Skocz do zawartości

Czy opłaca się jeszcze kupić PS3?


Recommended Posts

Chcę nabyć PS3, ale na raty razem z bratem. Nie wiem jeszcze dokładnie na ile te raty i po ile, aczkolwiek moje pytanie brzmi: "Czy w ogóle opłaca się jeszcze zakup PS3"? Zapewne zaraz po spłacie rat, albo zostałaby zapowiedziana kolejna generacja konsol, albo już takowa zostałaby oddana do sprzedaży. Analitycy plują już coś o grudniu 2013 roku i nie wiem czy zdążyłbym się taką PS3 nacieszyć w pełni. Proszę o rozsądną odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Na pewno nie opłaca sie brac nowej konsoli tym bardziej kombinowac z ratami , wystarczy spojrzec na aukacje za 650zl idzie wyrwac pełen komplet w bardzo dobrym stanie, wezmiesz te raty na konsole a po spłacie powiedzmy 4 miesięcy konsole będą juz za polowe tej ceny co teraz , jesli masz od kogo pozyczyc kase to radze ci to zrobic i sledzic aukcje, sam miesiąc temu kupilem młodszemu bratu uzywke za 650zl pełen komplet w bardzo dobrym stanie z 2 grami

Edytowane przez asus44
Link to post
Share on other sites

Jest wiele osób, które uważają, że nie ma sensu inwestować w konsole PS3 i X360, bo niedługo mają rzekomo pojawić się ich następcy. No tak, mają być, ale to jeszcze ogrom czasu! Na moje zdecydowanie powinieneś się na to zapisać! PS3 nowe miałem przez rok. Drugi rok natomiast, po dzisiejszy dzień, mam X360 i nie żałuję tego, że byłem właścicielem jakiejkolwiek z nich bez względu na ich cenę.

Link to post
Share on other sites

Warto.

Next-gen moze sie jeszcze nie pojawic w przyszlym roku a dopiero poczatkiem 2014 roku.Kup uzywana a jak nie masz tych 650 zl,to poczekaj i dozbieraj,przeciez raty tez musisz za cos placic.

Nawet jak wyjdzie nowa generacja konsol to trzeba wziasc po uwage ze moga byc problemy,tak jak bylo z xbox360,ktore padaly jak muchy.

PS3 spokojnie sie nacieszysz ze 2 lata.Masz tyle gier do przejscia.

Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

Przecież gry na ps3 będą wydawane nawet po wejściu ps4, więc moim
zdaniem lepiej kupić ps3 i się cieszyć, niż czekać na ps4 który może być
wielkim niewypałem.

 

PS: sorki że odświerzam, ale lepiej coś takiego napisać aby ludzie z google wiedzieli coś na ten temat

Edytowane przez Elemenar
Link to post
Share on other sites

Ma domlkladnie jeden rdzen... ktory symuluje 8

To też jest błąd... Cell w rdzeniu ma jedno PPE, które "zarządza" 8 SPE (w przypadku PS3 - 1 wyłączone, 1 tylko dla dasha, co daje 6 dostępnych programistom). Cell potrafi wykonać więc 6 operacji w cyklu zegara, jednak nie odbywają się one równolegle.

 

Dla porównania X360 ma CPU w tej samej architekturze, gdzie 3 PPE otrzymały jedynie po 2 SPE - stąd jest znacznie łatwiejszy w programowaniu. 

 

Bajka o "7 rdzeniach PS3" wzięła się z faktu że to de facto SPE są modułami obliczeniowymi, PPE pełni rolę "dowodzącą", jest też swego rodzaju interfejsem łączącym komponenty (ma więc działanie chipsetu). 

Link to post
Share on other sites

Ja powiem tak chłopie bierz nie marudź o nowej generacji ale oczywiście jak koledzy wyżej radzą z allegro wyciągniesz w dobrym stanie za grosze a w raty to nie warto się pakować bo wiadomo jak jest. Do porównania ja dostałem X360 rok temu i mam do dziś plus do tego masa wydanych gier i można się dobrze bawić. Co do next genów to ja bym się wstrzymał na twoim miejscu aż wyjdą jakieś PORZĄDNE exclusivy plus masa gier co daje nam około rok albo dwa lata po takim czasie to można zakupić konsolę ale nie od razu po premierze no chyba że tylko dla szpanu to ja nie bronie  :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...