Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam :) zamierzam zbudować kolejny mały komputerek oparty na platformie miniITX ,i tu nasuwa się pytanie.zamierzam upchać HD7750 w wersji LP od sapphire do obudowy Antec ISK300-150EC. Do tego dojdzie płyta główna Asus P8Z77 I deluxe oraz procek Intel Core i5 3450 3.1GHz. i czy zasilacz 150W zawarty w "pakiecie" z obudową podoła?pewnie w idle ze spokojem ale patrząc na oko to w stresie weźmie ze 180W. myślałem tez o picoPSU ze względu na wysoką sprawność tych zasilaczy ale najmocniejszy ma 160W.. poradźcie coś :P

Link to post
Share on other sites

procesor jaki ci potrzebny zwie sie i5-2500T i można go dostać na ebayu

 

http://www.ebay.pl/itm/Intel-Sandy-Bridge-Core-i5-2500T-2-3GHz-6MB-45W-32nm-Quad-Core-/261052688321?pt=CPUs&hash=item3cc7f3e7c1

 

4C/4T

45W TDP

2,3GHz (3,3GHz turbo)

 

proc tylko na rynek OEM - w sklepie tego nie kupisz, boxa tez nie ma

Edytowane przez Bany_krk
Link to post
Share on other sites

zmień obudowę na taką z większą przestrzenią , są takie mini ATX z normalnym wejściem na zasilacz ATX , wtedy możesz nawet wmątować i5 2500k + gtx 670.

 

SUper budka do mini pc

 

https://www.yooki.pl/obudowa-micro-atx-xigmatek-gigas-czarna-p344229.html

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

@Bany_krk

 

to jest procesor nie dość ze drugiej generacji to posiada on dwa rdzenie + HT dlatego ma takie niskie TDP

 

@daniel93

 

na łatwiznę to sobie można iść :P tutaj chodzi o jak najmniejsze rozmiary i jak najwydajniejszy sprzet...równie dobrze móglyb kupic sobie CM Cosmosa i wpakować to wszystko tam bo przestrzeń większa :D

 

w KT znalazłem Intel Core i5 3450S o TDP 65W . Jest to energooszczedna wersja czyt.lepszy kawal krzemu

Link to post
Share on other sites

@up jeszcze raz zobacz, bo się walnąłem, wiedziałem że jest taki i taki, ale nie wiedziałem ze słabszy ma tylko 2 rdzenie, ten jest normalny

a 3 generacja daje ci tylko integre

Edytowane przez Bany_krk
Link to post
Share on other sites

no faktycznie jest ;) tylko nasuwa się pytanie.....czy pomimo faktu że ściągnę ten CPU z ebaya to czy oryginalny zasilacz wytrzyma czy nie? bo jak nie to nie warto się produkować i wziąć tego z 65W i kupić i jakoś tam upchnąć zasilacz mocniejszy

Link to post
Share on other sites

no wlaśnie...liczmy procek 50W bo 65W TDP dawane przez intela jest nie do osiągniecia bez OC...GPU wezmie +-50W czyli mamy juz 100W + inne duperele 30W. picoPSU ma zazwyczaj wydajność 90/95pr więc zostaje jakies +-15W zapasu :D :D :D poza tym ten pico może osiągnąć moc szczytową 200W o ile się wczesniej nie stopi xD

Edytowane przez Zen...
Link to post
Share on other sites

koleś że tak powiem , z zasilaczem 150-200w nawet do takiego sprzętu nie startuj bo będziesz miał niedobory mocy i wyłączanie kompa.

 

procek 65w

płyta + ram 35w

grafika 55w

dysk 30w

 

=185w

 

Zasilacz mocy 150w - 78% wydajności = 117w

Zasilacz mocy 250w - 78% wydajności = 195w

 

Proste obliczenia

do twojej konfiguracji potrzeba zasilacza conajmniej 250w

 

http://extreme.outervision.com/PSUEngine

 

Według tego kalkulatora rekomendowany zasilacz do tej konfiguracji to 220w

 

A jeśli wiesz lepiej to pakuj ten sprzęt i gwarantuje restarty systemu :]

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

@mw1975

 

do tej obudowy nie wejdzie żaden z wymienionych przez ciebie PSU ponieważ są one za DUUŻEEE

 

@bany_krk

 

też to chciałem napisać :D może kiedy za czasów kiedy dominowały wszyczki IDE to może dsyki pobierały tyle prądu ,ale teraz do SSD bierze z jakieś 3W + 2.5" HDD bierze z jakieś 5W :P

 

@mery master

 

też fakt myślałem nad takim rozwiązaniem ,ale popatrz na cene...z jakieś 1800zł za obudowe PSU i mobo ,które to jest na s2011 ,a najtańszy CPU to koszt rzedu ok.1100zł...i7 3820 z resztą nie różni się za bardzo od i5 2500K..tylko tym że ma wiecej pamieci cache..no i każdemu kostka musi przypaść do gustu :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...