Skocz do zawartości

Nowy tv, a jakośc obrazu telewizji tp


Recommended Posts

Przymierzałem się do zakupu nowego telewizora full hd, wstępnie zdecydowałem się na coś takiego:

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue40es5500.bhtml

Ale jest pewien problem, jak będą wyglądały kanały nie nadawane w hd na telewizorze?

Wikipedia twierdzi iż rozdzielczość nadawanego obrazu wynosi 720x576.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Orange_TV_%28IPTV%29

Link to post
Share on other sites

Mam telewizje z tp i muszę stwierdzić że to jest najgorszy chłam jaki kiedykolwiek miałem, jakość obrazu jest po prostu słaba , nawet programy w hd wyglądają ŻAŁOŚNIE, miałem n-kę, miałem polsat i cyfrę ale tam programy w SD wyglądały lepiej niż tutaj w HD!!

Pewnie to wina samego dekodera co musi być praktycznie cały czas włączony, bo w innym wypadku czekamy z 5 min. aż zajarzy i się włączy.

Nie wiem jak jest dokładnie teraz, może są już lepsze dekodery ja mam taki cały biały i nawet nie wiem jak się nazywa :)

Pozdro

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Też mam taki biały.Obraz na 15letnim telewizorze jest w porządku:D

Dekoder jest sparowany z kartą viaccess, czy mogę wymienić dekoder?

Wymiana dekodera mogła by wpłynąć korzystnie na jakość obrazu?

kaper666 jaką rozdzielczość i przekątną ma Twój telewizor?

Edytowane przez southsidedriver
Link to post
Share on other sites

1.Pewnie byś musiał do nich zadzwonić i się spytać.

2. Bardzo dużo od dekodera zależy o ile jest lepszy niż ten biały to jakość powinna być lepsza

3. Ja posiadam już dość wiekowego lcd i pewnie teraz na tych nowszych tv jakość powinna być znacznie lepsza , już same skalery w tv dużo poprawiają w obrazie SD. Mam 42 cal Sharp XL2E full hd

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Też mam taki biały.Obraz na 15letnim telewizorze jest w porządku:D Dekoder jest sparowany z kartą viaccess, czy mogę wymienić dekoder? Wymiana dekodera mogła by wpłynąć korzystnie na jakość obrazu?

Dekoder w usłudze TV od tepsy nie jest sparowany z kartą. Można wymieniać, jeżeli masz pakiet z kanałami HD to teoretycznie powinieneś miec już ten nowy - taki kanciaty.

Wymiana dekodera nie wpłynie (o ile nie był popsuty) na poprawe jakości kanałów.

Niestety zwykły kanał SD jest tam kompresowany MPEG-2 do przepływności ok 5Mbps a HD MPEG-4 do max. 9Mbps. To sa małe wartości w porównaniu z np. sygnałem z satelity.

 

Ogólnie mówiąc kanały SD na dużym telewizorze fullHD będą wyglądać raczej trochę gorzej niż na starym kineskopowoym (kwestia interpolacji obrazu) natomiast kanały HD nie będa takie złe.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...