Skocz do zawartości

Problem PC -zailacz blue screen na 4gb ram


Recommended Posts

Mam taki problem ze jak mam 4GB ram to komp czasami nie odpali za 1 razem i muszę odczekać jakieś 10 min+ aby włączyć go ponownie czasami pojawia sie tez blue screen . Jak kupiłem komputer to tego problemu nie było na ,4gb radmu działał bez problemu lecz teraz problem się pojawił.Jak mam 2gb nie ma problem ale jak jest 4 problem jest , płyta czyta te ramy.Ram został sprawdzony przez program Memtest i on nie wykrył żadnych błędów.Kamupter był kupiony na allegro został on juz przez sprzedawce złorzony (gotowiec) wiec moze błąd polega od strony zasilacza.

 

PC

Proc 2x.3 GHz AMD Athlon II X2 250

4GB RAM GOODRAM

Płyta główna GA-M61PME-S2P gigabyte

Karta graficzna 9800GT 1gb

Dysk twardy 3,5" Samsung 500GB F3 16MB cache SATA II

Link to post
Share on other sites

wyczysc sloty ram w plycie dobrze docisnij kosc. To moze byc uszkodzenie plyty ja mialem podobny problem i plyta idzie na gwarancje tyle ze mi sie komp wieszal w biosie zaraz po wlaczeniu albo zaraz po zaladowaniu windwsa z trybu hibernacji nie chcial odpalic nawet. jak to nie pomoze to sproboj reset biosu czasem pomaga

Link to post
Share on other sites

z doswiadczenia wiem ze kostki goodrama lubia sie czasem gryzc jak sa z innej rewizji wiec w memtescie przechodzi normalnie kazda po kolei a jak ida w dualu to sie gryza. Zamien najpierw tak jak pisalem na gorze a jak to nie pomoze to zrob mi dokladne zdjecia tych dwoch kostek obok siebie

Link to post
Share on other sites

Na początek spróbuj tak jak kolega trybcio86 pisze. Przedmuchaj sloty, pozamieniaj kości miejscami, i dobrze docisnij. Czasami pomaga :). Wtyczke i gniazdo od zasilacza też możesz przeczyści i docisnąć, tak na zaś. Czasami takie banalne czynności potrafią oszczędzić kupe kasy.

Link to post
Share on other sites

Jednak chyba coś jest z 1 kością ponieważ jak ja umieściłem w 1 czy 2 slocie to jak odpalałem pc obraz się nie pojawiał w monitorze zaś na tej koci dobre co teraz działa komp to takiego czegoś nie było.Dziwna sprawa bo na 4Gb działa komputer ale jest b.screen czasami , na tej pamięci co mam teraz się włącza tez(2gb) i działa bez problemu a jak wymienię na drugą kość aby było 2 gb to obraz się nie pojawiał w monitorze

Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś podobny problem w naprawianym komputerze, wszystkie testy bez problemu przechodziło a na systemie w różnym czasie blue screen, było to na nowych kościach goodram 2x4gb ddr3. Sprawdź osobno jak działa pc na każdej kości, jak będziesz miał błędy tylko na jednej to wiesz która wadliwa. Po wymianie kości na inną problem zniknął.

Link to post
Share on other sites

To autor tematu zrobił, o czym pisze w #10 poście.

Napisał, ale nie dopisał czy rozwiązało to jego problem, może nie wie co dalej z tym faktem zrobić, albo ktoś z podobnym problemem a objawami takimi jak opisałem będzie szukał w tym temacie odpowiedzi, nigdy nic nie wiadomo

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...