Skocz do zawartości

Nowy zasilacz = czarny ekran/komp uruchamia sie


Recommended Posts

Hej!!!

Mam kompa:

Ram 2 GB DDR1

Procek AMD x3800 dual core 2.0

Płyta Głowna Gigabyte GA-K8N51GMF-9(-RH)

Grafika GeForce GT 8600 sonic+ 256MB (PYTANIE )-WYMAGA TA GRAFIKA DODATKOWEGO ZASILANIA???

 

Dysk jakis tam 7200 obr/min 160gb

Zasilacz ATX COLORSIT 330U 350 W (na czrnej liscie jest) no i to wymieniłem na OCZ ModExtream-Pro 600w i jest problem.

Jak podłacze go do kompa (coprawda nie wiem czy dobrze podłaczam ale raczej tak) to komp uruchamia sie słychac chodzenie wiatraków na procku i w zasilaczu.... ale zadne dzwięki jezeli chodzi o sprawdzanie ram czy grafiki z kompa nie wychodzą monitor jest czarny komp sie uruchamia ale nie da sie nic zrobic-czarny ekran.

na starym zasilaczu komp normalnie odpala i chodzi więc nic nie spaliłem

 

robiłem i nie pomaga

resets bosu

wyjmowanie ramu

ta płytam ma zintegrowanga grafike podłaczałem pod nia i nic tak samo jest

 

pamiętaj daje +

Link to post
Share on other sites

jak zrozumiałem może zle ale nie wchodza ci ramy do pc ? czy są włożone ?

ram włożone próbowałem uruchoic z 1 kosci ale tez nie dziłało...

 

Ta karta nie wymaga dodatkowego zasilania. Mozesz sprawdzic jeszcze zasilacz na innym kompie.

tak sprawdze na innym kompie ale narazie nie mam u kogo...ale sprawdze

 

raczej nie mozliwe jest aby zasilacz był za mocny do tego kompa ?

Link to post
Share on other sites

Nie wiadomo czy to napięcie mówiłem że stawiam na napięcie ale może być wiele więcej różnych kwestii nie wykluczając tego , najlepiej jak byś sprawdził zasilacz na innym komputerze w tedy byśmy wiedzieli na czym stoimy

Link to post
Share on other sites

UWGA UWAGA

SPRAWDZAŁEM ZASILACZ NA INNYM KOMPIE I WSZYSTKO DZIŁA NORMALNIE ODPALIŁ I WSZYTKO BYŁO OK (DYSKI WYKRYŁ I NAPĘD)

wiec moze poprostu ten zasilacz jest za mocy na moja płyte albo cos,,,,

ps. czyli musze ten sprzedac a kupic z mniejszą mocą?

Nie wiadomo czy to napięcie mówiłem że stawiam na napięcie ale może być wiele więcej różnych kwestii nie wykluczając tego , najlepiej jak byś sprawdził zasilacz na innym komputerze w tedy byśmy wiedzieli na czym stoimy

Link to post
Share on other sites

wiec moze poprostu ten zasilacz jest za mocy na moja płyte albo cos,,,,

ps. czyli musze ten sprzedac a kupic z mniejszą mocą?

 

nonsens, złóż kompa jeszcze raz, a porządnie i sprawdź czy działa

przyjrzałbym się tez bliżej grafie

Link to post
Share on other sites

takie moje 3 grosze

Starsze platformy AMD jak i Intela były zasilane z lini 5V a w dzisiejszych czasach ta linia już praktycznie jest nie wykorzystywana. Dlatego może być problem z zasilaczem który ma mocną linie 12V a słabą 5V. Możliwe ze ten problem dotyczy twojego zasilacza dlatego jeśli jesteś w stanie pożycz od kogoś nowy zasilacz i sprawdź czy twój komp na nim wstanie

 

//Edit//

P.S.

takie głupie pytanie, kabel do zasilania procesora podpiąłeś ?

