Skocz do zawartości

smartfon do około 2500 zł


Recommended Posts

Nie chce mi sie wierzyc ze tyle tam kosztowal w dniu premiery... ciezko dostac kopie strony sklepu appla bo sie bronia ze wszystkim... ale za to jest ladna kopia sklepu amerykanskiego apple z 23 lipca 2011 (miesiac po premierze iphone 4). Kosztowal $649. Po tamtym kursie jakies 1700 zl. Trzeba jednak wziac pod uwage przebitke w polskiej dystrybucji. Dla przykladu stan dzisiejszy. Iphone 4 w sklepie amerykanskim stanial o 100 dolcow kurs poszedl w gore. Wiec cena 1800 zl po przeliczeniu wydaje sie taka sama jak rok temu. Zmieniamy sklep na polski? 2200 zl. Przez rok im cena spadla o te 100 dolcow wiec to bedzie jakies 300-400zl. Wiec nie mow ze iphone 4s kosztuje w tym sklepie 2600 od prawie roku tak samo. Na starcie bankowo zaokraglili sumke do 3000zl.

Link to post
Share on other sites

bo kurs dolara poszedł w górę. Na podstawie mojego poprzedniego posta widać że mimo iż cena iphone 4 spadła o 100 dolarów to po przeliczeniu na złotówki wychodzi 100 zł drożej. Więc tymi znajog wcale nie kupili ich po tej samej cenie tylko po nizszej, ale w większym kursie dolara.

Link to post
Share on other sites

Uparty z ciebie koleś ;)

Zobacz tu artykuł z 4 listopada wraz z cenami.

Przypomnę że premiera modelu 4s była 1 listopada.

U apple cena z dnia premiery nie ulega zmianie nawet gdy jest duża różnica w kursach walut.

http://komorkomania.pl/2011/11/04/ceny-iphonea-4s-w-polsce-nie-sa-zaskakujace

http://store.apple.com/pl/browse/home/shop_iphone/family/iphone

Link to post
Share on other sites

No to po czesci zwracam honor. Cena sie nie zmienila (chociaz ciezko powiedziec ile w tym wszystkim mial wplywu rosnacy kurs dolara na przestrzeni tych kilku miesiecy [ponad 50gr roznicy od listopada do dzis]). Z drugiej strony to jednak wiele mowi o "sile" marki. I to sile w pozytywnym ale tez negatywnym tego slowa znaczeniu. Telefon trzyma sie w swojej cenie, ale robi sie stary a kosztuje wciaz tyle samo co nowe telefony (ktore bądź co bądź maja lepsze specyfikacje od 4S)

Link to post
Share on other sites

Wracając do głównego wątku, ja na twoim miejscu wziąłbym jednak HTC One X. Może to moje takie "zboczenie", ale mam więcej zaufania do HTC. Ich flagowy telefon nie odbiega niczym od innych topowych specyfikacji reszty smartfonów, a według mnie ma jedną zasadniczą przewagę - interefejs. Moim zdaniem ma najlepszą nakładkę graficzną na system, jest estetyczna, szybka i łatwa do spersonalizowania. Oczywiście, można się kłócić, że SGS III też może z nim konkurować, ale to jest kwestia gustu, a jak wiadomo o gustach się nie rozmawia.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem ma najlepszą nakładkę graficzną na system, jest estetyczna, szybka i łatwa do spersonalizowania.

estetyczna... napewno jest, ale animacje sa za dlugie z tendencjami do przycinania. W JB specjalnie skrocili dlugosc animacji np przy otwieraniu okna multitaskingu bo to zajmowalo zbyt duzo czasu przez co wielu myslalo ze przez to im system muli. Co do personalizowania... bo ja wiem? Tak samo łatwa jak i wszystkie. Widgety masz wybierasz jaki chcesz etc. Ikonki tez sobie przesuwasz gdzie chcesz. Tapety jakie chcesz takie masz wszystko ok. Jedyna roznica na plus do htc porownujac z touch wizem UX to fakt ze o ile wiem w SGS nie mozna na dolnym pasku robic folderow. Chociaz mnie te foldery tam totalnie nie sa potrzebne. Jakos nie musze miec tam bog wie ile opcji przypietych, no ale komus moze przeszkadzac.

 

SGS3 vs HTC One x?

 

Tez stalem przed tym dylematem wybralem SGS3 poniewaz:

-one x sie potrafi baaaaardzo mocno nagrzac (nie wszystkie egzemplarze niektore daja sobie rade ok ale nigdy nie wiesz na jaki trafisz a ludzi narzekajacych na to jest sporo wiec cos musi byc)

-bateria. Niby roznica niewielka ale zawsze jakas. Testy pokazuja ze SGS3 potrafi dluzej wytrzymac niz ONE X srednio od 10-20%. Dodatkowo mozna wymienic baterie. Wiec kupujesz zapasowa i jak trzeba to wymieniasz.

-ekran. AMOLED to AMOLED. Jednym sie podoba innym nie bo jest zbyt cukierkowo. Ja jestem z tych pierwszych. Jak zobaczylem co AMOLED w SGS2 robi z teledyskami w HD etc wiedzialem, ze nastepny moj wyswietlacz bedzie amoledem. Tak samo jak jakies 10 lat temu kupilem swoj pierwszy smartphone - Siemens SX1 i wiedzialem ze nie chce juz zwyklych telefonow tylko smartphone.

 

i pare innych mniej istotnych bajerow ktore leza w kwestii gustu. Jak rozmiar ekranu, ksztalt telefonu i wyglad ogolny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...