Skocz do zawartości

Coś o prawdziwych graczach.


Recommended Posts

Postanowiłem założyć taki temacik trochę do podyskutowania. Chciałbym przedstawić moją opinię na temat grania i graczy a konkretnie podać własne definicje określeń różnych graczy które ostatnio coraz częściej się pojawiają.

 

Gracz casual - gracz który istniał od zawsze i który wcale nie został odkryty a po prostu został zapomniany bo rynek nie miał mu nic do zaoferowania. Casual gra w proste i przyjemne produkcje, raczej nie zawierające poważniejszych treści, ot lubi pograć ale gry nie są niczym ważnym ani nadzwyczajnym.

 

Gracz hardcore casual - gracz który ma często tylko jedną grę w którą lubi grać (rzadziej kilka, ale i tak policzymy je na palcach jednej ręki), jest to gra typu casualowego właśnie, ale nie próbujcie go w niej pokonać bo się nie da, potrafi jeden tytuł katować tak długo, że tylko inny hardcore casual może mu dorównać.

 

Gracz hardcore - dziecko grające w gry z treścią nie przeznaczoną dla niego, lub gracz już po osiągnięciu odpowiedniego wieku bojący się że jeżeli będzie grał w gry inne niż te przeznaczone dla starszego odbiorcy może zostać postrzegany jako dziecinny, im starszy tym bardziej myśli że mu już nie wypada.

 

Gracz prawdziwy - mylony z graczem hardcore, ale nim nie jest. Jest już na tyle rozwinięty emocjonalnie, że nie zależy mu na tym jak go ktoś postrzega a mimo to nie gra w gry o stylistyce dziecinnej, nie jest to spowodowane tym, że uważa te gry za dziecinne często wie, że niektóre takimi nie są, ale po prostu nie lubi takiej konwencji i już.

 

Gracz - gra we wszystko w co dobrze mu się gra od komórki, przez konsole po PC i zawsze ma w co grać bo lubi grać :)

 

Takie to są oto moje krótkie definicje. I jeszcze tak światopoglądowo do dyskusji wyniki sprzedaży gier:

 

Europa - http://www.vgchartz.com/gamedb/?page=1&results=200&name=&platform=&minSales=0&publisher=&genre=&sort=EU

Ameryka Północna - http://www.vgchartz.com/gamedb/?page=1&results=200&name=&platform=&minSales=0&publisher=&genre=&sort=NA

Japonia - http://www.vgchartz.com/gamedb/?page=1&results=200&name=&platform=&minSales=0&publisher=&genre=&sort=JP

 

Wniosek do tego wszystkiego? Graczy graczy jest najwięcej a ich głosu nie słychać bo grają i grać będą, słychać tylko wszstkich innych.

Edytowane przez sevae
Link to post
Share on other sites

a gdzie gracz ktory gra conajmniej 18h na dobe po 7 dni w tygodniu a jak rodzicow nie ma to i 24h non stop ? mam takiego sasaida i ma on 25 lat ... zycia innego nie ma, dobrze ze do roboty poszedl bo inaczej jak na balkonie z papierosem go nie widac

Link to post
Share on other sites

Gracz Prawdziwy :)-Podchodzę do gier poważnie.Gdy się wkurzę wychodzę na dwór i przechadzam się przez kilka ulic i wracam znów pograć :). Gram (jesli mam czas...Eh praca :D) po 6/7 Godzin,nie więcej.

Link to post
Share on other sites

a gdzie gracz ktory gra conajmniej 18h na dobe po 7 dni w tygodniu a jak rodzicow nie ma to i 24h non stop ? mam takiego sasaida i ma on 25 lat ... zycia innego nie ma, dobrze ze do roboty poszedl bo inaczej jak na balkonie z papierosem go nie widac

 

Jak dorosnę chce być jak twój sąsiad. Tylko z tym pójściem do roboty się wstrzymam do 30.
Link to post
Share on other sites

Nie zgadzam się z twoją definicją gracza hardcore. Mianowicie uważam że takim graczem jest gracz "zawodowy" który na przykład bierze udziały w turniejach LOLa lub CS'a. Nie ma nic bardziej hardcorowego od siedzenia 20h dziennie by wytrenować precyzję strzelania z dokładnością do 1 pixela.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...