Skocz do zawartości

Recommended Posts

W ostatnie tytuły chciałbym pograć na wysokich detalach (na ultra mi nie zależy), w pojedynczych przypadkach mogą być średnie - bywają tytuły wyjątkowo wymagające. Powyższe chyba naturalnie łączy się z tym, że gry z tego i następnego roku jakoś tam będą działać, nie na najniższych.

Ile trzeba wydać na taką jednostkę centralną? 2000? 2500? Potem założę temat "komp za X zł", ale jeszcze nie wiem za ile ma być... w sumie i 4000 mógłbym wydać, ale wystarczą mi wysokie detale w D3, Dragon Age 2, średnie/wysokie w Wiedźminie 2 - ile wydać, by to poskładać?

(jbc. mam do tego monitor 20", myszki itd. też nie wliczajcie do ceny)

Link to post
Share on other sites

No wiesz, jeżeli chcesz grać w wymienione przez Ciebie gry na wysokich detalach to komp za 2500 starczy, ale za rok to może być już ciężko. Radziłbym Ci jeżeli masz hajs, to kupic kompa za ok 3000. Wtedy za 2-3 lata, bez wymieniania żadnych części gry bedą ci smigały.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No właśnie chodzi o to, że zapewne za rok przerzucę się na jakiegoś lapka (mobilność), a kompa zostawię w domu i do grania za często nie będzie używany.

Także chyba będę mierzył bardziej w 2500 ;)

dzięki.

 

A co do tej konfiguracji - wystarczy taki zasilacz? Nie znam się kompletnie, ale myślałem że 500W to minimum. I dysk mi 500GB wystarczy w zupełności. Wgl zakładać nowy temat? Jeśli nie, to prosiłbym o:

- max 2500-2600

- najlepiej, żeby to w miarę ciche było.

jeszcze raz dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Wygląda dobrze. W razie szukania opcji trochę tańszej, sensowne byłoby wstawienie HD6870 (300 zł taniej)? Czy już wtedy komp będzie za biedny? Pytam, bo w porównaniu do pozostałych podzespołów drogo ta Sapphire wychodzi - praaawie połowa ceny wszystkiego.

Link to post
Share on other sites

@Up Kolego czytaj uważnie poprzednie posty. Po co ma kupować monitor skoro ma 20' i jak mu ten wymiar nie przeszkadza to niech gra na takim jaki ma. Sprzęt z marketu? Chyba żartujesz, albo nie jesteś w temacie, bo kupując części do kompa za 2500zł w markecie, to już lepiej jest kupić konsole za 1000zł i mieć spokój z naprawianiem tego szajsu... Karta graficzna to nie wszystko :).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to nabędę pewnie ten ostatni zestaw od wujashka za 2600.

i kapa dobrze gada ;)

Przydatne są takie fora - człowiek nie kupi przynajmniej kompa z allegro z no-name'owym zasilaczem 100W i obudową, bardziej przystosowaną do zatrzymywania ciepła niż chłodzenia.

Za parę dni dam znać, czy da się grać na wujashkowej konfiguracji :D

Link to post
Share on other sites

@Up Kolego czytaj uważnie poprzednie posty. Po co ma kupować monitor skoro ma 20' i jak mu ten wymiar nie przeszkadza to niech gra na takim jaki ma. Sprzęt z marketu? Chyba żartujesz, albo nie jesteś w temacie, bo kupując części do kompa za 2500zł w markecie, to już lepiej jest kupić konsole za 1000zł i mieć spokój z naprawianiem tego szajsu... Karta graficzna to nie wszystko :).

 

miałem na myśli grafikę za 1500 i resztę z marketu za 1500 i daje głowę że na takim zestawie wszystko będzie latać (nie chodzić) no ale trzeba mieć głowę do takich rzeczy

 

i nikt nie zaprzeczy że o wydajności dzisiejszego komputera nie świadczy karta grafiki (Masz cienką grafe = Masz cienkiego kompa)

Link to post
Share on other sites

SerArt

 

Nie wmawiaj ludzią głupot. Myślisz, że grafa jest najważniejsza? Zacznijmy od tego, że jak kupisz jakiś szajs za 1500zł to procesor może Ci grafe ograniczać i co wtedy? Albo kup sobie 4 gb ramu i zagraj w BF3 na ultra, bo przecież masz tak zaje**stą grafike że napewno odpali. To co wujeshek podał jest w sam raz na jego wymagania, a ty jak chcesz to kupuj sobie takie rzeczy jak napisałeś, ale proszę Cię nie polecaj tego innym, bo na tym forum chcemy doradzać jak najlepiej.

Link to post
Share on other sites

jeszcze was trochę pomęczę ;p

Obecnie rozważam zmniejszenie RAMu chociaż do 6GB. I zastanawia mnie kwestia płyty głównej. 4 gniazda, obsługiwanie DDR3 1600, maksymalna pamięć 32GB - mi to zupełnie niepotrzebne. Czy są jakieś przeciwskazania, bym zamienił to B75 Pro3-M na H61M-s na przykład? 100zł w kieszeni zostanie...

btw. te płyty mają usb 3.0?

Edytowane przez Errichto
Link to post
Share on other sites

link - 2489zł na morelach

nic nie zepsułem? Szczególnie niepokoi mnie zasilacz, bo jakiś tani model znalazłem.

Ale ogólnie 100zł taniej za to samo co w areście wujashek proponował :D

 

EDIT

Na morelach 1333MHz (9CL) i 1600MHz (11CL) to ta sama cena - a nie mam pojęcia, co brać... a znaleźć można i porady "znikoma różnica, ale bierz 1600" i "1333 lepsze bo mniejsze opóźnienie" :/

Edytowane przez Errichto
Link to post
Share on other sites

Nie pakuj się w i3, jeśli chcesz dobry procek do gier to minimum i5 2400. Na twoim miejscu nie wydawał bym więcej jak kwotę z rzędu 2200zl na komputer stacjonarny. Generalnie w grach Phenom x4 955/965 w zupełności wystarczy do twoich wymagań + HD 6870/6950/7850 z tymi kartami ten procesor sobie radzi bez problemu, poza tym jest 4, a nie 2 rdzeniowych procek, który lepiej sobie radzi przy korzystaniu z większej ilości aplikacji.

Edytowane przez Lowrey
Link to post
Share on other sites

Lowrey, właśnie, że nie prawda! W grach lepiej spisze mu się i3 z HD 7850, ponieważ on nie chce żadnego kręcenia, tylko po prostu, stawia zestaw i gra. Przypomne jeszcze, że komputer ma być na ok 1 rok, więc ta konfiguracja jest w sam raz, aby pograć na wysokich/ultra w najnowsze gry. Co do Twojego pytania, to bierz ram CL9 ( lepszy w grach ), a zasilacz, jezeli nie możesz kupic tego podanego przez wujashka, to kupuj ten, też powinien starczyć.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Lowrey, ja jednak wezmę ten i3.

i 1333 wybiorę, najwyżej zlinczuję kapę ;p

 

Na morelach wszystko fajnie, tylko identycznego zasilacza nie ma. Jestem otwarty na propozycje do 200zł (morele, bo tam reszta tanio wychodzi). Ja znalazłem coś takiego:

http://www.morele.net/zasilacz-fortron-atx-hexa-500w-120-mm-he-500-387227

co sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...