Skocz do zawartości

jaki monitor Full HD do 1300 zł ?


Recommended Posts

Czy możecie mi polecić najlepszy z najlepszych monitor do 1300 zł ? Głównie bedzie używany do wymagających najnowszych gier i żeby miał piękny ostry obraz . Chce aby był dosć duży tak z 24" lub troszke mniej. Poleccie mi takiego najlepszego do tej ceny i moich wymagań w grach

Link to post
Share on other sites

Kolega podał modele 120Hz. Rzeczywiście do gier jest to najlepsze rozwiązanie, jednak wiąże się z tym pewna niedogodność. W przypadku takiej częstotliwości niewskazane jest schodzić poniżej 60 fps w grach. Będzie widać to tak jakby nie było płynnie (zależy od użytkownika). Natomiast w przypadku częstotliwości 60Hz w zasadzie powyżej 60 fps już nawet nie zauważysz żadnej różnicy. Takie są doświadczenia moje i innych graczy, szczególnie tych grających zawodowo (widać to głównie w grach FPS). Dlatego dobór monitora powinien być uzależniony od posiadanej karty graficznej.

Link to post
Share on other sites

Czyli mam rozumieć że do tych monitorów co mi podałeś ta karta śmiało uciągnie wszystkie gry na najwiekszych detalach jakie mogą być ... w Full HD ?

 

No i odpowiedz mi jeszcze który monitor z tych trzech bedzie najlepszy ? I jesli by były jakieś jeszcze ciekawe monitorki to podajcie mi linki albo nazwy do nich. ;) Dzieki

Link to post
Share on other sites

A wiec zastanowie sie nad tymi dwoma BenQ XL2410T i XL2420T .... myśle że ten 2420T bedzie lepszym wyborem

 

Ale ktoś w opiniach tego Benq XL2420T pisał że po 10 dniach jak go użytkował piksele padły a dokładnie 5. Czy jest to częste zjawisko przy tym monitorze że zdarzają sie martwe piksele podczas użytkowania ?

Link to post
Share on other sites

po 10 dniach jak go użytkował piksele padły a dokładnie 5. Czy jest to częste zjawisko przy tym monitorze że zdarzają sie martwe piksele podczas użytkowania ?

nie jest, po prostu jakiś tam odsetek matryc jest uwalony fabrycznie, a wychodzi dopiero po pewnym czasie użytkowania

od tego jest gwarancja, żeby jak ci się taki monitor trafi, wymienili na nową sztukę

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...