Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Przymierzam się pod koniec miesiąca kupić zestaw do pracy i gier za mniej więcej 6000 zł. Cena może się różnić. Do tej chwili wybrałem:

 

 

Karta graficzna:

- ASUS GTX 670 TOP

 

Procesor:

- i7 2700k

 

Płyta główna:

- ASUS P8Z77-V PRO

 

RAM:

- Corsair Vengeance LP 8 GB 1600

 

Dysk SSD

- OCZ VERTEX 4 128 GB

 

Dysk HDD

- Seagate 500GB

 

Zasilacz:

- OCZ ZT Series 750W

 

Obudowa:

- Corsair Carbide 500R

 

Chłodzenie:

- Scythe Mugen 2

 

DVD R/RW

- Asus DRW-24B5ST Black BOX

 

Mam parę pytań do samej konfiguracji:

 

- Czy warto dopłacić do Ivy? Z tego co czytałem to po oc mocno się grzeją.

- Czy będzie trzeba podbić procka, żeby nie ograniczał karty graficznej?

- Czy warto brać ram z wyższymi taktowaniami niż obsługuje procesor? Ma to wpływ na wydajność?

- Czy warto dopłacić do chłodzenia Noctua NH-D14 (SE2011) i czy da rade ewentualnie bezproblemowo załatwić mocowanie na LGA 1155?

 

Proszę o sugestie co do ewentualnych zmian.

 

Sprzęt będę brał z morele lub agito w zależności jak będzie z dostępem podzespołów. Raczej byłbym skłonny kupić całość w jednym.

 

PS

Nie, nie chce sprzętu od AMD :)

Link to post
Share on other sites

Praca tzn. coś z grafiką?

 

Tak, obróbka grafiki pod szablony stron www i wszystko co związane z ich tworzeniem. Dlatego też wziąłem i7 a nie i5. Myślę, że będzie lepszym wyborem przy pracy z wieloma aplikacjami odpalonymi na raz.

Link to post
Share on other sites

CPU: i7 2600k

RAM: 16 GB 1600 MHz jakikolwiek

MOBO: Asrock P67 Pro 3 Gen 3 lub Asrock Z68 Extreme 3 Gen 3 (SLi / Cf + integra)

SSD: Crucial M4 lub Samsung 830 128 GB lub 256 GB

HDD: WD Caviar Green 2 TB (magazyn)

PSU: XFX 550 W

GPU: Gtx 670

Case: zależnie od upodobań

 

Mam parę pytań do samej konfiguracji: - Czy warto dopłacić do Ivy? Z tego co czytałem to po oc mocno się grzeją. - Czy będzie trzeba podbić procka, żeby nie ograniczał karty graficznej? - Czy warto brać ram z wyższymi taktowaniami niż obsługuje procesor? Ma to wpływ na wydajność? - Czy warto dopłacić do chłodzenia Noctua NH-D14 (SE2011) i czy da rade ewentualnie bezproblemowo załatwić mocowanie na LGA 1155?

Ivy się grzeje przy OC i jest droższe. Pozostałbym przy SB.

 

Nie będzie ograniczał.

 

Tak. Możesz przestawić w BIOSie z 1333 MHz (domyślnie dla SB) na 1600 MHz. Szybsze taktowanie przyda się w pracy.

 

Zamiast Noctua NH-D14 polecam Thermlight Venomous X + Enermax.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

Ani Timngi, ani takty nie maja wpływu na pracę na SB :(

Sprawdzałem osobiście kilkukrotnie - 1333MHz cl9 vs 1600MHz cl9 vs 1600MHz cl7 - zero róznicy. Dosłownie niezauważalna, w trakcie pracy nie zaobserwowałem żadnego skoku wydajności. Na LGA 2011 za to czuć różnicę, ale na SB zero różnicy.

 

Jak to komp do pracy to rozważ poważnie zakup 32GB ramu.

CPU jak najbardziej 2600K, do tego mobas na Z68, Z77 ze wsparciem dla quicksynca ;) i 32Gb ramu i można pracować.

