Skocz do zawartości

Wentylatory do obudowy


Recommended Posts

Witam wszystkich, jestem tutaj nowy i proszę was abyście pomogli mi przy zakupie wentylatorów do mojej obudowy "Silentium PC regnum L50".

 

Chciałbym aby ceny wentylatorów nie przekraczały 60zł za szt (przy większej ilości cena szybko rośnie).Poszukuję wentylatorów które będą ciche a zarazem wydajne.Mianowicie chcę zakupić 4szt 140mm (2szt podświetlane na czerwono lub niebiesko) oraz 4szt 120mm (tak samo jak w przypadku 140mm).Poszperałem w sklepach internetowych oraz portalach internetowych które testowały wentyle jednakże wybór jest bardzo trudy z dość prostego powodu... Ilość różnego rodzaju producentów oraz modeli mnie przytłacza, ciężko wybrać taki który będzie względnie cichy przy jak najlepszej wydajności.

 

Moją uwagę przykuły wentylatory firmy Enermax takie jak:

UCTA12 Apollish 120mm

UCTB12 Silence 120mm

UCTA14 Apollish 140mm

UCTB140 Silence 140mm

Edytowane przez FeelFree
Link to post
Share on other sites

Z tego co widziałem 120mm wypadły dosyć kiepsko pod względem wydajności ale nie było tragicznie ze względu że obracały się z prędkością tylko 900obr/min a inne 1500obr/min i więcej.

 

Zapomniałem też napisać w moim 1 poście że ciężko mi wybrać konkretny wentyl ponieważ do wyboru mam trzy wersję Enermaxa TB Silence 120mm

http://www.proline.p...B SILENCE 120MM Enermax T.B Silence UCTB12(ten z testu)

http://www.proline.p...X UCTB12P 120MM Enermax T.B Silence PWM UCTB12P

http://www.proline.p...X UCTB12A 120MM Enermax T.B Silence Manual VR UCTB12A

Czym się różni Enermax T.B Silence PWM od Manual VR? tylko nazwą? obr/min te same

 

Jeśli chodzi o Enermaxa T.B Apollish to zdecydowałem się nie brać a wybrać pomiędzy:

http://www.proline.pl/?p=EMX+UCTVD12A Enermax T.B Vegas DUO UCTVD12A

lub http://www.proline.p...=EMX UR VEGAS R Enermax U.R Vegas UCUR12-R

który byście polecili?

 

Co do wentyli 140mm to chyba wybiorę te co napisałem w 1 poście ze względu że nie chcę mieć odkurzacza który chodzi 1500obr/min a 120mm będę kontrolował poprzez regulator obrotów

Edytowane przez FeelFree
Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Poszukuję wentylatorów które będą ciche a zarazem wydajne.

Nie ma takich wentylatorów ;) Są co najwyżej takie, które są blisko "złotego środka" :)

 

Moją uwagę przykuły wentylatory firmy Enermax takie jak:

UCTA12 Apollish120mm

UCTB12 Silence 120mm

UCTA14 Apollish 140mm

UCTB140 Silence 140mm

Wentylatory bardzo ciche ale w realnych testach wydajności ledwo co wieją. Oczywiście np. na górę obudowy to wystarczy coś takiego zamontować ale na pewno nie brałbym ich jako wentylatory "zasysające" ;) Zastanów się raczej nad Noiseblockerami PL2 / PK2 :)
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

t.luk co myślisz o Enermax U.R Vegas UCUR12-R lub Enermax T.B Vegas DUO UCTVD12A według danych producenta posiadają większy przepływ powietrza od noiseblockerów

 

Edit: osobiście posiadam już dość stare noiseblockery 120mm XL2 rev. 2.0 i nie narzekam na nie, są bardzo wydajne ale chciałbym na przodzie tym razem zrobić jakieś podświetlane i nie ukrywam że podświetlanie Enermaxa przypdało mi do gustu zwłaszcza w niebieskiej wersji.

