

Link to post
Share on other sites

Małe sprostowanie do mojego postu wyżej. Sterowniki nie 12.4 a 13.4. Co do zmiana napięcia rdzenia z 1,2 na 1,3V itd. o której pisałem, że nie przyniosło to rezultatów. Problem mógł wynikać z winy programu MSI AB. Po prostu ten program(wersja 2.3.1 taką testowałem) mimo, że suwak napięcia przesuwamy na wyższą wartość w samym sofcie nie zmienia podobno nic. Tu cały wątek o tym problemie i stosowny patch podobno do odblokowania tego problemu http://forum.benchmark.pl/topic/72257-msi-afterburner-231patch-odblokowanie-napi%C4%99cia-w-trybie-ccc/. Dla osób posiadających karty ATI 7850 i 7870 temat warty sprawdzenia. 

Link to post
Share on other sites

To jest serio uciążliwe, nie we wszystkich grach, na 20 uruchomień Dead Island Riptide ani razu mi się nie zawiesił, podczas gry w League of legends co 3 min i to różne paski raz mam np. błękitne, srebrne, a raz np czarne, potem komunikat "No signal input" na monitorze i się monitor wyłącza... Wk*rwia mnie to i mocno rozważam wymianę karty nawet na gorszy model byle GeForce'a.

Link to post
Share on other sites

WItam.

 

Moja karta to Sapphire Radeon HD 7850 2GB OC

 

Ja również jak poprzednicy mam problem z black screenami po dłuższym czy krótszym czasie gry. Ten problem miałem od samego początku lecz myślałem, że problem istnieje w innym podzespole. Problem nie występował wszędzie, jedynie w grach które ciągnęły bardzo duże zasoby karty, przede wszystkim miałem problem w Dead Island, gdzie wręcz po paru minutach miałem czarny ekran i sound bozzing, potem zacząłem mieć dla odmiany blue screeny ale to chyba jeden czort.. Też miałem ten problem w Devil May Cry, w NFS: The Run, FIFA 13 itd. Ale dla odmiany np. wymagający CoD:MW3 działał bez zarzutu.

 

Format, wszelakie Catalysty nic nie pomogało. Czytałem z tydzień wszelakie fora, widziałem że problem dotyka wszystkich i szczególnie osób które kupiło dość kartę szybko po premierze, szczególnie problem występował z tego co czytałem z Sapphire i Gigabyte 7850/7870. Nic ciekawego nie wymyśliłem, każdy słał na gwarę.

 

Jeszcze przed oddaniem karty zacząłem się bawić z  MSI Afterburnerem i zmniejszyłem zegary o 30mhz na core/momory i to pomogło ale tylko w niektórych grach (w Dead Island dalej było to samo). Zdecydowałem więc kartę oddać na gwarancję. Tam gdzie kupowałem komputer doradzili mi bym zmienił PSU bo kupiłem Aerocoola 450W i w 100% byli przekonani że to jest powodem... Na początku nie dałem się zwodzić i wysłałem kartę na gwarę lecz to nic nie dało, zwrócili mi ją i stwierdzili że wszystko jest w porządku.. Oddałem potem całą skrzynkę do sklepu by mi go sprawdzili na swoim zasilaczu i też było wszystko ok. Na moim w sumie też, ale raz się wykrzaczyło na FIFIE i chyba na Benchmarku. No więc po namowie kupiłem zasilacz Thermaltake Smart 630W. 

 

Zasilacz oczywiście gó**o za przeproszeniem dał, dalej było to samo. Zmniejszyłem zegary w MSI o 50mhz i był spokój. Dead Island działał jak należy, wszystko pozostałe też. było wszystko nagle cacy, ale..

 

Do czasu (3-4 miechy po tej syutacji) aż odpaliłem Far Cry 3 Blood Dragon (o ironio w zwykłej 'trójce' było ok) i problem powrócił. Dwadzieścia minut i dowidzenia, czarny ekran. No to olałem, jedna gra sobie pomyślałem, olać. Potem miałem gdzieś to samo po miesiącu w GRID2 ale w jakimś tam trybie który wykorzystuje bardziej kartę, No to też olałem, bo mogłem grać w tym normalnym.

