Skocz do zawartości

prosze o pomoc z nowym zestawem


Recommended Posts

Witam, kupilem nowy zestaw komputerowy, kazda czesc z osobna, dostalem je dzisiaj i po 3 godzinach skladania "udalo" mi sie go zlozyc.

 

Tylko ze taki problem.

 

Przy 1 odpaleniu wszystko dzialalo, wentylatory, bylo 1 bipniecie glosniczka ( nie wiem czy to dobrze ) , niby wszystko ok, ale nie bylo obrazu na monitorze...

 

pozniej wyjalem ramy zeby sprawdzic czy wszsytko ok to zaczelo bipac ze nie ma RAM-ow.

 

po kolejnych odpaleniach komputera, odpalal sie i resetowal po okolo 10 sekundach,

 

po nastepnych juz sie wogole nie wlacza, tzn. dioda na plycie glownej sie swieci wiec to chyba nie zasilacz, ale juz nic nie odpala, wentylatory nie dzialaja tez...

 

Nie wiem mozliwe ze cos zle podlaczylem, ale mozliwe tez ze spalilem cos ? :/

 

Specyfikacja komputera :

 

Karta graficzna zmieniona : 7870 Sapphire

 

http://forum.benchmark.pl/topic/51026-ostatnie-poprawki-nowy-komputer-do-5500-zl/

Edytowane przez Osking
Link to post
Share on other sites

Jeśli było 1 piknięcie to znaczy że komputer się prawidłowo uruchomił.Sprawdź każdą kość z osobna oraz jeśli masz możliwość kartę graficzną,może być pożyczona od kolegi.

 

Jeśli jest coś źle podłączone to komputer powinien podczas uruchamiania się zresetować i tak w kółko.Sprawdź podłączone przewody do płyty,niekiedy wystarczy że są odwrotnie zamocowane i z tego wynikają problemy.

Link to post
Share on other sites

dziwilo mnie to zachowanie, ze niby wszystko ok na poczatku, potem sie resetowal i teraz sie nie wlacza.

 

Juz sie boje go dotykac chyba jednak oddam go do jakiegos serwisu komputerowego, zaplace i niech mi zloza, no bo niestety przez forum to raczej nikt mi nie pomoze no bo jak :(

Link to post
Share on other sites

Zobacz tu masz pokazane jak złożyć zestaw komputerowy http://forum.pclab.pl/topic/416404-FAQ-Sk%C5%82adanie-komputera-krok-po-kroku-instalacja-OS-UPDATE-28062011/

 

Sam też sobie składam i zdarzyło mi się coś źle podłączyć i nie potrzebowałem żadnych serwisów. To nie jest takie trudne.

Link to post
Share on other sites

od nowa raczej skladac nie bede bo to 3 godziny, a przegladnalem temat ktory podales i wyglada ze zrobilem wszystko tak samo.

 

Bylem u znajomego w serwisie, ogladneli komputer i okazalo sie ze RAM sa wadliwe albo niekompatybilne. Czy to mozliwe zeby te ramy byly niekompatybilne ? http://www.ceneo.pl/13540137?se=HKPI9X8fjSwY8X-ozRE-bD_H4ZjbMHZt&gclid=COTkw6Tq87ACFVMTfAodAXXqNw z pyta glowna MSI Z77-GD55. Juz wyslalem zgloszenie i bede miec do wyboru albo wymiane albo zwrot pieniedzy dlatego nie wiem co wybrac, ktos sie orientuje czy naprawde moga one byc niekompatybilne ?

Link to post
Share on other sites

o dzieki, wpisywalem w google wszystkie mozliwe kombinacje z MSI + QVL i mi nie znalazlo :)

 

z tego co widze nie ma tych RAM, sa 1333 niby, ale 1600 nie znajduja sie na liscie. Czyli nie sa kompatybilne pewnie :(

 

Ok dziala wszystko , tylko 1 problem, zainstalowalem windows i nie odczytuje mi dysku HDD 1 TB, nie pokazuje mi sie w "moj komputer" /

 

Edit : juz wszytko ok, zapomnialem o zarzadzaniu dyskami , trzeba bylo dodac etykiete i sformatowac :) takze jak narazie wszystko dziala ! dzieki :)

Edytowane przez Osking
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...