Link to post
Share on other sites

Jak to komp do pracy to rozważ poważnie zakup 32GB ramu. CPU jak najbardziej 2600K, do tego mobas na Z68, Z77 ze wsparciem dla quicksynca ;) i 32Gb ramu i można pracować.

16 GB na początek wystarczy, jak zacznie brakować to zawsze można dokupić.

 

Zasilacz 550W i te płyty co polecacie wystarczą na późniejsze OC procka w granicach 5Ghz? Sli nie mam zamiaru robić

XFX 550 W wystarczy. To czy procesor poleci na 5,0 GHz w dużej mierze zależy od samego CPU. Według testów można zrobić 5,1 GHz na Asrock P67 Pro 3 (B3). Do tak dużego OC będzie potrzebne konkretne chłodzenie.

 

Ani Timngi, ani takty nie maja wpływu na pracę na SB :( Sprawdzałem osobiście kilkukrotnie - 1333MHz cl9 vs 1600MHz cl9 vs 1600MHz cl7 - zero róznicy. Dosłownie niezauważalna, w trakcie pracy nie zaobserwowałem żadnego skoku wydajności.

Potwierdzam.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

Tylko pamiętaj o filtrach przeciwkurzowych ;)

 

Faktycznie jak się jej trochę bardziej przyjrzałem to licho u mniej pod tym względem. Chyba lepiej jak wezmę Regnuma - prawie 150 zł taniej i lepiej wyposażony.

 

Po uwzględnieniu waszych propozycji, zestaw wygląda teraz tak:

 

http://www.arest.pl/...iguracja-608276

 

SSD jednak zostane przy Vertex 4. Po nowym firmware jest dużo lepszy od Crucial M4 i tańszy.

 

HDD 2TB to za dużo. 500GB ma posłużyć jako dysk backup dla tego SSD. Posiadam jeszcze w domu dysk 1TB na magazyn.

 

Ram zwiększyłem do 16GB. 32 nie ma sensu, bo nawet te 16 będzie ciężko wykorzystać.

 

Wymieniłem zasilacz na porządne 550W.

 

Zasilacz jak i obudowa mają mi posłużyć na parę zestawów komputerowych, więc zależy mi na jakości tych dwóch komponentów.

Jak macie jakąś ciekawą alternatywę dla Regnuma to chętnie się jej przyjrzę.

 

Czego oczekuję od odbudowy:

- dobre filtry

- klasyczny prosty design - dla transformersów z milionem diod, wyglądających jak statki kosmiczne mówimy stanowczo nie :P

- funkcjonalność przynajmniej podobna do tego Regnuma

- cena może być nawet do 600 zł jak coś jest godnego uwagi, zawsze mogę jeszcze zdjąć trochę kasy z niektórych komponentów

- w miarę cicha

- najlepiej bez ledów na wentylach, chyba, że je można wyłączyć, bo komp czasem chodzi w nocy.

 

Płyta główna jest nad wyrost, ale kasy mam na tę maszynę dość sporo i muszę je całe wydać, ponieważ kasa jest z pewnego projektu i resztę muszę oddać, nie można jej zachować dla siebie.

 

Czekam na dalsze propozycję :)

Link to post
Share on other sites

Jak macie jakąś ciekawą alternatywę dla Regnuma to chętnie się jej przyjrzę.

Fractal R3 - cisza

Fractal ARC - przewiew

Jedna i druga wykonana z materiałów o klasę wyżej niż Regnum (*grubość blachy). ;) Dobre filtry i niezłe wiatraczki w zestawie - bez ledów.

Ram zwiększyłem do 16GB. 32 nie ma sensu, bo nawet te 16 będzie ciężko wykorzystać.

Sam PS spokojnie się rozkłada na 16GB+ (oczywiście zależnie od projektu). Przyznaję że 32GB ciężko zająć w 100%. Z kolei 16GB raczej bez problemu szybko idzie zapełnić i trzeba zdecydować czy ładować nadmiar ramu (32) czy może coś na styk (16). Osobiście wkładał bym 32 dla świętego spokoju. Edytowane przez stelek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...