Skocz do zawartości

Procesor do 1200 max


Recommended Posts

Witam. Chciałbym spytac jaki będzie najlepszy w tej cenie (1200zł) procesor przyszłościowy do gier (BEZ ROBIENIA OC -bez K) pod uwagę biorę i7 jak i i5.

Grafika jaka będzie szła z nim w parze to 7950 bądź gtx 670. Nie chcę aby jedno drugie ograniczało.

Widząc różne zestawienia kilka z nich przykuło moją uwagę a mianowicie:

i5 3450

i5 3550 - w rankingu procesorów są w miare wysoko ale nie widzę o nich żadnej opinii.

i7 3770

 

Jeśli macie jakieś lepsze propozycje- mile widziane :) Dzięki z góry za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Ponieważ nie znam się na tym i nie będę biegał po innych żeby mi OC robili :) A spalic procesor to każdy potrafi xD Z tego co wiem intel bez literki K ma zablokowany mnożnik, są trochę tańsze i taki właśnie potrzebuje.

OC to nie jest jakaś wilka filozofia. W internecie jest mnóstwo poradników, które dotyczą właśnie OC. Jakbyś czegoś nie wiedział to nawet tutaj na forum jest odpowiedni dział, w którym możesz zapytać.

 

Procesory z literką "k" są tylko trochę droższe a dają duże większe możliwości. Przekonasz się o tym jak zacznie ci brakować "mocy", to niestety już będzie za późno, ponieważ CPU bez "k" można tylko trochę podkręcać.

 

Do gier i codziennego użytku wystarczą Ci procesory z rodziny i3 lub i5 w zależności w jakie gry zamierzasz grać i na jak długo procesor ma wystarczać, aby nie "dusił" GPU.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

ogólnie mam podany w innym dziale, ale tutaj chciałem spytac tylko o procka bo nie chcę żeby ograniczał karty graficznej jaką jest HD7950/ GTX 670 < nad tymi dwoma się zastanawiam, jeżeli dany procesor będzie podcinał skrzydła mocniejszej gtx 670 to wybiore 7950-tke.

http://www.morele.net/inventory/info/QHyoh5/ < w tym zestawie niewiadomą jest karta graficzna no i procesor. Do procesora mogę dołożyc jeżeli będzie brakowac. Niektórzy nie robią OC a komputer i tak starczy na ładnych kilka lat ;)

A dodatkowe koszty na pasty termoprzewodzące, wentylatory- to zabawa nie dla mnie :) Nie muszę całe 5-6 lat cisnąc na max detalach :)

Edytowane przez Adain
Link to post
Share on other sites

Jeżeli bym robił z OC to wiem na 100% że i5 2500k

 

Ale nie na tej płycie co wybrałeś :]

Proponuję HD7870, i i5 2400,karta szybsza i chłodniejsza albo jak starczy to nawet HD7950 albo GTX670 .

Edytowane przez 06radcho
Link to post
Share on other sites

Proszę czytac ze zrozumieniem :D HD7950 i GTX 670 biorę pod uwagę od samego początku :) Jedyne co mi potrzebne to tylko i wyłącznie procesor z rodziny intel (droższy i niewiele lepszy od AMD ale sprawdzony) właśnie do jednej z tych kart. Wolałbym GTX 670 ale mówi się że "ten" i "ten" procesor ograniczy pełne możliwości tej karty a ja szukam takiego procesora NA KTÓRYM NIE ROBI SIĘ OC który w żadnym wypadku by tej karty nie ograniczał. Chodzi mi tylko i wyłącznie o to :) Wiadomo, chce żeby był przyszłościowy (bardziej z i7) do 1200 zł ale jeżeli i5 są na tyle mocne, sprawdzone i jej nie ograniczą to nie będę przeciwny.

Edytowane przez Adain
Link to post
Share on other sites

Mając 1200zeta...brałbym i7 2600k ew. odczekał i dopłacił do 2700k...różnica w wydajności jest 10% do IB, ale za to lepsze oc ( które zostawiamy na przyszłość). Ale to jest tylko moje zdanie ;]

 

Pozdro ;)

Link to post
Share on other sites

i5 2400 Processor (6M Cache, up to 3.40 GHz) 753,40 zł

 

i5-2500 Processor (6M Cache, up to 3.70 GHz) 811,88 zł

 

Sam zdecyduj czy warto dopłacić do i5 2500k za 300 MHz dodatkowej mocy.

 

Ceny z ceneo jakby ktoś chciał wiedzieć.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

OC nie robisz to mowie 2400 bedzie ok.

Ja bym już w ogóle brał i5-2400, a nie 2500, który ma chyba 200MHz więcej, czy jeszcze "K", któremu dochodzi odblokowany mnożnik. 2400 już ma 3.1GHz, więc po co przepłacać.

Link to post
Share on other sites

O widzisz, 3,7 GHz przy turbo to myślę że to już coś jest a mając do wydania max 1200 zł to to czy zapłace 750 czy 820 to większej różnicy bardzo dla mnie nie zrobi. Teraz na 1 miejscu jest 2500 (bez K) :D Myślę że te 200 MHz warte jest tych 60 czy 70 zł. W dodatku zależy mi na GTX 670 a więc 2500 bardziej się nadaje.

 

Temat do zamknięcia bo znowu zdanie będę zmieniał, dziękuje wszsytkim za pomoc :)

Edytowane przez Adain
Link to post
Share on other sites

Znacznie większa róznica jest między 2500 a 2500K, niż między 2400 a 2500 bez K, rob jak chcesz.Nie ma co dopłacać do i5 2500. I5 2400 spokojnie starcza.I roznicy jest w sumie nie widoczna jesli chozi o te 200mhz.Tyle w temacie

PZDR

Edytowane przez 06radcho
Link to post
Share on other sites

Ja Cię w pełni rozumiem. Nie mam umiejętności, nerwów ani opanowania do robienia OC :) Najzwyczajniej w świecie nie chcę się w to bawic. Wiem że taka kombinacja bez OC nawet pociągnie mi kilka lat. A mając GTX 670 która jest kartą dośc wymagającą potrzebuje jak najlepszego procka (bez K) aby karta pokazała na co ją stac. Tak się mówi 200 MHz to nic, ale mi nie zaszkodzi dopłącic 60 zł dla tych 200MHz - im więcej tym lepiej, zestaw ciut bardziej przyszłościowy :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...