Skocz do zawartości

zestaw komputerowy do 3500 zł


Recommended Posts

Zamierzam poskładać sobie nowy komputer co sądzicie o wybranych przeze mnie podzespołach:

 

Procesor: Intel® Core™ i7-960 (3.2 GHz, 8 MB Cache, 4.8 GT/s) BOX

 

Płyta: Asus Sabertooth X58 LGA 1366

 

Pamięć: Corsair DDR3 2x 4GB 1866MHz CL9 Vengeance

 

Dysk 1: OCZ Vertex 3 SSD SATA III 500/550 mb/s

 

Dysk 2: Seagate 1 TB Barracuda 7200.12 (32MB, Serial ATA III)

 

Grafika: Gygabyte ATI Radeon 4850 PCIe

 

Zasilacz: Corsair CMPSU-600CXV2EU - 600W

 

Obudowa: Tracer premium Case (zostanie po dotychczasowym komputerze)

 

 

Po 1: Procesor czy warto inwestować w podstawkę LGA 1366 i procesor w procesie technologicznym 0,45 nm czy lepiej coś na LGA 1155 ale za to w standardzie technologicznym 0,22 nm czy LGA 1366 ma jeszcze przyszłość?

 

Po 2: Płyta główna obsługuje pamięci w trybie tripple channel czy nie lepszym posunięciem będzie zakup 3 modółów? I czy pamięć o taktowaniu 1866 Mhz będzie dobra czy lepiej cos o taktowaniu 1600 Mhz?

 

Po 3: Grafika zostanie mi z dotychczasowego komputera nie jestem fanatykiem gier więc lepsza mi nie jest potrzebna ale czy nie będzie to tzw. Wąskie gardło ponieważ dzisiaj procesory i chipsety ściśle współpracują z kartą graficzną

 

Po 4: Czy ten zasilacz da radę czy lepiej kupić mocniejszy na ten zestaw?

Proszę o wszystkie rady i sugestie

Link to post
Share on other sites

Zależy do czego ma być ten zestaw proponuję

Płyte:ASRock P67 Extreme6

Proc:i5 2500k

Obudowa:SilentiumPC Brutus 410

Chłodzenie:SilentiumPC Fortis Myślę, że reszta może zostać (ktoś jeszcze powinien wypowiedzieć się w sprawie dysków).

Edytowane przez royceda59614
Link to post
Share on other sites

kup sobie procesor intela z drugiej generacji bo skok wydajnościowy jest na serio spory. Najlepiej 2500k

Zasilacz da rade

Chłodzenie wystarczy boxowe bo jak otworzysz obudowe to temperatura i tak spadnie o 20 stopni ;] Gorzej z hałasem. Na siłę możesz kupic któryś z tych dwóch:

http://pclab.pl/art44739-49.html - ten chciałem brać przez otwarciem obudowy

http://pclab.pl/art44739-37.html

Ja dopiero na zimę zainwestuje w wiatraki.

Gorzej z grafiką bo tam ważna jest cyrkulacja powietrza, ale 70 stopni max w crysis 2 na max detalach to raczej nie jest az taki zly wynik jak na 560ti OC;/

Edytowane przez kropka89
Link to post
Share on other sites

Jw. - nie podałeś przeznaczenia dla tego zestawu...

ad.1 - moim zdaniem nie warto

ad.2 - po co kupować platformę z trójkanałowym kontrolerem pamięci i tego nie wykorzystywać? (zwłaszcza, że cenny DDR3 są niskie), wyższa częstotliwość takowania pamięci nie zawsze oznacza wyższej wydajności

ad.3 - jeżeli nie grasz to HD 4850 nie będzie wąskim gardłem (zresztą nawet na nim da radę jeszcze sensownie pograć), będziesz wykorzystywał GPU do obliczeń?

ad.4 - zasilacz o takiej mocy jest w zupełności wystarczający

Link to post
Share on other sites

No chyba z tym boxem, to się zagalopowałeś trochę :D . Jak się kupuje proca z dopiskiem k (odblokowany mnożnik), to po to aby go podkręcić.

A jak już proponujesz i2500k to zaproponuj do tego jeszcze jakieś mobo.