 

No i teraz. Gram sobie w Battlefield Bad Company 2, mija gdzieś z pół godziny i kaput. Czarno na ekranie, komputer się wyłącza. No więc postanowiłem, że tego tak już  nie zostawię i będę walczył, póki mogę.

 

Z tego co czytałem działa to flashowanie BIOSu. Próbowałem robić to przez AtiWinflash, czy przez atiflash i DOS ale w 1szym mam błąd podczas flashowania że 'ROM is erased' co jest dziwne, bo przecież ja go nie kasuje a wgrywam (źle coś robię?), a w 2 występował jakiś błąd przy samym początku flashowania.. 

Wszystko robiłem wg poradników na znanych stronach więc raczej było by ok.

Nie wiem czym to jest spowodowane, jedynie się domyślam że mam nowszą wersję BIOSu (wszystko updatuje przez MSI LiveUpdate załączony z płytą oprócz Catalystów rzecz jasna) albo po prostu źle coś robię. A widzę że to pomaga i też na zagranicznym forum to wyczytałem że to rozwiązuje problem. 

Więc jakbyście byli skłonni mi pomóc byłbym wielce wdzięczny, bo oddawanie komputera czy karty do producenta na 2-3tyg to męczarnia i ostateczność, gdzie już na to patrze z góry że i tak okaże się to klapą..

 

Pozdrawiam.

 

Edit:

 

Pozostałe komponenty:

Intel Core i5 3470 @ 3.2Ghz

MSI Z77A-G43

8GB Corsair Dominator 1600mhz CL9

Win7 Ultimate SP1

Wersja BIOSu: 015.022.000.001.000000 (113-221PROHE-X02)

Edytowane przez Sztofort
Link to post
Share on other sites

Przy flashowaniu pod Windows, spróbuj wyłączyć program MSI AB jak nie pomoże, odinstaluj ten program. Możliwe, że on blokuje Ci możliwość wgrania biosu do karty. Co do bios. Bios powinien być z oficjalnej strony Sapphire. Bo jak uwalisz kartę fleszowaniem to dopiero będzie problem. Ostatnio taką samą kartę jak masz ty. Zamontowałem koledze jakiś miesiąc temu. Kolega ma zasilacz trochę mocniejszy 730W i też Termaltake. I wszystko chodzi bez problemu. Gry chodzą nic się nie wiesza. Sterowniki z płyty od producenta. Płyta gówna też MSI tyle, że pod AM3. Wyłącz w sterownikach funkcje Overdrive może to jeszcze pomoże ustabilizować kartę. 

Link to post
Share on other sites

No kiepska sprawa z tą Twoją kartą, a powiedz czy sprawdzałeś na innym komputerze tą kartę - kwestia tego czy tylko u Ciebie wywala takie hece czy na innych komputerach też. Ciekaw jestem też jakie błędy wywala Ci w dzienniku Windows podczas crashów w danej grze. 

Link to post
Share on other sites

Grafe bym komuś podał pod kompa, ale nie ufam osobom z Zasilaczem tracer i maximus :D A dziennik błędów jak sprawdzić? ;_;
EDIT@ Mam już dziennik i mam 2 błędy w wsys service + 1 błąd EventLog i jeden krytyczny -> Kernel-Power

"System został uruchomiony bez uprzedniego czystego zamknięcia. (...)" + takie coś:

+ System
- EventData
BugCheckCode 0
BugCheckParameter1 0x0
BugCheckParameter2 0x0
BugCheckParameter3 0x0
BugCheckParameter4 0x0
SleepInProgress False
PowerButtonTimeStamp 0

Edytowane przez collapse1
Link to post
Share on other sites

Ten Kernel-Power to dość poważny błąd bo występuje zazwyczaj kiedy komputerowi brakuje zasilania i jest crash, no ale teraz dociekać nie będziemy. Myślę że w obliczu tak licznych problemów z tymi kartami OC faktycznie coś musi być na rzeczy. Natomiast najbardziej miarodajną akcją weryfikującą byłoby wsadzenie tej karty do innego komputera którego zasilacz spełniałby minimum. Oczywiście podobnego parametrowo i poddanie karty pod obciążenie w postaci gier które u Ciebie wywalają. Wpadłem jeszcze na pomysł co by było gdybyś obniżył zegary poniżej stockowego taktowania tychże kart czyli poniżej 860 MHz - na 800 bądź 760 MHz? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...