Skocz do zawartości

Wentylator zmieniający kolor


Recommended Posts

Siemka :)

Zaciekawił mnie bardzo filmik ten:

Ponieważ mam taką samą obudowę, zastanawiam się żeby zrobić coś takiego, ale nie wiem jak się do tego wszystkiego zabrać :/

Mam na przodzie wentyl MegaFlow 200 Red LED Silent Fan i chcę sobie dokupić drugi taki sam na górę obudowy. Czego potrzebuję, żeby tak fajnie zmieniały się kolorki? Jakieś LED-y czy coś podobnego? Czy jak mam podświetlane te wentyle na czerwono to nie będzie to w niczym przeszkadzało?

Proszę o odpowiedź,

pozdrawiam serdecznie :)

 

PS. Jeśli nie ten dział to sorry ;)

Edytowane przez YuroGT
Link to post
Share on other sites

Hmm, no dobra, powiedzmy że to kupię. Ale to mam na te wentylatory jakoś przykleić?

Bo ja niestety nie wiem o tym zupełnie nic, więc wole popytać:)

I te 5m to chyba przesada :D W końcu to tylko 2 wiatraki po 200mm...

Edytowane przez YuroGT
Link to post
Share on other sites

5 metrów to raczej przesada ale możesz objechać całą budę w około. Najlepiej to przykleić. Przecież na kołki rozporowe nie przykręcisz ;) Jak chcesz tylko na wentyle dwa to zamontować to albo dwie krótkie takie taśmy (ale wtedy masz też 2 sterowniki do upchania w budzie) albo jedna myślę 1-2 metrowa i objedz też obramowanie okna/boku budy. Tak czy siak świecące na czerwono wentyle będziesz musiał wyłączyć bo ci popsują efekt (w sensie diod się pozbyć).

Link to post
Share on other sites

Hmm, nie wiem czy jest sens pakować tam te taśme do budy skoro okna nie mam :/ A jak te taśme na wentyle przykleje, to nie będzie przeszkadzała skrzydełkom? W domu zobaczę jak wygląda sprawa z tymi diodami, ale póki co nie będą nic kupował, dopiero kupiłem chłodzenie na proca, potem kupie ten wentyl na góre :) Myśle też żebym objechał te kratownice na boku na wentyl...

Mam pytanko, czy jest może gdzieś do kupienia ten wentyl od CM MegaFlow 200mm ale bez diod? Bo nie umiem znaleźć :/

 

EDIT:

Hmm, poszperałem troszke na Allegro i znalazłem wszystkie te potrzebne mi części sporo taniej niż w tamtym zestawie :) W sumie z trzema wysyłkami wyjdzie mnie to 2x taniej niż ten tam zestaw z wysyłką za 30 zł :D

Edytowane przez YuroGT
Link to post
Share on other sites

dwa metry diod .... to już nie będą wentyle tylko cała buda podświetlona .

Możesz w jednym kawałku ale można te ledy ciąć co 3 diody i łączyć jak Ci się podoba.

Ja tak starą budę podświetliłem, robiąc wszystko sam.

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

tiaa ja mało co kurwicy nie dostane jak mam kabelki do tych pasków lutować :D, nigdy mi się to nie chce trzymać ;/

 

Ale po 5-6 razie do jednego w koncu się udaje ...

Edytowane przez Rexlu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...