Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam , posiadam internet 10mb z neostrady oraz modem Livebox z którego bezprzewodowo mój brat ciągnie neta przez Wifi ja natomiast modem mam podłaczony za pomocą kabla USB. Wszystko było by super gdyby internet nie rozłączał mi się np gdy odchodze na pewien czas od kompa albo gdy mój brat sciąga jakis spory plik (wtedy musze nawet resetowac modem bo odłaczenia kabla nie pomaga). Czytałem różne podobne wypowiedzi osób po takich cięzkich przejściach ale nic jeszcze nie pomogło , łacznie z oszczędzaniem energii gdy komp jest w spoczynku.

 

Prosze o pomoc!

 

Z góry dziekuje i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

kolego livebox nie jest taki zly ja ni mam większych problemów oprócz oczywistych słab możliwości konfiguracji i słaby zasięg wifi miałem liveboxa v 1.0 i v 2.0 (teraz mam) mam też telewizję więc jest router za darmo więc nie narzekam

Link to post
Share on other sites

kolego livebox nie jest taki zly ja ni mam większych problemów oprócz oczywistych słab możliwości konfiguracji i słaby zasięg wifi miałem liveboxa v 1.0 i v 2.0 (teraz mam) mam też telewizję więc jest router za darmo więc nie narzekam

Ja chciałem wymienić swojego liveboxa wersje 1.0 na 2.0 to w tp kiedyś usłyszałem,że jak chodzi to nie ma potrzeby wymieniać i nie dostane nowego dopiero jak się zepsuje. Jak uzyskałeś wersje 2.0?
Link to post
Share on other sites

zabierz liveboxa ze wszystkim co do niego dostałeś pojedź do punktu i poproś o wymianę ja tak zrobiłem ok 6 mies temu i dali mi bez problemu

 

jak nie to przyjdź następnego dnia i powiedz że np. wifi wywala lub że masz jakieś inne problemy wymyślisz coś :)

Link to post
Share on other sites

Ponawiam pytanie: czy to jest ten RJ 45? http://www.laro.com..../kab_pol/3439��, łącze mam 10 mb, stanie się coś jak wezme np kabel 15MB?

 

 

EDIT: znalazłem ten kabel w pudełku z dekoderem od TP, kolorystycznie jest troche inny ale net działa, jednak na speed teście pokazuje tylko 1MB czy to wina tego kabla?

Edytowane przez Kroju
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

A jestes pewien ze te rozlaczania to wlasnie tylko przy zasysaniu duzych plikow?

Mi ostatnio pada neostrada na tym livebox 2.0, glownie wieczorami 20-23, teraz zmienilem sobie na stary router edimaxa i poki co od 2 dni cisza.

Z tym ze na obecnym routerze mam wieczorami wlasnie w tych godzinach lagi w gierkach, w sensie duze pingi, prawdopodobnie od tego livebox sie rozlaczal natomiast ten edimax jakos sobie z tym radzi tyle ze laguje.

 

Najlepsze rozwiązanie to wywalić tego srajboxa i kupić sobie normalny router - jak tak zrobiłem i net śmiga jak ta la la.

Wlasnie w tym problem ze wiele osób (w tym ja) zostalo wsadzonych na mine, bo tp dalo do podpisania nowe umowy z "telefonia internetowa", niby nic problematycznego a jednak jak sie okazalo trzeba miec telefon podpiety non stop pod wlasnie ten obsrany livebox i ja nie moge tego wymienic, czekam na koniec umowy i potem wywalam ta telefonie internetowa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...