Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Posiadam PC oraz X360

Aktualnie posiadam Samsunga SyncMaster 205BW i daje rade,ale brakuje mi wielkosci oraz Full HD...

 

 

Chcialbym kupic jakis monitor...tak 1500 max,ale lepiej zebym w 1200 sie zmiescil

 

 

 

Co musi byc?

-Full HD panoramka oczywiscie

-w miare krotki czas dostepu(duzo gram w gry/ogladam filmy akcji)

-katy widzenia...przewaznie monitor obracam w kierunku patrzenia

-jak najwiecej wejsc(koniecznie HDMI,D-SUB oraz DVI z HDCP,moglo by byc jeszcze component/composite)

-wielkosc od 20"-26"

-regulacja wysykosci(chociaz niekoniecznie ale dobrze by bylo)

-pivot/glosniki wbudowane mi nie potrzebne

-jakies ciekawe dodatki w zestawie(kabel hdmi/dvi/dsub)

-no i oczywiscie w miare dobry stosunek cena/jakosc,nie chcem monitora za 500 na ktorym nic nie bede widzial...

 

 

 

Myslalem conieco o Gateway FPD 2400 W,iiYama E2607WS,HP W2408/W2408H ale calkowicie sie nie znam na monitkach i tych wszystkich danych technicznych,a z monitorami z w/w mialem tylko stycznosc z tym HP(widzialem w sklepie ale tylko pulpit byl wlaczony,wielkosc ok,kolory w miare no ale niemialem porownania i widoku z gry/filmu)

 

Z gory dziekuje za pomoc:)

 

 

Pozdrawiam

Pawel

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu nie moge edytowac 1 posta...prosilbym go o scalenie z tym

 

 

 

Zalezy mi rowniez na dobrej matrycy(zeby wsie kolory w maire mozliwosci byly)

 

i o katach zaczelem pisac i nieskaczylem...moze byc te 150-160 ale nie 120...itak przewaznie siedze przed monitkiem

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

@ miedzianek

 

Nie no troche przesadziles...

zatem tak... Monitory LCD nie maja FullHD bo to rozdzielczosc 1920x1080 a monitory maja 1920x1200. maja nieco wiecej ale przez to zmienia sie przekatna z 16x9 na 16x10.

zeby monitor mial taka rozdzielczosc to musi byc 24" albo 26" (nie pisze tu o Eizo i innych specjalnych)

Takie zeby mialy HDMI - jest calkiem sporo. dla 24" od ok 1000zl. co do hdcp to kazdy z osobna trzeba patrzec na stronie producenta.

ale zeby mial dobre odwzorowanie kolorow i szerokie katy widzenia to juz musi byc na matrycy innej niz TN (np. MVA, PVA, IPS) i cena nagle skacze min do 1800zl.

a Ty chcesz jeszcze zeby mial niski czas reakcji i wbudowany PIP i kosztowal do 1500zl? nierealne!

 

moja rada: albo musisz przeznaczyc na monitor ok 2200zl i kupic np wspomniany HP LP2475W (ale bez PIP i z czasem reakcji ok 6ms Gray2Gray), albo zadowolic sie kolorami na matrycy TN (w ciagu kilku lat sporo sie poprawily) i zadowolic sie katami matrycy TN i zrezygnowac z PIP'a i wtedy wyrobisz sie spokojnie w kwocie 1500zl i z dobrym czasem reakcji bedzie matryca albo zrezygnowac z rodzielczosci 1920x1200 i postawic na 22" 1680x1050, wtedy za 1500zl dostaniesz na matrycy PVA z czasem reakcji ok 6ms (G2G) (np HP LP2275W, ale brak mu HDMI;)

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Monitor HP LP2475W ma funkcję PIP/POP,realne czasy reakcji matrycy to 10-12ms, używam tego monitora i nie mam smug, duchów czy innych niedogoności.

 

Monitor służy mi również do oglądania filmów i grania.

 

Fakt jest taki że do najtańszych nie należy. W październiku kupiłbyś go za ok 1700zł. Niestety nie prędko powróci to swojej poprzedniej ceny.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

@ Ken2o

Masz racje z PIP/POP, ze wystepuje. Moj blad. Niemniej trzeba pamietac, że "Unfortunately, this selection is very disappointing, since only analogue video sources can be selected. Thus, there is no option to blend in a HDMI or the second DVI signal in PiP or PoP mode as well as the three options Component-, S- and Composite Video. This applies even if an analogue signal is played back over the DVI-I input", co nieco zmniejsza jego funkcjonalnosc.

 

No i niestety ta cena... ok 2200zl

Link to post
Share on other sites

Można ewentualnie pokusić się o monitor HP LP2465, Posiada chyba matrycę s-pva. Czasy 6ms Grey2Grey.

Jednak nie posiada złącza HDMI. Ale da go się kupić poniżej 2000zł.

