Skocz do zawartości

Aparat cyfrowy w granicy 1000zł


Recommended Posts

Witajcie.

 

Chciałbym kupić aparat, który zastąpi mojego obecnego Olympusa C-765 UZ. Przeglądając różne tematy i testy natrafiłem na 3 modele, które mnie zaciekawiły:

1. Sony Cyber-shot DSC-HX9V

2. Samsung WB600

3. Canon PowerShot SX220 HS

 

Jeśli chodzi o aparat to przede wszystkim zależy mi na tym, żeby mieścił się w kieszeni bo obecny Olympus jest niemożliwy do schowania przez jego obiektyw.

Cena jaką chcę przeznaczyć to coś w granicach 1000zł (ewentualnie +/- 200zł)

 

Co wy byście polecili? Niekoniecznie z tych 3, które podałem jeśli jest coś lepszego?

Mnie najbardziej zaciekawił podany wyżej Sony, z tym, że czytałem, że można go ładować tylko przez USB lub bezpośrednio przez sieć. Tzn, że nie ma możliwości aby wyjąć baterię i ładować ją na ładowarce?

 

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Posiadam Canon PowerShot SX220 HS i mogę powiedzieć jedno, jestem z niego zadowolony. Zdjęcia i filmy robi porządnej jakości. Używany do zdjęć do rodzinnego albumu jak i w ekstremalnych sytuacjach tzn. zdjęcia do dokumentacji technicznej. Gdzieś na forum wrzuciłem chyba zdjęcia zrobione tym aparatem :) O tutaj ===>> http://forum.benchmark.pl/topic/31502-modding-atcs-840-black-edition/page__st__40 Zdjęcia z moim WC :) Zdecydowanie polecam. Do tego jeszcze jest niewielkich rozmiarów :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

A cos w tej cenie z manulaną regulacją obiektywu?

Chodzi ci o ręczne obracanie obiektywu w celu "zoomowania", czy ręczne ostrzenie MF (manual focus) ?

W pierwszym przypadku trochę tych aparatów jest, najczęściej hybrydy Fuji (s4200/s4300/s4500) i wiele innych tyle że droższych.

Jest jeszcze kilka (np Nikon L810) w którym do "zoomowania" służy taki wihajster z lewej strony obiektywu.

Chcąc mieć możliwość ręcznego ostrzenia trzeba głębiej poszukać i raczej więcej wydać ^^

Link to post
Share on other sites

Czyli potrzebujesz aparatu z jasnym obiektywem by uzyskać małą głębię ostrości (pierwszy plan ostry a tło rozmyte). W przypadku kompaktu jest to trudne czasem do osiągnięcia że względu małą matrycę, dlatego szukaj aparatu z możliwie jak największą matrycą i obiektywem np. f/1.8.

Link to post
Share on other sites

Myśle że chodzi mi o to drugie, chciałbym ogolnie aparat gdzie mogę wyostrzyc własnie by rozmyć tło

Czyli manualne ostrzenie (MF) jest ci w sumie zbędne ;)

Wystarczy dowiedzieć się od czego zależy mała głębia ostrości i poszukać aparatu który (w odpowiedniej cenie) to tło w miarę rozmyje.

Tak jak wyżej bajker napisał: 1. jasne szkło, 2. jak największa matryca, a do tego odpowiednia długość ogniskowej.

Warto też doczytać o sposobach odseparowania głównego elementu z tła gdy nie posiada się super lustrzanki FF i super jasnego obiektywu.

Ze swojej strony mogę polecić Samsunga EX1. Cena jak widzę już niewiele ponad 800zł, chyba że 3x zoom to za mało.

Link to post
Share on other sites

Samsung EX2F owszem już jest dostępny niestety cena.... :/ prawie 2k całkiem "z czapy" bo za tyle to można całkiem sensowną lustrzankę. A jak by tak poszukać używeczki ? Będzie o niebo fajniejszą zabawką i z większymi możliwościami.

Miałem zaproponować coś z wymienną optyką np Olympusa E-PL1 czy 2, ale jak zobaczyłem cenę E-PL2 to mi przeszło :P

Link to post
Share on other sites

Ogolnie mialem wczesniej jak sie nie myle sony dsc-hx7v który miał ta opcje rozmycia w sobie robił to zapewne cyfrowo, ale ulegl awari nie zamknął się obiektyw i bujam sie z serwisem bo twierdza ze zawilgotnienie i wypytuja w jakim cieplym kraju bylem i gdzie trzymalem aparat... no cóż ale jako że byłem zadowolny z aparatu to postanowiłem kupić Sony HX10V.

 

Do bardziej ambitnej zabawy może się skuszę w przyszłości by odkupić od mojego ojca nikona d300 (lub 3000) nie pamiętam którego ma :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...