Skocz do zawartości

Ocena zestawu, uwagi, porady


Recommended Posts

Witam,

prosiłbym o ewentualne uwagi co do przyszłej konfiguracji komputera. Uzytkowany głównie do grania. Zapewne bedzie troche podkrecony w granicach moich mozliwosci, ktore nie sa za górnolotne :)

 

1.CPU: Intel Core i7 2600K 3.4 GHz 1195,07 zł

2.Cooler CPU: SilentiumPC Spartan HE912 LT 50,00zł

3.GPU: Gigabyte ATI Radeon HD7870 2GB DDR5 1272,00 zł

4.MOBO: ASROCK P67 PRO3 303,00 zł

5.RAM: Corsair DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9.0 XMP Vengeance LP 229,00 zł

 

Komponenty, które posiadam już:

 

6.HDD: WD 1TB

7.PSU: Seasonic S12II-520 520W 80 Plus Bronze

 

Zastanawiam sie czy nie rozsadniej kupic mocniejsza grafikę, kosztem procesora i7 i zamontować jakas i5.

Link to post
Share on other sites

kolega dobrze prawi. Do gier powyżej i5-2500k nie potrzeba. pro3b3 do dobra płyta i dobra do podkręcania z dobrą sekcją zasilania.

 

jak chcesz podkecać to polecam się zastanowić nad thermaltake contac 29 bp/zalman performa/spc fortis . raczej takie minimum do i5-2500k.

Link to post
Share on other sites

W cenie tego Asrocka nie ma nic z tak dobrymi właściwościami oc. Jedyna płyta która jest w podobnej cenie to MSI Z77A-G43 , a jest droższa i ma gorszą sekcję zasilania. A Asus i Gigabyte to już o wiele drożej. Nie moge rozumieć tych uprzedzeń do Asrocka, ta firma oferuje teraz dobre płyty w najlepszej cenie. Mój kolega miał płytę Asrocka około 4 lata i nie było z nią problemów.

Edytowane przez pajka831
Link to post
Share on other sites

To jaki cooler polecacie, zalezy mi na cichej kulturze pracy. Pytanko odnośnie karty graficznej, wybrałem takie cacko http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd-7950-3gb-ddr5-pci-e-box-84-531862.html?attr=248-508682. Co sądzicie? Czy jest cicha? Ewentualnie jakies propozycje innego producenta hd7950 mile widziane.

Link to post
Share on other sites

@Ponury_Aptekarz dobre pytanie zadal. Czy nie lepiej dolozyc te ok.350zl i kupic i7 2600k, ktory zapewni długoterminowy komfort pracy.

Komputer ma być do grania, a w testach wynika, że przewaga i7 jest ok. 2 kl/s czego nie odczujesz a jest droższy o 300zł. Jeślibyś zajmował się obliczeniami lub zaawansowaną obróbką grafiki wtedy przewaga się zwiększa choć i5 dużo nie traci i lekkie OC wyrównuje. wyniki. Aktualnie 2500k spokojnie pociągnie grafiki aż do GTX680 sądzę więc nie ma sensu dokładać kasy jak można za to dokupić coś lepszego.
Link to post
Share on other sites
Gość t.luk

@Ponury_Aptekarz dobre pytanie zadal. Czy nie lepiej dolozyc te ok.350zl i kupic i7 2600k, ktory zapewni długoterminowy komfort pracy.

Za 350 zł to się kupuje porządny cooler CPU i baterię wentylatorów do obudowy a następnie podkręca 2500k do 4-4,5 GHz ;)
Link to post
Share on other sites

Mam prozbe, a mianowicie czy ktos pomoglby mi obliczyc za posrednictwem tego kalkulatora http://www.extreme.outervision.com/PSUEngine zapotrzebowanie na zasilanie, tego zestawu:

 

1.CPU: Intel Core i5 2500K 3.3 GHz

2.Cooler CPU: SilentiumPC Fortis

3.GPU: Gigabyte ATI Radeon HD7950

4.MOBO: ASROCK P67 PRO3 B3

5.RAM: Corsair DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9.0 XMP Vengeance LP

6.HDD: WD 1TB

7. Karta dzwiekowa: Asus Xonar DX

8.Naped: LG DVD-RW

 

Wyszlo mi 376 W ale nie jestem pewien czy wszystko dobrze wstawilem. Z góry dziekuje

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...