Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze telewizora do 3500 zł


Recommended Posts

Witam mam zamiar kupić TV 42-46 cali. Jedyne kryterium - ma być to LED (żeby pobierał mało prądu i żeby nie robił w lecie za kaloryfer). Zastanawiam się nad sensem kupna telewizora 3D. Posiadam bodajże jeden kanał albo dwa które pozwalają na oglądanie w tym trybie :) Ważne żeby telewizor posiadał możliwość oglądania filmów z usb. Jakie są wasze opinie na temat jakości obrtazu 3D. Czy niie męczy on oczu oraz jak wygląda np mecz piłki nożnej czy tenisa. Prosiłbym odrazu o konkretne modele :)

 

 

 

Pozdrawiam, Piotr.

Link to post
Share on other sites

Jedyne kryterium to led ale musi miec port USB ^^ W tej cenie podejrzewam że każdy nowy telewizor ma coś takiego, Generalnie nie kupuj 3d dla 2 programów w TV. bo kupisz lepszy TV 46 cali jeśli chodzi o jakość obrazu i funkcje niż 42 3d.

Link to post
Share on other sites

Wiesz, mój TV ma taką opcję jednak z niej nie korzystam bo mam Blu Raya i jeśli już odtwarzam film mkv to przez BD i HDMI. Nie wiem czy to prawda ale podobno tak jest lepiej. Mimo to ja na twoim miejscu nie kierowałbym się tym czy telewizor odtwarza przez usb czy nie bo i tak kupując dobry TV(HD) warto kupić też odtwarzacz BD, który nie kosztuje dużo, a każdy odtwarza też mkv. Mimo wszystko najlepszą jakość mamy na płytach Blu Ray a oglądając tylko mkv to trochę tak jakby kupić dobrej jakości sprzęt audio i słuchać tylko mp3.

 

Do 3500 z ciekawych modeli mogę polecić 40 " Sony HX750 z 3d. Ciekawy dizajn, dobry procesor obrazu, po prostu dobry tv. W podobnej cenie można znaleźć jakiegoś Samsunga, LG czy nawet Panasonica, ale generalnie mi osobiście najbardziej podoba się Sony HX750. Co do jakości, to w zasadzie najważniejszy jest dobry sygnał! Kupując jakikolwiek tv HD najważniejsze będzie czy mamy dobry sygnał HD czy nie, jeśli tak to każdy TV będzie w miarę dobry, jeśli nie to nawet najdroższy telewizor będzie do d..y :). Druga rzecz to dobra kalibracja, bo nie oszukujmy się, na ustawieniach fabrycznych telewizory są beznadziejne, szczególnie Samsunga. Kolory przejaskrawione, podświetlenie na maksa itd.. ogólnie lipa. Trzeba się napocić, aby czerń, kolory, ostrość itd wyglądały naturalnie i wbrew pozorom bardzo trudno tego dokonać bez fachowca i odpowiedniego sprzętu. Po dobrej kalibracji nawet niski model TV może zachwycić jakością gdy mamy HD czy Full HD.

 

Na koniec od razu mogę ci napisać, że nie ma sensu wybierać telewizora w sklepie "oczami". Po prostu nie da się ocenić, który tv będzie lepszy w sklepie gdzie ustawienia są nienaturalne, a nie ma co myśleć o jakiejkolwiek kalibracji w sklepie. Z reguły ludzie wybierają ten telewizor, który świeci mocniej, ma mocniejsze kolory i ostrość. Błąd!

Link to post
Share on other sites

Witam.

Co do technologii 3D to w TV masz konwersję obrazu z 2D do 3D także jak chcesz coś pooglądać w trzech wymiarach nie potrzebujesz kanału 3D. Czy jest sens brać 3D czy nie to Ci nie powiem bo jest to według mnie subiektywne odczucie, także sam się nad tym zastanów. A i za tą kwotę śmiało kupisz coś pokroju 46" 3D.

Moje propozycje 3D:

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-47lw5400.bhtml

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-46pfl5507k.bhtml

i zwykły LED:

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-46pfl6606h.bhtml

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue46es5500.bhtml

Osobiście skłaniam się ku Philips 46PFL5507K

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

breen na telewizorach to od razu widać, że się nie znasz :D

Ja ekspertem również nie jestem w tej dziedzinie, więc konkretnie doradzać nie będę.

 

Czyżby? A niby dlaczego to ja się nie znam? Konkrety poproszę.

 

Akurat co do TV to kiedyś pracowałem w branży, natomiast ostatnio miałem okazję przyglądania się profesjonalnym testom i kalibracji więc wiem co piszę :).

Link to post
Share on other sites

ja dodam od siebie ze naprawdę zastanow się nad tym 3d ponieważ przy tanich tv z 3d aktywnym okularów

najczesciej brak w pudełku. Trzeba dokupic odzielnie co podnosi cenę dopiero oczko wyzej w tv z 3d pasywnym są w komplecie bo koszt produkcji okularow pasywnych jest tańszy albo za za ta samą cenę szukasz i dostajesz to kosztem gorszej jakosci obrazu 2d. Po prostu nie ma nic za darmo.Popieram kolegę breen mądrze mowi dodam tylko że według mnie jest własnie największa różnica w jakosci odbioru sygnału cyfrowego sd miedzy najtanszymi tv a tymi lepszymi a pomimo tego że glowne kanały będą w hd to cyfrowe sd jeszcze długo nie zniknie chociażby z powodu za niskiej przepustowosci łącza internetowego/kablowego tak wiec jak zwykle wiadomo że na autostrady najlepsze są inne auta i nie patrzysz wtedy aż tak bardzo na wytrzymałość zawieszenia a do jeżdzenia po dziurach co innego ja bym radził odpuscić sobie 3d a szukać z jak najlepszym skalowaniem sd.Modele zeszloroczne też bym sobie odpuscił no chyba ze naprawdę wysokie modele ale z reguly ich cena nie spada az tak by było to warte uwagi.Osobiscie to poleciłbym ci philipsa 5007 bez 3d albo taki sam technicznie 5507 z 3d ale okulary trzeba kupić oddzielnie. Wart uwagi jeszcze jest sharp 830 i toshiba tl963 i naprawde warto zaplacić dodatkowo za skalibrowanie tv a najlepszym jakościowo odtwarzaczem wszelkich plików był i pozostanie pc

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...