Skocz do zawartości

Modernizacja zestawu... Prosze o sugestie.


Recommended Posts

Moją bolączką na chwilę obecną, jest chęć zmodernizowania zestawu. Co posiadam...

 

cpu c2d 4300 1,86ghz po oc ~2,43 ( cooler nie boxowy )

mobo asus p5qc s. lga 755

gpu geforce galaxy 9600 gt 1 gb/256 bit, szukalem 8800 gts, ale zależało mi na hdmi więc seria 9, chociaż później doszedłem do wniosku, że miałbym z dvi ale wiekszą moc przy serii 8

psu modecom 350 w ( wiem, to wolne żartyhttp://forum.pcformat.pl/images/smilies/sup/wesoly.gif)

hdd wd caviar green 500 gb sata III 7200 64mb

ram 4 gb kingston hyperx 1600 mhz

Generalnie cpu, mobo, gpu, psu to używki. Dysk i ram kupiłem nowe.

Teraz moje pytanie?

Od czego zacząć? Pomijając oczywiście psu, bo to sprawa priorytetowa. Generalnie zestaw miał służyć mi do gry w Diablo 3, następnie Guild Wars 2, jak już zmodernizuje to pogram w nowsze/topowe produkcje. Mogę wyświetlić obraz full hd.

Więc czy lepiej zacząć od psu + gpu, czy cpu + procek ( raczej intel ) + płyta ( nowa platforma ). Chcę na to przeznaczyć około tysiąca (+/-) idąc w jedną lub drugą stronę.

Czy jeżeli zacznę od psu + gpu ( karta coś pokroju 560ti +/- ) to procesor ( ten który obecnie jest ) będzie dla niej wystarczająco wydajny?

Edytowane przez dans4
Link to post
Share on other sites

Akurat obecnie nie mam kasy żeby zmienić wszystko. Tylko zastanawia mnie czy jak zmienię cpu+mobo+psu grafika z lekka odżyje, lub czy jak kupię grafe + psu procesor podoła. Nie wiem co byłoby lepszym rozwiązaniem.

Co kupiłeś za zestawik?

Link to post
Share on other sites

Jeszcze mozsz zrobic lekkie OC.

Ja tu widze

HD 4850 + 4870 (ale OC procesora do minimum 3GHz wymagane).

XFX Core 450

Jaki to Cooler?

Ile masz do wydania?Bo mozna zrobic cos lepszego.

Edytowane przez 06radcho
Link to post
Share on other sites

Raczej procesor , bedzie lekko hamowal grafike, chyba ze go troszke przykrecisz to w mniejszym stopniu. Generalnie zacznij sobie od dobrego PSU 80+gold najlepiej, zebys potem problemow nie mial, ale to sie wiaze z kosztami. Wtedy teoretycznie moglbys przejsc do GPU ale jak juz mowilem serie 5xxx/5xx beda juz hamowane przez procka, wiec mozesz probowac z 4xxx/4xx z lekkim oc procka ( 2,5ghz +). Optymalnie byloby kupic na raz MOBO, PSU , GPU, CPU. Najlepiej podaj budzet to cos sie wymysli.

Edytowane przez vannem
Link to post
Share on other sites

Co do budżetu to jak wspomiałem.. Chciałbym na to przeznaczyć idąc w jedną lub drugą stronę około 1 tyś (+/-)

Co do psu to myślałem o xfx 550 albo ocz fatality 550 modular, rożnica cenowa to około +/- 30 zł.

Co tego zestawu ( cpu + mobo ) odkupiłem go od kumpla, który pracował na nim ( przy ~2,7 ghz ) z karta radeon 57xx ( nie wiem dokładnie jaką ) przy zdecydowanie lepszej klasy zasilaczu, no i z tego co widziłem np... BF3, całkiem spoko mu to chodziło.

 

 

06radcho... co do coolera, to specjalnie się jemu nie przyglądałem firma itd ( nie ma mnie teraz w domu bym mógł spojrzeć ) podstawka miedziana, solidny radiator i łopatki wydmu****ące powietrze w tylną część obudowy ) Jak wrócę do domu to spojrzę i dopisze co to za ustrojstwo.

 

Czyli suma sumarum ciężko wypośrodkować mój dylemat?

 

Panowie.... wspomozecie jakimis konkretnymi produktami?

Zalezy mi na w miare szybkiej modernizacji tego zestawu

Dzieki z gory !

 

Panowie moj cooler to arctic freezer 7 pro rev 2

Jest ktos chetny do wspolpracy?

Link to post
Share on other sites

Z tysiaczkiem do gier to malo zrobisz. Osobiscie oszczedzilbym troche i zebral cos takiego http://www.morele.net/inventory/info/GPIjmo/ + zapomnialem o PSU ale najlepsze bedzie xfx core 550w. Z tym zestawem jestes w stanie nawet dobrze pograc. Mozesz probowac szukac uzywek, moze uda Ci sie cos oszczedzic.

 

Intel w tej cenie to zbyt gowniana platforma - H61 nie jest zbyt zadowalajace a w tej cenie nic lepszego jak H61 nie zlozysz, w tym segmencie stawialbym na AMD.

Edytowane przez vannem
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...