Skocz do zawartości

Problem z nagrywaniem, spadek FPS.


Recommended Posts

Witam.

 

Mam problem na którego rozwiązanie nie mam już żadnych pomysłów. Otóż od jakiegoś czasu nosiłem się z zamysłem zaczęcia nagrywania gameplayów z gier, czy instruktarzy jak użytkować jakiś program. Przy takiej specyfikacji komputera:

 

Procesor: AMD Phenom II 550 Black Box Edition

Karta Graficzna: Radeon 5770

RAM: 4 GB

Dysk twardy: Seagate Barracuda 320GB 7200.12

 

Pierwsze 30 minut nagrywania przebiega bez żadnych problemów, wszystko chodzi płynnie. Ilość FPS jest w miare wysoka bo około 40-50, w graniu i nagrywaniu nie przeszkadza. Ale po tych 30 minutach FPS zaczynają coraz bardziej spadać i szybkość działania widać gołym okiem.

 

Po wyłączeniu i włączeniu PCta znowu można nagrywać przez krótki okres komfortowo po czym znowu coś zaczyna doskwierać i FPS zaczyna spadać.

 

Mam nadzieje że ktoś pomoże mi rozwiązać ten problem, z góry dziękuje :).

 

PS Słyszałem że w tym procesorze można odblokować trzeci rdzeń, czy to prawda ?

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie mało miejsca na dysku.Przy nagrywaniu na pierwszym miejscu stoi dysk twardy on odpowiada za płynność nagrywania , to też i przez małą ilość wolnego miejsca FPS-y ci spadają. tak 30 min film może ważyć nawet kilka giga.

Link to post
Share on other sites

Do nagrywania też są potrzebne 2 dyski twarde, jeden do nagrywania, drugi do reszty. Jak masz grę na jednym dysku, i jeszcze nagrywasz na ten sam dysk, możesz mieć spadki FPS'ów. Gra obciąża bardzo dysk twardy, musi odczytywać mapy, itp. A jak jeszcze nagrywasz, to dysk twardy jest maksymalnie obciążony, i to może powodować spadki klatek. Kup może jakiś nie wielki dysk twardy na gry, windowsa itp. a ten sobie zostaw do nagrywania.

Link to post
Share on other sites

Postaram sie kupic dodatkowy dysk.

 

Arekdbz, używałem Frapsa właśnie i fakt nie jestem z niego zadowolony. Jaki program polecacie ? Może jest jakiś przy ktòrym będe mial więcej FPS ? :)

 

Mam jedno nowe pytanie. Czy warto dzielic dysk na dwie partycje ? Jedna do systemu a drugą do reszty rzeczy ? Jeśli tak to jak duża powinna być partycja systemowa ? :(

 

PS Wracając do pytania o procesor. Czy to prawda że w tym którego posiadam jest możliwość odblokowania trzeciego rdzenia ? :)

 

PS2 W sprawie tego dysku. Co możecie polecić, naprawdę taniego. Dysk np. 100 GB tylko do systemu i programów ?

Edytowane przez Brutal
Link to post
Share on other sites

Xsplit jest świetnym programem szczególnie jeżeli ktoś zamierza streamować. Najważniejsze jest to, że nagrywa od razu w formacie na yt, więc film zajmuje mało miejsca i szybciej wrzucisz na kanał. Można też edytować w locie, tworzyć sceny i automatycznie jednym kliknięciem dodać gotowe sceny typu intro/outro itp. No i możesz streamować, używać "greenscreen" itp. Oszczędzasz dużo czasu i miejsca na dysku. Konfiguracja jest bardzo ważna, ale jest mnóstwo poradników na yt, więc na pewno dasz radę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...