Skocz do zawartości

Karta dla athlona X3


Recommended Posts

Witam, planuję kupno karty graficznej i chciałbym zapytać o poradę aby najlepiej wykorzystać możliwości nowego sprzętu. Moja konfiguracja:

CPU: Athlon X3 440 3 GHz

Mobo: Biostar GF8100 ME2+ TE

RAM: 4 GB 800 MHz Kingston

PSU: Tracer 450W (zakupiony OCZ 600W czeka na nową grafikę)

obecne GPU: GF GT240

 

Budżet: około 550 zł + ewentualne koszty wysyłki (używki wchodzą w grę)

Najpierw myślałem o hd 6850 ale stwierdziłem że przy niewielkiej dopłacie można zdobyć używanego hd 6870 tylko tu nasuwa się pytanie czy procesor będzie ograniczał kartę i w jakim stopniu a także czy ewentualne podkręcenie procka da jakieś efekty w tym zakresie.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Procek do OC - 3,6GHz to powinien być Twój cel, a najlepiej jeśli podkręcisz go do najwyższej stabilnej częstotliwości.

Wtedy możesz brać HD6850, a jak nie przeszkadza Ci dopłata, to i HD6870.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No kapci z nóg nie zrywa...

 

Podkręć go, bo będzie Ci ograniczał HD6870. W przypadku HD6850 biedy nie będzie, ale też zalecam OC.

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Procek jest na rdzeniu RANA , wiem że te procesory odblokowywały się do Athlon II x4 a czasmi do Phenomów II . Spróbuj , tylko nie wiem jak wygląda sprawa z twoją płytą główną , czy posiada takie opcje , jak nie to wgraj najnowszy bios i popatrz ;p.

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem te opcje w biosie i raczej nie ma tam odblokowywania rdzeni, ten chipset jest jakiś dziwny. Bios wgrywałem najnowszy, na szczęście można chociaż podkręcić procka. Tylko nie wiem na ile pozwoli chłodzenie bo mam asus chilly vent lux http://www.pcper.com/reviews/Cases-and-Cooling/Asus-Chilly-Vent-Lux-AMD-CPU-Cooler-Review?aid=359.

Link to post
Share on other sites

Nie dowiesz się, póki nie zaczniesz podkręcać procesora. Trzymaj się maksymalnej temperatury 65-70*C pod obciążeniem.

http://owebu.bloger.cz/obrazky/owebu.bloger.cz/obrazky/Asus-ChillyVentLux-2.jpg

Stopka chłodzenie jest strasznie matowa...Mojemu CNPS 10X zafundowałem lapping (polerowanie podstawki) i było warto - spadek temperatur w stresie o 7-8*C. To bardzo dużo...Ale u Ciebie może być to może 5*C - może więcej, może mniej, ciężko tak wróżyć, ale możesz wypolerować sobie podstawkę. Spadek temperatur nawet o 3*C w stresie to zawsze coś.

A tak powinien wyglądać efekt:

http://lib.store.yahoo.net/lib/svcompucycle/article-lapping1.jpg

Oczywiście tutaj widać miedzianą podstawkę, ale powinieneś uzyskać podobny efekt :) 2 godziny polerowania i powinno Ci się udać.

Czy warto ? Z pewnością. Dla fana OC lapping podstawki chłodzenia to sama przyjemność :D

Edytowane przez Ave20
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

800, 1000, 1200, 1600, 2000.

 

Ja używałem płynu do mycia okien zamiast wody - natryskiwałem na papier ścierny i szlifowałem podstawkę W JEDNYM KIERUNKU.

Na koniec pasta polerska i frotowa szmatka - 5 min polerowania wystarczy. Efekt z pewnością zobaczysz i odczujesz. Wg mnie warto poświęcić chwilę wolnego czasu na każdy zabieg który pomoże praktycznie za darmo obniżyć temperaturę pracy podkręconego procesora :)

 

Najwięcej czasu spędziłem przy gramaturze 1600. Papier o gramaturze 2000 to już w zasadzie formalność, choć naturalnie przykładałem się z taką samą zaciekłością :P Później pasta polerska i...to tyle.

 

Teraz zbieram się jeszcze ku polerowaniu procesora.

 

Jak nie wiesz co i jak, wejdź na YouTube i wpisz "lapping". Znajdziesz polskie poradniki co i jak.

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Zakupiłem hd 6850 na tej aukcji http://allegro.pl/no...2470897907.html.

Myslę że sie opłacało za tą cenę, zobaczymy jakie zalman robi gpu:)

 

haha, za tę cenę - jak najbardziej ^^ Wg mnie, zrobiłeś bardzo dobry interes. Fakt, karta nie posiada radiatorów na pamięciach, ale wiele kart ich nie ma, a w cenie za którą ją kupiłeś...nawet bym się na to nie patrzył.

ZALMAN swojego czasu robił bardzo przyzwoite chłodzenia. Jeśli podobnie będzie tutaj, to naprawdę taniej nie mogłeś kupić HD6850 :)

Link to post
Share on other sites
No ja nie widzę, bo jest niedostępny, ale dzięki za podzielenie się ładnym opisem przedmiotu i fotkami na techplanet.pl :)

Napewno dam znać co i jak po zainstalowaniu nowych części

 

Byłoby fajnie dowiedzieć się czegoś o chłodzeniu tego ZALMAN'a, bo z recenzją to niestety ciężko na necie :/ Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...