 

mobo ty zaoferowałeś i nie mam nic przeciwko ;) Ale po co on miałby kręcić skoro nie ma po co? Ja niby miałbym po co ale komp mi bez problemu wyciąga a bez dodatkowego chłodzenia nie ma sensu się w to bawić zwłaszcza jak temperatura w domu potrafi sięgać 30 stopni :)

I nie zagalopowałem się z boxowym. Grałem w crysis 2 na max detalach i po parunastu minutach temperatura sięgała 75 stopni. Górna część obudowy aż parzyła ;/ Po otwarciu obudowy, temp procka nie przekracza 60 stopni ;]

Link to post
Share on other sites

Pewnie! Wydać 100zł mniej a za rok wymieniać procka i płytę bo jednak potrzebne są dodatkowe megaherce. NICE!

ALBO

Kręcić proca dokupywać chłodzenie bo przecież taka moc nie może się marnować i korzystać z kompa do przeglądania stron, paru gierek (które i tak pójdą na low/mid detalach bo przeciez ma Gygabyte ATI Radeon 4850) i filmów xD

sory ale to zbyt irytujące jak na moje nerwy

Link to post
Share on other sites

Nie 100zł mniej tylko z płytą oszczędności mogło by wyjść ze 300/400zł, które przy ograniczonej ilości pieniędzy można wydać na np:kartę graficzną (przy kompie do gier).

A ktoś kto nie podkręca i tak nie będzie potrzebował dodatkowej mocy jak to ty mówisz za rok.

Mocnych procesorów używa się nie tylko do gier, jak ktoś chce przeglądać neta niech kupi i3.

A jak się już kupuje te płytę do OC i proc do OC to można wydać te 150zł na chłodzenie proca i 150zł na obudowę. Myślę, że trzeba dbać o swój sprzęt. I chyba nie jestem w tym osamotniony. :D

I nie ma o co się kłócić bo my możemy gadać, a kupujący i tak sam zadecyduje. :)

Link to post
Share on other sites

Płyty nie kupuje się słabej. Kupując płytę wychodzisz w przyszłość i analizujesz sprzęt jaki w przyszłości mógłbyś wsadzić. A procesor jest tańszy 100zł. Dzisiaj wydajne procesory wykorzystuje się albo do gier albo do symulacji, programowania i nie sądzę, żebym ten użytkownik chciał z tego korzystać :)

Tak z ciekawości pochwal się swoim sprzętem i parametrami i jeszcze napisz do czego go wykorzystujesz:)

Link to post
Share on other sites

Wszyscy gadają o tej przyszłości, a jak przychodzi co do czego to i tak wymieniają wszystko :) .

Oczywiście wiem że najlepszym procem dla niego był by i5 2500k. A jak ten użytkownik będzie chciał na tym grać (HD 4850) to się mocno :cenzura: rozczaruje :D .

A moją konfiguracją nie ma się co chwalić, lepiej przemilczeć. Jak to mówią nie stać mnie na "piniądze" :(

Link to post
Share on other sites

Odkąd miałem świadomość tego co mam pod maską to zazwyczaj nie musiałem wymieniać wszystkiego. Procesor 1,5x szybszy, do tego jakaś grafika lepsza, a wszystko to w granicach dodatkowych 500zł :) bo stary sprzet szło sprzedać za nie tak małe sumki.

Skoro nie znasz się na OC to nie wiem po co tyle o tym gadasz ;) Ładować w sprzęt można niemalże bez końca ale to jest jak parabola. Na początku powoli rosną ceny wprost proporcjonalnie do możliwości/wydajności sprzętu, a potem już jest to nieopłacalne :)

 

Także ja podtrzmuje swoją opinie: i5 2500k + nawet ta tańsza płyta ASRock P67 PRO3. Jak uzbierasz kasę to możesz wymienić grafikę i chłodzenie i zająć się jednocześnie kręceniem. Chłodzenie procka możesz nawet wcześniej wymienić, żeby były niższe temperatury i nie brzęczał tak mocno bo ten boxowy jest dość słyszalny.

 

A tak w ogóle jeśli jest to komp do pracy to warto jeszcze zastanowić się nad 8 rdzeniowym buldozerem AMD X8 FX-8120, które kręcą się bardzo dobrze i ich zaleta polega na lepszej wydajności przy wielu wykonywanych procesach. No ale w wyborze płyty nie pomogę.

Edytowane przez kropka89
Link to post
Share on other sites

Skąd wiesz że nie mam pojęcia o OC :o .

Nie powiesz chyba że nowa obudowa i chłodzenie są nieopłacalne :x .

