Skocz do zawartości

GTX 480 EVGA czy RADEON 6950 Saphire ?


Recommended Posts

Siemka.Mam dylemat miedzy tymi dwoma kartami w bardzo podobnych cenach, a mianowicie :

 

- Która karta bedzie lepiej spisywała sie w najnowszych wymagających grach w rozdzielczości Full HD ?

 

GTX 480 od EVGA http://sklep.komputerswiat.pl/produkt/54878.html ?

 

RADEON Saphire 6950 http://www.pixmania.pl/pl/pl/11984339/art/sapphire-technology/radeon-hd-6950-oc-2-gb-gd.html?srcid=7128&CodePromo=oui ?

 

Na karte moge wydać max 850 zł i ani grosika wiecej. Wiec doradzie którą lepiej. A może jakieś inne ?

Edytowane przez minimen
Link to post
Share on other sites

Zasilacz masz bardzo dobry co do procka to jest on mega za slaby do tych kart athlon x4 jest za slaby a co tu mowic o x2 , co do samych kart tu wydajniejszy jest gtx480 ale i pobiera duzo wiecej energi, jesli mial bym wybierac to wybral bym 6950, jest po prostu nowszy z bardzo dobrym chłodzeniem co za tym idzie chłodniejszy i w miare cichy, proponowal bym ci dozbierac jakies 100zl do 7850, na dzien dzisiejszy i tak nie masz procka by wycisnąc z tych potworow nawet polowy ich mocy a 100zl to nie ejst duzo a 7850 bedzie z tych wszystkich najlepszy, na jakiego procka bedziesz zmienial tego x2

Edytowane przez asus44
Link to post
Share on other sites

U mnie Q6600 podkręcony do 3.3GHz znacząco ogranicza GTX480 od EVGA. Na gtx miałem niewiele ponad 17000pkt w 3Dmark06, gdzie na HD4850 miałem ~ 13000.. Sama karta stabilnie trzyma 0.988V przy 730MHz dla rdzenia (1.063V oryginalnie), pobór prądu w stresie zmalał o ponad 40W (zmierzone watomierzem). Polecam GTX480, ale najpierw zmiana proca. Karcie brakowało prądu przy Modecomie 620W, ale XFX 550W już jest w stanie dostarczyć odpowiedniej mocy na linii 12V.

Edytowane przez serwers1104
Link to post
Share on other sites

Napisz do jakiego komputera ma być ta karta. Podaj jego pełną specyfikację. Najbardziej interseuje mnie zasilacz i procek.

 

Jeju, kolejna seria z cyklu "pomóżmy komuś na siłę, bo tak trzeba". Darujcie sobie i tyle. Autor sam zaznaczył, że zamierza wymienić procek. Ograniczanie karty, heh dobre. Jak zostało chyba wspomiane, to dołożyć 100zł i masz 7850, a jak nie masz kasy to 6950.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Dip79: też mi się ta praktyka generalnie nie podoba, ponieważ jak już wspomniałeś, jest to pomaganie na siłę, aczkolwiek z drugiej strony, niektórzy myślą, że do C2D e6300 dołożą GeForce 680 i będą mogli przez 5 lat grać w najnowsze gry w ful HD.

Ale autor wątku wspomniał, iż niedługo wymienia platformę, więc pomogę, ile mogę.

W kwestii 6950 vs 480 stanowczo polecam 6950. Motywuję to dużo mniejszym zużyciem prądu oraz produkcją ciepła przez HD6950.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiałem się między HD7850 a GTX480/570, no i wybrałem gtx480. Nie żałuję, a tobie polecam to samo. I nie pieprzcie że procek nie ogranicza karty, bo zapewniam was, że jest inaczej, nawet na moim przykładzie, gdzie przy 3.5GHz jest o WIELE więcej FPS niż przy oryginalnych zegarach. Jak zależy ci na ciszy i mniejszym poborze prądu to bierz HD7850, bo faktycznie GTX480 bierze bardzo dużo prądu. Cały komp pobiera mi przy oryginalnym napięciu GPU ponad 400W, a przy 0.988V dla gpu już ~40W mniej. Weź też pod uwagę że do komfortowej gry w fullHD potrzeba ponad 1GB - ale jest to zależne np. od detali.

Link to post
Share on other sites

Ja bym wziął GTX 480 sam mam takiego i w idle ustawiasz sobie go na przykładowo 0.900v i 405/920mhz i masz dużo mniej prądu, przy czym jest cisza, w stresie wiadomo jak to referent hałasuje ale idzie przeżyć, przedtem miałem 6950 XFX tego z dwoma wiatrakami sprzedałem go za 650zł bo jak dla mnie więcej wart nie jest i 480tka sporo lepsza. A procka możesz zmienić jak uzbierasz kasę :).

@serwers1104: Twój leci tylko na 730mhz ?:D

Edytowane przez david1206
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przy tym napięciu troszkę ponad 750MHz stabilnie, dalej są arty np. w takim Unigine , ale na "codzień" mam 730MHz, kilka MHz w tą czy w tą, to i tak znacznej różnicy nie zauważę, tym bardziej w benchmarkach. Zależy mi jednak na troszeczke mniejszym poborze prądu, bo to co widze na watomierzu nie nastawia zbyt optymistycznie, aczkolwiek nie ma tragedii :D

Link to post
Share on other sites

W przypadku referencyjnego GTX 480 podkręcanie skutecznie ogranicza system chłodzenia :/ U mnie na Palit GeForce GTX 480 z AXP karta bez najmniejszego problemu osiąga 840Mhz na GPU bez ruszania napięć,a po lekkim podniesieniu to i 900Mhz nie jest problemem :D Nie wspomnę już o kulturze pracy i samych tempach nawet po OC :o Nic dodać nic ująć ;)

 

 

http://obrazki24.pl/images/gtx480jtj.png

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...