Edytowane przez IronFe
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

tu macie link to tabliczki na tym zasilczu i co ma to linie słabszą co mowisz ?

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/runelord/ocz_modxstream_600w_and_pcpc_silencer_610w/ocz_modxstream_pro_600w/ocz_modxstream_pro_600w-5a.jpg

takie moje 3 grosze Starsze platformy AMD jak i Intela były zasilane z lini 5V a w dzisiejszych czasach ta linia już praktycznie jest nie wykorzystywana. Dlatego może być problem z zasilaczem który ma mocną linie 12V a słabą 5V. Możliwe ze ten problem dotyczy twojego zasilacza dlatego jeśli jesteś w stanie pożycz od kogoś nowy zasilacz i sprawdź czy twój komp na nim wstanie //Edit// P.S. takie głupie pytanie, kabel do zasilania procesora podpiąłeś ?

Link to post
Share on other sites

jednak linia 5V wygląda dobrze bo producent podaje ze ma 25A. Wtyczkę do zasilania cpu podpiąłeś ??

 

//Edit//

Jeśli zasilacz kupiłeś przez neta to możesz go w przeciągu 7 czy 10 dni zwrócić nie podając przyczyny

Edytowane przez IronFe
Link to post
Share on other sites

tak wtyczkę do cpu 4 pinową podpiołem mam jeszcze jakis tam kablelek od procesora 8 pinowy ale on raczej jest nie do moiej płyty głównej...bo nie mam gdzie go włożyć

a i co teraz by pasowało kupic inny słabszy zasilacz ale jaki jeżeli nie wiem czy znów komp mój odpali na nim... :(

Edytowane przez PawelBorychowski
Link to post
Share on other sites

Możesz też odpalić kompa z wyjętą kartą grafiki żeby ja sprawdzić.

próbowałem to ale tez nie dziła

 

PODŁANCZAŁĘM DO KOMPUTERA 2 INNE zasilacze jeden 500w a drugo 400w i na każdym zasilaczu komputer odpił normalnie....

WIEC CZEGO NA TYM CO JA KUPIŁEM ON TAK REAGUJE?> to raczej pytanie bez odpowiedzi

ALE JAKI JA MAM KUPIC ZASILACZ ZEBY MI NORMALNIE DZIŁAŁ???

chce kupic zasilacz dobrej filmy i mocny (500w- 700w) (bo w przyszłosci przełożę go do innego kompa)

Link to post
Share on other sites

już kupiłeś dobry zasilacz, tylko fabrycznie uwalony, co się zdarza, wymień go na gwarancji i tyle w temacie, nie powinieneś mieć z tym żadnego problemu

 

a jeżeli chcesz drugi PSU poza tym to podaj specyfikację zestawu, któremu ma być przeznaczony, bo szczerze wątpię by było ci potrzebne aż tyle wat

Link to post
Share on other sites

to tak

dysk 160 gb 7200 obr/min

grafika ge force gt 8600 sonic+

procek amd x3800 tz 2.00 ghz x2 (dual core)

plyta glowna to podalem na początku... (pierwszy post)

ram ddr1 (wiem nie ma 1) 2 gb w biosie moge podkrecic do 216 mhz i chodzi...

wiem ze do takiego sprzetu nie potrzeba super zasilacza ale za jakies 1,5 roku bede skladal nowego kompa i chce aby zasilacz byl dobry zebym mogl jeszcze z niego skozystac... dlatego mysle o jakims 600w dobrej firmy.... czytalem w necie ze zasialcz moze byc za slaby ale nie moze byc za mocny.... wiec co szkodzi....

 

ps. tylko ten kupilem taki mocnupy i nie dzila :(

 

 

a i jeSZCZE ten obecny zestaw ciagne na chinskiim zasilaczu 350w (ale szczeze to dosc ciezki jest jak na chinola)

ps. pisze post pod postem bo kozystam z mobilnej strony benchmarka w tablecie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...