Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 4 tygodnie później...

również się zgodzę że 16:10 nieznacznie rozciąga ale widać to jeśli np. film byłby wyświetlany bez pasów po bokach bądź w poziomie, wtedy obraz może być nie co rozciągniety i to jest zauważalne. 16:9 jest foramtembardziej przystosoawnym do filmów... co do gier to jeżeli ktoś zamierza podpiąć X360 lub PS3 pod monitor to też lepiej żeby był to 16:9

Link to post
Share on other sites

ja osobiscie wole standard hd czyli 16:9 bo wiekszosc nowych gier posiada rozdzielczosci pod ten standard jezeli nie 1920 x 1080 to 1280 x 720 a nawet jesli nie posiadaja zawsze moge se zmienic na 4:3(w monitorze ktory podalem wyrzej jest taka opcja zmiany z 16:9 na 4:3) na tym standardzie sa wszystkie gry a 16:10 to jest standard bardziej do zastosowan biurowych ale nie jestem na sto procent pewien 8-)

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o proporcję to wydaję mi się że lepszy jest monitor z 16:10 gdyż gry są robione w rozdzielczościach 1280x1020/ 1600x1200 / 1920x1200 i przez to monitor nie musi rozciągać obrazu.

a i jeszcze jedno gry nie sa robione w takich rozdzielczosciach jak podales tylko na standardzie 4:3 np 1280x1024 sorry ze post pod postem na ale jak czytam takie bzdury to scyzor sie w kieszeni otwiera

 

a z tym rozciaganiem to wielka bujda rozciaga tylko wtedy gdy chcesz uzyc rozdzielczosci niezgodnej z standardem np monitor jest 16:9 a ty chcesz uzyc rozdzielczosci 800x600 zgodnej z standardem 4:3

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

ja uważam że jeśli ktos decyduje się teraz na kupno monitora to lepiej wybrać taki w 16:9 zresztą większość nowych monitorów właśnie w takim formacie (chyba że ktoś dużo pracuje z textem i stronami www to wtedy najlepszym wyjściem jest raczej 16:10 z pivotem)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...