Skocz do zawartości

Thermalright HR-02 Macho Rev. 2 na płycie MSI Z77A-GD65


Recommended Posts

Cześć,

 

Niestety, przed zakupem nie pomyślałem, że należałoby sprawdzić najpierw listę kompatybilności dla chłodzenia Thermalright HR-02 Macho Rev. 2 i teraz mam problem.

Otóż po zamontowaniu tego chłodzenia procesora na płycie MSI Z77A-GD65 okazało się, ze wentylator dość mocno napiera na pierwszą kość pamięci RAM, wykrzywiając ją nieco w gnieździe. Obawiam się, że może to doprowadzić w przyszłości do uszkodzenia gniazda i zastanawiam się nad wymianą chłodzenia na inne.

Co powinienem zrobić? Na jakie chłodzenie wymienić? A może zostawić tak jak jest?

Link to post
Share on other sites

No to sporo zmniejszy wydajność chłodzenia. Możesz wentyl zamontować po drugiej stronie. To fakt. Najlepiej też będzie zwyczajnie kupić cieńszy wentylator (pewnie też taniej) ale nie wiem jaki konkretnie model Ci polecić (pewnie t.luk by tu pomógł). Musiałbyś jednak dorwać jakoś drugi zestaw klipsów do wentyla bo w zestawie jest tylko jeden. Wtedy będziesz miał fabryczny wentyl po lewej stronie chłodzenia (z tyłu budy) i jakiś cieńszy w oryginalnym miejscu (powinno być wydajniej a i będzie taniej niż wymiana chłodzenia).

Link to post
Share on other sites

Problem w tym że jak już się uwaliłeś (podobnie jak ja) ramami na wysokich radiatorach, to ciężko będzie znaleźć coś wydajniejszego od macho co się z nimi zmieści. Ja bym tam kupił wentyl i się nie przejmował ale jak chcesz szukać kupca a potem kupować coś słabszego to prącie bardzo :)

Link to post
Share on other sites

Moje pamięci to Corsair Vengeance Low Profile. Specjalnie takie wziąłem, bo słyszałem, że obecne radiatory lubią być duże. Mimo to, brakuje tam 5 mm do zupełnego luzu. Za wysoko wiatraka też nie mogę przypiąć, bo spinki przestają wtedy trzymać górną część, wypadają już zupełnie z dziur w radiatorze. Staram się jak mogę, żeby radiator nie naciskał pamięci zbyt mocno, jednak wciąż to trochę robi. Cóż, mam nauczkę, żeby sprawdzać kompatybilność na stronie producenta.

Edytowane przez havekaar
Link to post
Share on other sites

A może spróbuj wentylator odrobinę do góry podnieść - w macho tak się da zrobić gdyż zapinki wentylatora są dłuższe od radiatora i możesz nimi przesuwać w górę i w dół trochę. No chyba że już masz na maxa podniesiony.

Edytowane przez nissky
Link to post
Share on other sites

Za wysoko wiatraka też nie mogę przypiąć, bo spinki przestają wtedy trzymać górną część, wypadają już zupełnie z dziur w radiatorze.

Już chyba próbował :/.

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...