Edytowane przez FeelFree
Link to post
Share on other sites

2szt 120mm będą zasysały powietrze z przodu obudowy

1szt 140mm z boku na wysokości karty graficznej

1szt 140mm od dołu obok zasilacza

1szt 140mm wyrzucała ciepłe z tyłu obudowy

2szt 140mm będą wyrzucały od góry nad gniazdem procesora

Link to post
Share on other sites

Nie patrzy się na dane producentów bo są często z palca wyssane ;)

Niestety tych modeli

Enermax U.R Vegas UCUR12-R lub Enermax T.B Vegas DUO UCTVD12A

...nie ma w podanych przez ciebie testach i nie wiadomo jak z wydajnością no i ich cena już lekko przekracza budżet o 12zł na szt :/

Edytowane przez FeelFree
Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

Wystarczy sobie popatrzeć ile onr mają obrotów bo reszta jest praktycznie taka sama ;) Modele wentylatorów poniżej 1000 RPM ledwo co wieją i taka jest niestety prawda, zrozum to ;) Jedynie najlepsze wentylatory oraz takie z dużą liczbą łopatek przy takich obrotach potrafią wytworzyć jako taki przepływ powietrza ;) Nie upieraj się zatem na wentylatory, które ledwo co wieją kiedy zależy Ci na wydajności ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Witam.

Zastanawiam się nad zmianą i prawidłową konfiguracją wentylatorów do regnum. Wentylatory z regnum chyba padły. Nie bardzo chce mi się oddawać ja na gwarancje (swoją droga, można same wentylatory?)

 

Na topie (nad CPU) siedzi Enermax T.B. Silence UCTB12 (a może 14 - nie pamiętam), podpięty na stałe pod płytę.

Mam w planie wykorzystać

http://zapodaj.net/images/8825062e9298c.jpg

Pytanie jak to zrobić. Kable są ucięte. Kupić wtyczkę, ładnie zrobić i podpiąć pod mobo?

 

Gdzie założyć ten wentylator z zasilacza? Co dołożyć i gdzie? Nie chciałbym wydawać dużo kasy na wentylatory ale dajmy na to 150zł za całość jest do zaakceptowania.

Link to post
Share on other sites

Ok a co poleciłbyś zamontować na thermalright venemous x który aktualnie chłodzi mojego i5 2500k (jeszcze na stock) z 1szt noiseblocker XL2 rev2.0 ze starego pc

Na radiator sądzę, że najlepiej się sprawdzi Noctua P12 lub P12 PWM. Ma bardzo dobre ciśnienie, dużo łopatek i nawet przy max obrotach 1300 jest cichy.

wynik testu na 1000obr

http://overclock.pl/images/articles/content/artykuly/2010/09/wentylatory/w.jpg

Edytowane przez bodek_
Link to post
Share on other sites

Myślałem, że padły mi wentylatory i dlatego chciałem wrzucić ten i kupić dwa a nie trzy. Ale okazało się, ze padł regulator. Są teraz pod mobo podpięte i troche głosno się zrobiło :) bede kombinować z odpowiednim ustawieniem w biosie a jak nie to kupię jakiś regulator porządny......jednak jak jakiś widziałem to był pod 3,5" a nie pod CD-ROM. Oczywiście chodzi mi o te tańsze modele

Link to post
Share on other sites

Ja od siebie osobiście gdybym miał kupować wentyle do budy... tylko i wyłącznie BeQuiet SilentWings 2 120mm jednak cena jest wysoka... ewentualnie wersję Pure :) Są bardzo wydajne i ciche. Swojego czasu w CM 690 II miałem taki tandem. 2x przód 140mm zasysające... 2x140mm góra wyciągające oraz tył 1x120mm :) Ewentualnie NF-P12 albo NF-P14 FLX.. Ale to też cena wszystko.

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

Ja od siebie osobiście gdybym miał kupować wentyle do budy... tylko i wyłącznie BeQuiet SilentWings 2 120mm jednak cena jest wysoka... ewentualnie wersję Pure :) Są bardzo wydajne i ciche. Swojego czasu w CM 690 II miałem taki tandem. 2x przód 140mm zasysające... 2x140mm góra wyciągające oraz tył 1x120mm :) Ewentualnie NF-P12 albo NF-P14 FLX.. Ale to też cena wszystko.

 

Nie rozumiem po co Ejdem odkopał temat sprzed 4 miesięcy ale co tam, od postu #15 macie nowego autora tematu więc nie odpowiadajcie na moje pytania z lipca :D
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...