Skocz do zawartości

sieć domowa - komputery się nie widzą.


Recommended Posts

Witam serdecznie.

mam problem z konfiguracją sieci domowej.

mianowicie mam pc i laptopa. do pc podłączony jest internet kablowy poprzez switch a do niego podłączony jest router aby była możliwość korzystania z neta na lapku.

chciałem teraz skonfigurowac siec domowa abym mogł z pc przesyłać pliki na lapka i niby wszystko jest ok, ale komputery nie widzą się nawzajem.

dodam, ze ustawiłem grupę roboczą na obu jako "DOM", włączyłem udostępnianie plików i drukarek, zmieniłem z sieci publicznej na domową, wyłączyłem firewall i dalej nic. nie mam nawet opcji aby przyłączyć się do sieci domowej.

prosze o pomoc bo juz nie mam pomysłów co robię źle.

Link to post
Share on other sites

nie bardzo rozumiem po co ci ten switch?podłącz pc i laptopa do routera i będzie wszystko działało .Router tworzy własną sieć wewnętrzną i sieć na switchu jest dla niego już zewnętrzną -więc nie stworzysz tak sieci domowej , o ile dobrze zrozumiałem że internet rozdzieliłeś do PC switchem , a do laptopa routerem podłączonym do tego switcha?

Link to post
Share on other sites

ten switch jest absolutnie zbędny , podłącz w jego miejsce router a do routera pc i poprzez wifi laptop i będzie wszystko działało, a jeżeli nawet nie chcesz ruszać switcha z niewiadomych względów to podłącz pc też do routera

Link to post
Share on other sites

dzięki za zainteresowanie.

otóz kiedy chcę podłączyc wszystko pod router to nie ma neta. wyswietla sie komunikat "651. odebrano zgłoszenie błędu od modemu". model routera to tp-link tl-wr740n

 

problem z grupą domową dalej aktualny ;/

Edytowane przez Mateo9115
Link to post
Share on other sites

tak jak myślałem kolega ma router bez wbudowanego modemu czyli działający tylko jako AP czyli switch musi zostać wydaje mi sie najlepiej wpiąć pc do routera a nie do switcha wtedy powinno działać chyba ze namotane coś w konfiguracji routera

 

czyli problem leży w systemach i konfiguracji sieci na komputerach spróbuj ustawić ręcznie adresy komputerów we właściwościach połączenia lokalnego tcp na jednym i na drugim aby adresacja była sąsiadująca czyli pierwszy np 192.168.1.22 i drugi 192.168.1.23

Edytowane przez Razzielus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

no więc... miałem ręcznie wpisany adres ip na kompie. zrobiłem tak jak pisałeś - czyli PC pod router oraz automatyczne pobieranie ip i mogłem juz na lapku dołączyć do grupy domowej (wczesniej nie było tej opcji). teraz wszystko śmiga jak powinno. pragnę Ci serdecznie podziekować, bo juz myslałem ze nie dam rady tego skonfigurowac. DZIĘKI!!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...