Skocz do zawartości

Upgrade Platformy ;p


Recommended Posts

:P:menda: Witam Wszystkich Forumowiczów,otóż sprawa wygląda tak,sprzęt jak w sygn. chodzi oto,dziś do mnie przyjechał AMD Phenom II X4 965 3.4 Ghz BE :D ,wszystko pięknie ładnie tylko niemoge się zdecydować,jaka płytę główna do tego?! bo moja obecna niestety nieobluguje go,chciałbym jakaś pozadna plytke za w miare rozsadna cene na AM3 ale przydala by sie rowniez oblsuga DDR2 800 bo mam dobre pamieci,a niemam co z nimi zrobic wiec wole zeby byly,myslalem nad jakims Asusem znów lub moze cos od Gigabyte??ja myslicie za wszelkie rady,sugestie bede wdzieczny,pozdrawiam :D
Link to post
Share on other sites

a ja proponuję Ci żebyś sprzedał obecne pamięci i poleciał w jakieś DDR3...np A-data

MoBo proponowane przez dRUGs jest dobre

może też być o to, całkiem niezła płytka

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... 78T-E.html

a pamięci bym proponował....

może o takie?

http://www.gral.pl/preview/A-DATA/DDR3_ ... L8_37.html

to chyba tyle na obecny moment, może lepiej podaj przybliżony budżet jaki chcesz na to przeznaczyć, bo tak to i Crosshair III można Ci zaproponować....

 

no i taki mały OT - zapraszam autora wątku do Kolebki Anime (link w podpisie) aby ożywić temat, bo z racji avatara domyślam się, że lubi DB :P

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Te pamiątki będą lepsze w dodatku mają profile pomagające przy O/C(same potrafią podbić sobie napięcie wraz z częstotliwością, czy opóźnieniami):

http://alejka.pl/patriot-ddr3-2x2048mb- ... 0-llk.html

 

Co do Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P to jest nieopłacalna o ile nie chcesz robić CrossFire(też nie warto). Zamiast niej wybrałbym GA-MA790XT-UD4P. Mam taką i naprawdę bardzo stabilnie trzyma napięcie procesora nawet po O/C!

 

EDYTKA:

A za procesor to przepłaciłeś, niczym się nie różni od 955BE. :P

Link to post
Share on other sites

No głównie właśnie się zastanawiałem nad Gigabyte GA-MA790FXT-UD5Pale(3,4 kat raczej niebede wkładał),GA-MA790XT-UD4P,Asus Crosshair III Formula lub coś tańszego ?!głownie chodzi o stabilność i żeby szlo co nieco w OC sie pobawić.Poszeperalem trochu w googlach i na stornie chipa można porównać sobie plytki,i rzekomo wyzej wymienione plytki obsluguja DDR 2 800 mhz :P

http://www.chip.pl/chip/testy/podzespol ... t_products dobrze sie kreca,i szkoda ich,a obecnie chwilowo niemam siana na nowe :menda:

ps.tak jestem fanem DB,jak bylem młodszym oglądałem ostro,wszystkie serie :D

Link to post
Share on other sites

Myślę że O/C będzie porównywalne nawet na GA-MA770T-UD3P, ale tej nie bierzemy pod uwagę ponieważ nie ma chłodzenia na sekcji zasilania.

 

Co do DDR2 vs DDR3.

 

Wątpię aby na płyty z AM2+ wyszły jeszcze wydajniejsze procesory. Kupując taką płytę zablokujesz sobie drogę do modernizacji.

Już teraz wiadomo że 6-cio rdzeniowe procesory będą miały wyłącznie kontroler pamięci DDR3.

Link to post
Share on other sites

Co do konkretnego modelu to nie będę się wypowiadał, ale po pierwsze: nie potrzebujesz żadnej wypasionej płyty głównej żeby podkręcić ten procesor, bo ma odblokowany mnożnik, wystarczy cokolwiek przyzwoitego. Po drugie: jeśli do tego nie planujesz łączenia 2 lub więcej kart graficznych to też nie przepłacaj za obsługę takich bajerów.

Link to post
Share on other sites

Myślę że O/C będzie porównywalne nawet na GA-MA770T-UD3P, ale tej nie bierzemy pod uwagę ponieważ nie ma chłodzenia na sekcji zasilania.

 

Co do DDR2 vs DDR3.

 

Wątpię aby na płyty z AM2+ wyszły jeszcze wydajniejsze procesory. Kupując taką płytę zablokujesz sobie drogę do modernizacji.

Już teraz wiadomo że 6-cio rdzeniowe procesory będą miały wyłącznie kontroler pamięci DDR3.

Nieno Plyta tylko i wyłacznie AM3,w niedalekiej przyszłości pamięci zmienię,ale chwilowo nieda rady wiec mogę obecne wpakować,a wszystkie wymienione płyty tu obluguja je.

http://www.chip.pl/testy/podzespoly-pc/ ... 90fxt-ud5p tu se proszę porównać i wszystkie dane się wyświetlą,tamten link coś świruje.

Link to post
Share on other sites

Do płyty AM3 nie wsadzisz pamięci DDR2 bo gniazda na nie są tylko i wyłącznie na AM2/AM2+. Pomijam oczywiście fikuśne hybrydy.

 

GA-MA790FXT-UD5P - jest na pamięci DDR3 only. Pomijam to że ma pełno zbędnych bajerów. W sumie nie różni się niczym istotnym od GA-MA790XT-UD4P opróćz tego że na tej pierwszej możesz wsadzić dwie karty w CrossFire(16x/16x), a na tej drugiej jedynie(16x/8x).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...