Pokazałem mu droższą płytę ponieważ jest na podobnym poziomie cenowym jak Sabertooth którego podał.

Narpiew gadasz że się nie znam a potem przyznajesz mi rację. %-)

Link to post
Share on other sites

Posiedziałem troszkę i okazało się, że konfiguracja na LGA 2011 nie jest aż tak zabójczo droga co o tym myślicie:

Płyta: Asus P9X79

Procesor: Intel Core i7 3820 3,60 GHz BOX

Pamięć: Corsair DDR3 2x 4GB 2133MHz CL9 Vengeance Red

Dysk 1: OCZ Vertex 4 SSD 2,5" 128GB 535/200 MB/s 120k IOPs

Dysk 2: Seagate 1 TB Barracuda 7200.12 (32MB, Serial ATA III)

Zasilacz: OCZ Fatal1ty 550W 80+ modular SLI PSU 135mm LED

Obudowa: Tracer TRO-790 XENO 4LifeHF 450W Prescott (taką mam w starym kompie)

Grafika: Gygabyte ATI Radeon HD 4850 1 GB

 

Poszukałem oczywiście trochę w różnych źródłach i okazało się, że taki zestaw można nabyć za 3671 zł co o tym myślicie?LGA 2011 ma raczej większą przyszłość :)a co do grafiki to też myślę o zmianie ale nie wszystko naraz bo kasy nie wystarczy:)obudowe to chyba też zmienie i to odrazu:)PS. Zastanawiam się jeszcze nad zmianą chłodzeni procesora ale myślę, że Box na jakiś czas starczy:)

Edytowane przez bartekfigura
Link to post
Share on other sites

Więcej za 5 części chyba nie da się więcej wydać :) Nie wiem czemu tylko bierzesz plyte z quad channel a do tego ramy pod duala ? I zasilacz za słaby bierz coś około 1000W i obudowę obowiązkowo wymienić z panelem dotykowym z fronu... a jak będziesz miał urodziny to gfa 690 najlepiej pod sli

Link to post
Share on other sites

Jeśli Cię stać na LGA2011 to czemu nie. Ja zmieniłbym te pamięci 2x4GB 2133MHz na 4x4GB 1333MHz żeby pracowały w quad channel. No i na pewno obudowę. W starym Tracerze będziesz katował te nowe podzespoły, nie rozumiem ludzi którzy do topowych zestawów kupują obudowę za 50zł i narzekają na hałas, kurz i wysokie temperatury. No i zasilacz do wymiany, ten jest już stary.

Link to post
Share on other sites

Właśnie sie dowiedziałem, że ta płyta obsługuje Quad channel heh:) i sądzisz, że lepiej jest kupić 4 moduły o niższym taktowaniu niż 2 o wyższym? Co do obudowy to właśnie szukam czegoś ciekawego a zasilacz no cóż policzę wszystkie obciążenia i coś dobiorę :)

PS. Co sądzisz o takich pamięciach? nawet tańsze od tamtych co poprzednio dobrałem ale przynajmniej są 4 moduły:)

Corsair DDR3 4x 4GB 1600MHz CL9 Vengeance

Edytowane przez bartekfigura
Link to post
Share on other sites

Z obudów to jaeśli tanio:http://www.silentiumpc.com/gladius-800-window-pure-black-gd-800w/?lang=en CM 692II Advanced lub http://forum.benchmark.pl/topic/26261-faq-obudowy-poradnik-dla-laikow/ i wybierz coś ładnego :)

Pamięci te Vegance 4x1600 będą pewnie tak samo szybkie jak 2x2133 a masz więcej RAMU.

Odnośnie zasilaczy to nie wiem co jest teraz dobre bo od roku siedzę na laptopie, szukaj Enermaxa, Seasonica, Corsaira ostatnio popularne są też XFX 550W

Edytowane przez misiek12_sdz
Link to post
Share on other sites

Dzięki za te linki wybrałem naprawdę fajną budę:)SilentiumPC Regnum RG-L50 Pure Black - bez zasilacza co o tym myślisz?

jeśli chodzi o pamięci to coś takiego Corsair DDR3 4x 4GB 1866MHz CL9 Vengeance i jeszcze myślę nad zasilaczem ale chciałem wybrać model o mocy około 700 W bo kto wie co w przyszlości jeszcze wsadzę do tej fajnej budy :) wolał bym mieć zapas mocy:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...