Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość DANNY__79

Nie potrafisz się skupić nawet na postach w tym temacie (może czytanie ze zrozumieniem się kłania), a filozofujesz o właściwym kierowaniu się w życiu %-)

Edytowane przez DANNY__79
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

chciałbym mieć dużo pieniędzy. Nie tak bardzo dużo, po prostu żeby było mnie stać na auto i wczasy za granicą :)

To idź w budownictwo. Nawet najlepszy informatyk w pl nie zarobi tyle co średni majster na większej budowie, nie mówiąc już o tych co są wyżej (kierownik budowy, projektant, nadzorca itd)

Będzie Cię stać na wszystko co wymieniłeś plus duuuużo więcej.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

No właśnie -- dokleiłeś się do tematu (na I stronie) jak rzep do ... psiego ogona %-)

 

Aby za bardzo nie OT:

 

Po jakiego grzyba w ogóle takie tematy -- co to ma być, my mamy za was wybierać zawód i kierować was na odpowiednią drogę -- a niby dlaczego ?

 

Pytajcie rodziców, opiekunów, a nie obcych ludzi na forum o wasze przyszłe życie!

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Pytajcie rodziców, opiekunów, a nie obcych ludzi na forum o wasze przyszłe życie!

Niestety dla miażdżącej większości młodzieży w dzisiejszych czasach, rodzice nie są żadnym autorytetem :(

Link to post
Share on other sites

Hmm, rodzice to inny czas, mają swój zawód no i tyle. A forum jest do tego by dyskutować i się pytać, więc skoro ci coś nie pasuje to po co tu wchodzisz :(

 

A szczególnie do tego tematu - marnujesz czas :)

Edytowane przez Rexlu
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Niestety dla miażdżącej większości młodzieży w dzisiejszych czasach, rodzice nie są żadnym autorytetem :(

To, co piszesz jest bardzo niepokojące :/ Wydaje mi się, że sporo też zależy od rodziców, miejsca pracy finansów domowych, kredytów, ale i od tego co wynieśli z domu (bo nawet w biedzie i z brakiem czasu na wszystko dziecko i jego wychowanie powinno stać na I miejscu)

 

@up:

pożyjesz ze 20 lat więcej -- zrozumiesz. Na razie nie znajdziemy wspólnego języka.

Link to post
Share on other sites

Dobrze, dobrze, gadajcie dalej... Przecież jak zapytasz się rodziców, to co ci powiedzą? Przecież nie byli na wszystkich studiach, prawda? Szukam opinii różnych ludzi, bo każdy przecież jest inny. Czy to coś złego? Swoich rodziców znam, ale oni akurat nie studiowali przykładowo inżynierii produkcji - to co mi mogą powiedzieć?

Link to post
Share on other sites

Kolega, który studiował inżynierię produkcji. Co o niej sądzisz? Warto? Fajnie jest? Mi się wydaję, że jeżeli znajdę pracę bez pleców to będzie super. Wiesz może jak z zarobkami? Jak już mówiłem u mnie jest duża strefa ekonomiczna i jeżeli chciałbym mieszkać w moim mieście to myślę, że to duży +

Studiowałem Inżynierię Produkcji , gdyż wcześniej udało mi się zdobyć doświadczenie w dużej i nowoczesnej firmie, Dzięki studiom mogłem połączyć praktykę z teorią...., jednak same studia na tym kierunku są zbyt ogólne, by przygotować do pracy. Polecam je raczej jako studia zaoczne :) , kiedy mamy okazję skonfrontować zdobytą wiedzę z rzeczywistością. Co do zarobków... bez doświadczenia nie ma co liczyć na stawki 5k, nawet po dobrych uczelniach, jednak jak już się człowiek przemęczy , rok dwa za mniejsze pieniądze ale w dobrej firmie, potem raczej nie narzeka :) Ani na zarobki ani na brak ofert. Ważne by pracując ciągle starać się rozwijać, szkolenia, kursy ... itd Edytowane przez manix82
Link to post
Share on other sites

W mojej miejscowości też jest strefa ekonomiczna, a że z wykształcenia jestem elektronikiem, więc wylądowałem jako automatyk w utrzymaniu ruchu. Nie powiem praca ciekawa, przerabianie programów i patrzenie jak cała linia jedzie "pod ciebie" jest naprawdę fajne. Co do zarobków kokosów nie ma, do piątki idzie wyciągnąć, jak wyżej to już inż. w UR, albo kierownik jakiś. Niezbędne są elektronika, elektryka i informatyka, angielski techniczny i podstawy mechaniki.

Link to post
Share on other sites

Dobrze, dobrze, gadajcie dalej... Przecież jak zapytasz się rodziców, to co ci powiedzą? Przecież nie byli na wszystkich studiach, prawda? Szukam opinii różnych ludzi, bo każdy przecież jest inny. Czy to coś złego? Swoich rodziców znam, ale oni akurat nie studiowali przykładowo inżynierii produkcji - to co mi mogą powiedzieć?

 

Dokładnie, nie że rodzice nie są naszym autorytetem czy ważnymi osobami bo są, ale nie są też omnibusem by wszystko wiedzieć dany ...

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

po prawdzie i racja, jednak znają was bardziej. Co my możemy o was wiedzieć. Piszecie, że lubicie to, czy tamto -- ale to wszystko. Zatem podpowiedzi na forum mogą czasem wyrządzić więcej szkody, niż pożytku.

 

dam Ci + za sensowne stwierdzenie :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Z doświadczenia wiem, że o przyszłym zawodzie czy studiach dobrze jest myśleć już na samym początku liceum. Sam niestety nie byłem taki mądry. Poszedłem do liceum, które było modne, do klasy o profilu, który nic mi nie dawał. I potem, gdy nadszedł czas wyboru studiów, okazało się, że nie mogę iść na taki kierunek, jaki mnie interesował. Zostały więc kursy, szkolenia, samodoskonalenie. Nawet ostatnio musiałem zrobić dodatkowe szkolenie, z ochrony danych osobowych (w tej firmie: http://coach-inc.pl/),bo nie przedłużyliby mi umowy. Dlatego wiem i wszystkim teraz radzę, żeby myśleli o takich rzeczach odpowiednio wcześniej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...