 

 

Ponieważ sam szukałem monitorka do 2000 wiem że to nie łatwe, a większość oferowanego sprzętu opiera się na matrycach TN.

 

W większych sklepach typu Electroworld itd nie dostaniesz nic na matrycy S-IPS czy PVA. Wszystko TN-ki.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Hm... edycja chyba tu nie istnieje :]

 

@miedzianek

Jeżeli chodzi o matryce typu TN.

Wady:

---małe konty widzenia (mogą mieć napisane 170st ale realnie to spada nawet do 130)

czym to skutkuje: odbarwieniami obrazu bądź blaknięciem koloru gdy nie jesteś na wprost monitora.

 

---Nie masz prawdziwego koloru czarnego. On raczej jest szary ale to nie czerń.

---Oraz w wielu modelach widać podświetlenie matrycy, no i duża różnica podświetlania powierzchni LCD znacznie przekraczająca 6%.

 

Zalety:

+++ Cena

+++ czas reakcji (nawet 2ms Gray2Gray)

Link to post
Share on other sites

Oj ja bym sie nie pchal w tego Gateway'a;) kiedys tez o nim myslalem ale wybilem sobie z glowy;-)

Pomijam ze dzis kosztuje od 1700zl wiec wcale nie malo i brakuje mu HDMI (obsluguje cyfrowe lacze tylko przez DVI) ale ponadto:

- strasznie jasny, daje po oczach jak szalony

- po przyciemnieniu bardzo traci kolory

- duzy pobor pradu

- nierownomierne podswietlenie

- awaryjnosc

 

 

Bawilem sie tym monitorem ze dwie godziny i ciesze sie ze go nie kupilem.

Link to post
Share on other sites

A ja się bawię od roku Gateway FPD-2185W (21") i nie żałuję, koledze się spodobał i od pół roku też jest zadowolonym właścicielem. Nie jest idealny, ale te wady są zbyt wyolbrzymiane. A na awaryjność jest 3 letnia gwarancja. Zresztą pisałem że za tą kwotę te wymagania kolegi są nie do spełnienia.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

dobra wiec teraz juz okresle dokaldniej bo juz wiem dokadnie co chcem i na czym na 100% mi zalezy:

 

24"-26"

kwota okolo 1200 max

hdready/EWENTUALNIE full hd

hdmi+dvi+przydaly by sie component/composite/dsub

no i czasy reakcji w miare krotkie tak zeby na x360 mozna bylo normalnie pograc a i na pc film akcji obejrzec

 

 

Pozdro :)

Link to post
Share on other sites

w granicach 1200 pln proponowałbym LG W2442PA ,

o następujących parametrach - Format obrazu: 16:9, Przekątna ekranu: 24 cale, Rozmiar plamki: 0,277 mm, Nominalna rozdzielczość: 1920 x 1080 FULLHD, Jasność: 300 cd/m2, Kontrast 10000 :1, Czas reakcji matrycy: 2 ms

 

Zlącza: 15 Pin D-Sub, DVI-D, HDMI, PC Audio In/ Out

 

ocena i głowne zalety tego modelu http://www.chip.pl/testy/wyswietlanie-obrazu/monitory-lcd-24-cale/lg-flatron-w2442pa

Link to post
Share on other sites

ten LG W2442PA ma naprawdę wysokie oceny. Przeglądają inne monitory niewiele jest takich które go przewyższają.

Szkoda tylko że nie ma tego co ja zaproponowałem, bo wtedy moglibyśmy porównać który jest naprawdę lepszy.

Link to post
Share on other sites

mi do x360 trzeba 16:9

 

 

jako ze narazie jednak mam wersje bez hdmi-potrzebne jest mi composite...takowym kablem bede sie laczyl...

 

 

 

ten lg z tunerkiem wlasnie patrzylem ale 26",calkiem calkiem,a i tunerek jest,a i wejsc sporo...

 

 

jakies inne propo?czy brac tego M2394D-PZ?

Link to post
Share on other sites

Oba, juz wcześniej proponowane modele M2394D i W2442PA są idealne żeby podłączyć do nich konsolę, dekoder ceyfrowej TV lub odtwarzacz Blu-Ray (co prawda są one na TN ale przy tak różnorodnym zastosowaniu powinno to wystarczyć).

Sam zastanawiam się nad wyborem między M2394D lub jego 27" wersją (głownie ze względu na 16:9, Tuner TV i 2x HDMI). Zamierzam podpiąć któryś z nich pod PS3 i dekoder "n".

Link to post
Share on other sites

ja tez bym przystawal za LG wiec jesli masz zamiar kupowac to bierz gwarancja jest na 5 lat na kazdy piksel jest gwarancja wiec naprawde mozna wybrac ta firme :)

Malutkie sprostowanie, LG daję gwarancję na 3 lata, a na zero wypalonych pikseli tylko przez 30 dni. Jest to obecnie najlepsza gwarancja na monitory jaką możemy dostać.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...